Skocz do zawartości

Wheeler 7800 '94 - Składany od zera


Człowiek Rowerowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Człowiek Rowerowiec
Opublikowano

Cześć! Chciałbym zaprezentować swój świerzo złożony od zera rower,jakim jest Wheeler 7800 z 1994 roku (11 lat ode mnie starszy😂). Rower składałem sam,zacząłem od zakupu ramy i widelca a napęd,koła,hamulce i kilka drobiazgów zamontowałem z poprzedniego roweru (Scorpio At1.9 - jak ktoś chce poczytać to jest tu na forum). Wczoraj odbyłem nim pierwszą przejażdżkę i mogę powiedzieć że jeździ się dość szybko (niska waga i sztywny widelec) ale większość, nawet małych nierówności jest odczuwalna(zasługa sztywnego widelca). Wheeler pomimo tego że nie jest już nowy,nie będzie miał spokojnego życia (jazda codzienna,krótsze i dłuższe wypady, jazda w terenie i czasem zawody). Złożenie go wyniosło razem jakieś 1500 zł. Rower jest dość lekki (11,8 kg z pedałami i koszykiem na bidon). 

Specyfikacja:

Rama: Wheeler 7800 rocznik 1994, rozmiar 17,5 stal Cro-Mo

Widelec: sztywny,stal Cro-Mo

Kierownica: Zoom,szerokość 600mm,pod mostek 25,4

Mostek: Accent CompSeries ,długość 80mm,wznios 5 stopni

Stery: Nexelo 1,1/8 cala, ahead,niezintegrowane

Gripy: CTM przykręcane

Hamulce: Shimano Alivio br-t4000 v-brake (klamki i zaciski)

Manetka: Sram x5 9s

Przerzutka tylna: Stam x5 9s

Kaseta: Shimano cs-hg200 9s 11-36

Łańcuch: shimano cn-hg53

Korba: shimano deore na octalink

Blat na korbie: Banless narrow-wide 32t (104bcd)

Pedały:

-platformy: dartmoor cookie

-Spd shimano m520

Koło przód: obręcz: niestety nie wiem jaka,piasta shimano deore m51p

Koło tył: obręcz i piasta nexelo

Opony: michelin country trail 26x2.0

Siodełko: Wittkop Medicus 7.0 MTB

Sztyca: Wheeler CompLine 26,4 (nietypowa)

Teraz kilka zdjęć 😃 

20190506_161220.jpg 20190510_170752.jpg DSCN0795.JPG DSCN0797.JPG DSCN0799.JPG DSCN0801.JPG DSCN0789.JPG DSCN0790.JPG
  • Lubię to! 1
Opublikowano

Bardzo fajny. Takie rowerki mi się widzą. Jak będę miał kilka luźnych stówek zbuduje coś takiego. Naprawdę lubię taką prostotę. Co do nierówności to dobrze dostosuj ciśnienie w przednim kole. Jeżdżę też na sztywnym rowerze i wiem ,że to klucz do sukcesu.

Rowerowa Szajba
Opublikowano

Czekałem na prezentacje nowej maszyny. Bardzo fajnie sie prezentuje. A jak sie czujesz w spd?

 

Człowiek Rowerowiec
Opublikowano
Bardzo fajny. Takie rowerki mi się widzą. Jak będę miał kilka luźnych stówek zbuduje coś takiego. Naprawdę lubię taką prostotę. Co do nierówności to dobrze dostosuj ciśnienie w przednim kole. Jeżdżę też na sztywnym rowerze i wiem ,że to klucz do sukcesu.
Dzięki! Co do ciśnienia to będę kombimować ;)

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Czekałem na prezentacje nowej maszyny. Bardzo fajnie sie prezentuje. A jak sie czujesz w spd?
 
Dzięki! W spd czuje się dobrze (poza trudnym teren) jednak używam stosunkowo żadko,ponieważ tak jak napisałem w teren wole platformy.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Jadąc typowo asfaltowo daję 2,3 ATM ,ale już kiedy w planach jest zjazd z jezdni koniecznie zmniejszam ciśnienie ,bo robi się ciężko dla nadgarstków:-)

  • Lubię to! 1
Opublikowano

Ja jeżdżę na vee ruber katana 27,5 x 2,35. Taki wybór,ponieważ jeżdżę najwięcej po mieście ,a do tego jestem ciężki. Taki balon dziala rewelacyjnie na sztywnym widle. 

Oczywiście pod warunkiem, że kontroluje ciśnienie.

  • Lubię to! 1
  • 1 miesiąc temu...
Człowiek Rowerowiec
Opublikowano

Ostatnio trochę jeżdziłem, jednak nie robiłem zdjęć. Wrzucam więc zdjęcia z poprzednich wypadów, oraz link do filmu https://www.youtube.com/watch?v=1z2jFlGkhBg

Narazie przejechałem nim mniej niż 1000km więc niewiele, ale sprawuje się dobrze. Kilka dni temu wymieniłem tylko siodełko.

 

P1160106.thumb.JPG.8c5c2972f0c3f100495eae233f75e7e2.JPGP1160117.thumb.JPG.2116cf5805906e8f7c50aedcc8f74e9a.JPGP1160115.thumb.JPG.218b47c17704de9cd61bbe427400374e.JPGP1160110.thumb.JPG.1424c3e1a44797b5cad2a3bf6b5ea5cb.JPGP1160112.thumb.JPG.a8fd768e4bd5c5a6c3f3cb240ff6d935.JPGP1160114.thumb.JPG.be761c7f977b585f60fcd2ab5e22d395.JPGP1160119.thumb.JPG.637915117866c6024a32fbb73f03cf87.JPGP1160153.thumb.JPG.0ed5e503e53d467d588eec915dee649a.JPGP1160154.thumb.JPG.b4ca2e58cbc811b65aa0a998756bdb1b.JPGP1160156.thumb.JPG.486bf8d079dda0976337a4b98180d115.JPG

 

  • Lubię to! 1
  • 2 miesiące temu...
Człowiek Rowerowiec
Opublikowano

Cześć! Rower długo stał, spowodowane to było tym że o wiele więcej jeżdżę na moim Rockriderze XC050. Jednak oddałem go ostatnio na przegląd,więc Wheeler poszedł w ruch 😉

Było parę dłuższych wypadów,nie wspominając już o jazdach "wokół komina". Między innymi zrobiłem trasę Brzeszcze - Zabrzeg Wiślaną Trasą Rowerową oraz Brzeszcze - Wilamowice - Kęty - Bielany - Brzeszcze (to z tych najciekawszych - pierwsza trasa ma 35 kilometrów,druga trasa jest pętlą o długoście 45 kilometrów) Wrzucam też kilka zdjęć,i pozdrawiam 😉

DSCN3273.JPG DSCN3275.JPG DSCN3279.JPG DSCN3443_Fotor.jpg DSCN3454_Fotor.jpg
  • Lubię to! 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...