Skocz do zawartości

Wgięta(?) Rama Rockrider XC 500


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Rower: https://www.decathlon.pl/rower-mtb-xc-500-275-id_8518407.html

Piszę z zapytaniem o poradę, bo mam wrażenie, że moja paranoja znów mnie zżera i chciałbym wiedzieć co o tym myślicie. Posiadam niecałe tygodnie rower Rockrider XC 500 27,5+ XL i dzisiaj zauważyłem jakby troszeczkę wygiętą ramę i nie mam pojęcia czy to  normalne, czy to tak było, czy jest po prostu wgięta. Przejeżdzając palcami od strony koła po ramie czuć ledwo wyczuwalne jakby "wgniecenie/rowek".
Przeglądając internet w tym rowerze widać delikatnie wygiętą ramę lecz inaczej i troszeczkę niżej. Mam wrażenie, że jest ona gładka na tych zdjęciach internetowych a u mnie czuć ten delikatny jakby przeskok.
Zastanawiam się czy to nie jest po prostu winą innego rozmiaru ramy albo rocznika roweru. Prosiłbym was o rzucenie okiem na zdjęcia.

https://imgur.com/a/WpLPori

QBm7Gjp.jpg

Czy mam się martwić?

Edytowane przez Tred
Odnośnik do komentarza

Wygląda to na celowe wygięcie rury podsiodłowej żeby zrobić więcej miejsca na oponę.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Tak, to celowy zabieg widocznie, tak wyżej zostało napisane, aby większa opona weszła lub efekt stylistyczny. Gdyby była wygięta przez Ciebie czy w transporcie to po stronie wybrzuszenia tej rury podsiodłowej, lakier aby by popękał albo by odpadł całkiem. :)Nie mówiąc już o rurze że prawdopodobnie by pękła :D 

Odnośnik do komentarza

Dziękuję bardzo wam, o guru rowerowi. *kłania się nisko*

Jakby coś się zmieniło to dam znać w tym temacie.

Dzięki, jesteście super!

Odnośnik do komentarza

heheheh bez przesady :D ale miło że komuś się pomogło a nie od debili wyzywają jak co nie którzy :P 

Jak dobrze myślę pierwszy rower lub pierwszy lepszy rower i dlatego tako niego się boisz, czy się mylę? :) 

Odnośnik do komentarza

Po prostu już miałem dwa rowery gdzie nawaliła rama... Sama myśl, że znów rama tydzien po zakupie napawa mnie irytacją. Poprzednie rowery były z HaiBike. ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...