Skocz do zawartości

Wzmacniane koła 29 mtb, kawał chłopa i sakwy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szajbajki, chciałbym prosić o poradę odnośnie wzmacnianych kół do roweru Mtb. Scoot Aspect 940 model 2015 dzielnie znosi dźwiganie mnie przez te 4 lata lecz fabryczne koła syncross nie dają rady przy ostrzejszej jeździe i gną się. Opony to racekingi 2,2 nie naładowane na max a raczej blisko minimum. Przód jako tako ale tył masakra. Wszystko przez moją wagę ponad 100 kg. Mam 202 cm. Polecicie jakieś wzmacniane koła, spotkał się ktoś z tym tematem? Muszę coś na tym pomyśleć bo chciałbym w tym roku wyposażyć skota w sakwy. 

 

Z góry dzięki za pomoc 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Franz Mauer

Mam do odstąpienia pancerne kompletne koła do 29er. Gwarantuję, że dźwignią i 150 kg bez problemu. Jeśli jesteś zainteresowany to daj znać na priv. 

Odnośnik do komentarza

Ja mam Alexrims md21 na 36 szprych plus piastę novateca i dają radę. Ważę 125 plus plecak  i czasem bagażnik do tego koza też nie lekka i dają radę.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio chodzi mi po głowie podobny pomysł. Miałem w ciągu 3 dni dwie pęknięte szprychy.

3 godziny temu, Kruk napisał:

Weź sobie coś od DT czy mavica, np DT XR331 albo EX471 one mają do 130 kg obciążenia i do 1200 NM na szprychach także :) 

Czy jest powód dlaczego te dwie obręcze a nie np 533d albo 545d ? Wiecie przy wadze 100km, rower i sakwy  +-200g to raczej mały zysk. @Kruk czy twoje propozycje są lepsze od przytoczonych przeze mnie? DT XR331 katalogowo mają wytrzymałość 110kg.

Co sądzicie o prostych szprychach (bez gięcia przy główce) przy kołach trekingowych? Można wtedy spokojnie składać na 28 szprychach? Często jak przeglądałem sklepy przy prostych szprychach nie ma opcji 32. Wydaje mi się że za przemawia usunięcie wrażliwego zgięcia i łatwiejsza wymiana uszkodzonej szprychy (nie trzeba by zdejmować kasety i traczy)

Przykładowe koła: https://fitwheels.eu/kola-dt-swiss-370-straightpull-533d-29-2015g-p-156.html

Odnośnik do komentarza

Już tłumaczę.

Pisałem nie raz do DT w różnych trywialnych sprawach i właśnie kumpel też mi się pytał czy nie lepiej 533d zamiast np. ex471, to jaką odpowiedź otrzymałem:

Cyt.:

"

Podstawowe różnice to :

- rodzaj materiału w X 471 zastosowano lepsze i lższejsze aluminium,

- 533d jest łączna najbardziej podstawową wkładką, tylko na zewnątrz obręczy,

- X 471  jest obręczą spawana,

- 533d jest oczkowana, natomiast X471 ma podkładki  + nyple w zestawie."

 

Oczywiście wytrzymałość takiej EX471 to 130 kg co daje duże pole do manewru ciężkiej osobie, wiadomo jest to drogą obręcz ale myślę że warto. Dodam że nyple przy tych obręczach są bardzo dobrej jakości i mają locktait w środku także dodatkowo zabezpiecza to przed odkręcaniem się nypli.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...