mkf118 Opublikowano 8 Maja 2019 Opublikowano 8 Maja 2019 (edytowane) Witam serdecznie, Ostatnio zakupiłem koła 29" w okazyjnej cenie marki Bontrager i zależało mi głównie na tylnej, ale okazja była taka, że kupiłem 2 koła w cenie jednego. Są to koła Bontrager AT-850 z piastami również Bontrager (ale niestety nie znam modelu). I teraz oczywiście chciałbym przełożyć komplet tylko na mojej drodze napotkałem kilka komplikacji (po pierwsze przednia piasta na oś przelotową, zamówiłem więc adapter i jest cacy. Następnie kolejnym problemem jest to że przednie koło ma mocowanie tarczy center-lock a ja posiadam praktycznie nową tarcze magury, której nie chciałbym odkładać na bok wiec kupiłem w dobrej cenie adapter z centerlock na 6 śrub. W momencie kiedy chce ten adapter założyć, żeby dokręcić śrubę kluczem do kaset muszę zdjąć piastę po jest za wąsko i klucz nie wchodzi. Przy okazji sprawdziłbym i ew. przeserwisował łozyska i wszystko wyczyścił. Ale mam problem, bo przyznam się że nie potrafię znaleźć rozwiązania jak wyjąć przednią piastę. Poniżej zamieszczam fotki, może komuś przyjdzie coś do głowy. Wydaje mi się że trzeba od środka piasty wybić te końcówki, ale wolę zapytac zanim coś zepsuje Edytowane 8 Maja 2019 przez mkf118
Kruk Opublikowano 8 Maja 2019 Opublikowano 8 Maja 2019 (edytowane) Siemka. Noo to masz problem dość popularny. Niestety do piast z 12 lub 15 mm osią nie daję się tej nakrętki: Tylko taką nakrętkę: Musisz taką kupić.Oczywiście są gotowe z adapterem : Edytowane 8 Maja 2019 przez Kruk
User56sz Opublikowano 8 Maja 2019 Opublikowano 8 Maja 2019 (edytowane) Czy na tym kołnierzu piasty nie ma jakiejś śrubki imbusowej. Takie rozwiązania stosuje novatec. Proszę przejrzyj ten film, może pomoc Edytowane 8 Maja 2019 przez User56sz
mkf118 Opublikowano 8 Maja 2019 Autor Opublikowano 8 Maja 2019 A mozna kupic sama nakretke? Udalo mi sie rozebrac piaste. Zaparlem w tej szczelinie od srodka plaskim srubokretem i powoli udalo sie sciagnac.Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka 1
Kruk Opublikowano 8 Maja 2019 Opublikowano 8 Maja 2019 (edytowane) Tak można kupić tą nakrętkę samemu, nowa około 40 złotych używka około 20 złotych szukaj SM BH20 to jest nazwa tej nakrętki Edytowane 8 Maja 2019 przez Kruk
mkf118 Opublikowano 8 Maja 2019 Autor Opublikowano 8 Maja 2019 Dzięki wielkie za pomoc Pozdrawiam i myślę, że temat do zamknięcia.
mkf118 Opublikowano 9 Maja 2019 Autor Opublikowano 9 Maja 2019 Jeszcze dodam mala ciekawostkę bo udalo mi sie uniknąć zakupu kolejnego adaptera czy tez samej śruby. Zauważyłem ze te zaślepki są głównie z tego powodu żeby dociskać łożysko, aby sie nie przesuwało, byc moze ma też pełnić funkcję uszczelniającą. Ale gdybym spiłował troszke obręcz tej zaślepki to przeszła by przez śrubę centerlock bez jakichkolwiek kolizji, a że szkoda bylo mi niszczyć elementy piasty dalem do zrobienia na wzór tokarzowi. Za 10zl wystrugał i jest jak fabryka. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się