oalan1 Opublikowano 5 Maja 2019 Opublikowano 5 Maja 2019 (edytowane) Witam forumowiczów. Mam pewien problem, otóż odnawiam stary rower i zamówiłem do niego te klamkomanetki: https://allegro.pl/oferta/shimano-acera-st-ef510-klamkomanetki-3x7-komplet-7406502720?snapshot=MjAxOS0wNC0yMlQxMTo0NTo1MS4zNjRaO2J1eWVyOzQ0NjA3YTA1YWUzMzczZTQwOTM0YWE0ZTY0MDZjMzYyYjQwNjQ3OTE2NTQ4ZDcyYmVmYTNjZDJiODc0ZGI2YjU%3D Do tego zamówiłem zestaw linek i pancerzy: https://allegro.pl/oferta/zestaw-linek-i-pancerzy-hamulcow-shimano-mtb-road-7132100703?snapshot=MjAxOS0wNC0yMlQxMTo0NTo1MS40NjNaO2J1eWVyOzMxZmFkNjY2NTA4MGNjOTNlNTg3MzAzMmQwZGMxMDIxZTA3MjhkZjQ1NzY5NTllOGYyNmUyOTc1Mzk0MGNmOWU%3D I mam problem ponieważ do przodu założyłem starą linkę i działa rewelacyjnie a do tyłu nową i przy klamce są luzy, wydaje mi się dlatego że w nowej lince zakończeniem jest klocek, który nie pasuje do tych klamek. W załączniku wysyłam zdjęcia - jest pokazane jak wygląda i trzyma się klocek w starej lince a jak w nowej. Jeśli to jest powód tych luzów to nie wiem co zrobić bo wszędzie sprzedają linki z tym mniejszym klockiem. Edytowane 5 Maja 2019 przez oalan1
Kruk Opublikowano 5 Maja 2019 Opublikowano 5 Maja 2019 Napnij linkę przy hamulcu i powinno działać, nie widzę tutaj problemu 1
oalan1 Opublikowano 5 Maja 2019 Autor Opublikowano 5 Maja 2019 No właśnie jest problem taki że ten klocek nie trzyma się klamki i nawet jak napnę najbardziej jak się da to on zaraz znowu jest luźno, a ten drugi się trzyma bo siedzi na miejscu
oalan1 Opublikowano 5 Maja 2019 Autor Opublikowano 5 Maja 2019 No właśnie dużą miałem tylko na przód i ją założyłem, do tyłu dałem z nowego kompletu i tak to wygląda.
Kruk Opublikowano 5 Maja 2019 Opublikowano 5 Maja 2019 To daj jakąś podkładkę między końcówkę linki a uchwyt w klamce 1
oalan1 Opublikowano 5 Maja 2019 Autor Opublikowano 5 Maja 2019 Włożyłem trochę papieru no i dało mi odp. że zakończenie tej linki po prostu nie pasuje, ale takie kombinowanie na dłuższą metę nie ma sensu. Wiecie gdzie mogę zamówić takie linki z tymi większymi zakończeniami? Nie mogę znaleźć tego, wszędzie są te sandardowe
elmapeto Opublikowano 5 Maja 2019 Opublikowano 5 Maja 2019 https://images.app.goo.gl/hw4x3YPE4b8Gdmaz6 Taki obrazek znalazłem ale to nie sa chyba wszystkie hamulcowe Generalnie na Twoich zdjęciach wygląda to tak jakbyś miał te duże końcowy. Może klamka ma nieco za duży luz . Tak jak pisał @Kruk po naciągnięciu linki powinno być dobrze. 1
oalan1 Opublikowano 5 Maja 2019 Autor Opublikowano 5 Maja 2019 Nie nie nie, właśnie na lewej manetce jest duża końcówka, a na prawej standardowa, przyjrzyj się. I ta duża idealnie pasuje do tych klamek a ta mała właśnie sobie tam luźno lata i nawet jak jest mocno naciągnięta linka to przy ruchu klamki ona i tak się tam majta.
elmapeto Opublikowano 5 Maja 2019 Opublikowano 5 Maja 2019 Wniosek taki ,że musisz mieć dwie duże;-) A może założyłeś linkę od przerzutek?? 1
oalan1 Opublikowano 5 Maja 2019 Autor Opublikowano 5 Maja 2019 https://allegro.pl/oferta/zestaw-linek-i-pancerzy-hamulcow-shimano-mtb-road-7132100703?snapshot=MjAxOS0wNC0yMlQxMTo0NTo1MS40NjNaO2J1eWVyOzMxZmFkNjY2NTA4MGNjOTNlNTg3MzAzMmQwZGMxMDIxZTA3MjhkZjQ1NzY5NTllOGYyNmUyOTc1Mzk0MGNmOWU%3D taki typowy standard shimano do nowych https://allegro.pl/oferta/shimano-acera-st-ef510-klamkomanetki-3x7-komplet-7406502720?snapshot=MjAxOS0wNC0yMlQxMTo0NTo1MS4zNjRaO2J1eWVyOzQ0NjA3YTA1YWUzMzczZTQwOTM0YWE0ZTY0MDZjMzYyYjQwNjQ3OTE2NTQ4ZDcyYmVmYTNjZDJiODc0ZGI2YjU%3D wiec dziwne
elmapeto Opublikowano 5 Maja 2019 Opublikowano 5 Maja 2019 A te linki które założyłeś , obie były takie same? O końce pytam. 1
oalan1 Opublikowano 5 Maja 2019 Autor Opublikowano 5 Maja 2019 Takie same, po prostu jedna do tylu a druga do przodu. Tylko się długością różniły
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się