Skocz do zawartości

Narrow wide Banless


Igoh

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, przymierzam się do zakupu narrow wida. Mam problem z wyborem, wiele osób poleca banless i też polecono mi je tutaj w marcu, lecz na stronie jest napisane, że zębatka jest przeznaczona do napędów 1x10 wzwyż. Posiadam w rowerze 1x9 czy zębatka będzie pasować ? Bądź jaka zębatka innej firmy ? I ewentualnie jaki nie drogi łańcuch polecacie? Dzięki za pomoc.

link do zębatki: https://banless.pl/pl/p/Zebatka-okragla-104BCD/25

Opublikowano

Bedzie pasować ale zmieniarka nie utrzyma Ci lańcucha i będzie co chwile spadać.

Opublikowano

Czyli muszę szukać zębatki pod 1x9 ?

 

Opublikowano

Nie i czytaj ze zrozumieniem. Tylna zmieniarka nie utrzyma łańcucha na korbie.

Opublikowano

Z powodu 9 biegowej przerzutki ? Dobrze rozumiem ?

 

Opublikowano

Tylne przeutki ponizej 10 biegow maja za słaby naciag lancucha. Nie wiem jak u sram'a ale w shimano napewno nic ponizej deore s+ nie utrzyma Ci lancucha

Opublikowano

To w jaki sposób niektórzy jeżdżą na 1x9 przy narrow wide? U siebie w rowerze mam deorke i kasetę od srama.

Opublikowano

Bez przesady już z tym nie utrzymaniem, to zależy od uzytkowania roweru przecież, jak nie jeździsz po wielkich wertepach gdzie łańcuch jest ciągle miotany na boki to nie będzie spadał. Są też prowadniki łańcucha działające dokładnie tak samo jak przednia przerzutka, tyle, że nie zmieniają biegów a jedynie pilnują zeby nie spadł łańcuch. A na 9rz łańcuchu możesz jeździć bez problemu, to nie łąńcuch rozrządu przecież...

Opublikowano
16 minut temu, PiotrekGT napisał:

Bez przesady już z tym nie utrzymaniem, to zależy od uzytkowania roweru przecież, jak nie jeździsz po wielkich wertepach gdzie łańcuch jest ciągle miotany na boki to nie będzie spadał. Są też prowadniki łańcucha działające dokładnie tak samo jak przednia przerzutka, tyle, że nie zmieniają biegów a jedynie pilnują zeby nie spadł łańcuch. A na 9rz łańcuchu możesz jeździć bez problemu, to nie łąńcuch rozrządu przecież...

Dzięki! I o to mi chodziło, teoria nie zawsze sprawdza się w praktyce! :D

 

Opublikowano
Godzinę temu, Igoh napisał:

To w jaki sposób niektórzy jeżdżą na 1x9 przy narrow wide? U siebie w rowerze mam deorke i kasetę od srama.

Może mają taki wynalazek jak napinacz... 

Opublikowano
8 minut temu, Ares napisał:

Może mają taki wynalazek jak napinacz... 

Spotkałem się również z takimi co jeżdżą tylko na samej zębatce :D

 

Opublikowano (edytowane)
3 godziny temu, Igoh napisał:

iele osób poleca banless i też polecono mi je tutaj w marcu, lecz na stronie jest napisane, że zębatka jest przeznaczona do napędów 1x10 wzwyż. Posiadam w rowerze 1x9 czy zębatka będzie pasować ?

Nie będzie ale łańcuch 10x bardzo ładnie pracuje na kasecie 9x. Wniosek nasuwa się sam. Kup łańcuch 10x. Jest jeszcze kwestia samej koronki NW. Nawet w przypadku przerzutki ze sprzęgłem łańcuch potrafi zaliczyć "spad" więc i tak dobrze zainwestować w trzymacz łańcucha jak choćby najprostszy Dartmoor Keeper

Edytowane przez Red
  • Lubię to! 1
Opublikowano

Czyli najlepiej kupić napinacz? Czy coś w stylu dartmoor simple dałoby rady ? Czy musiałbym kupić np. dartmoor triala ?

KonradTrek800
Opublikowano

Przeczytałem wszystko w sieci o Narrow Wide bo miesiąc temu nie wiedziałem o istnieniu. Z tego co wygooglałem to nie będzie problemu ze spadaniem łańcucha nawet z przerzutką Claris 8rz. Ja tylko kupuję łańcuch 9rz. Zębata 38T już przyszła, całe 7$. Za tą cenę co pokazałeś to kupisz u skośnych 3szt w różnych rozmiarach.
US $6.67 60%OFF | Deckas Round Narrow Wide Chainring MTB Mountain bike bicycle 104BCD 32T 34T 36T 38T crankset Tooth plate Parts 104 BCD
https://s.click.aliexpress.com/e/jiD52uo

Opublikowano
7 minut temu, KonradTrek800 napisał:

Przeczytałem wszystko w sieci o Narrow Wide bo miesiąc temu nie wiedziałem o istnieniu. Z tego co wygooglałem to nie będzie problemu ze spadaniem łańcucha nawet z przerzutką Claris 8rz. Ja tylko kupuję łańcuch 9rz. Zębata 38T już przyszła, całe 7$. Za tą cenę co pokazałeś to kupisz u skośnych 3szt w różnych rozmiarach.
US $6.67 60%OFF | Deckas Round Narrow Wide Chainring MTB Mountain bike bicycle 104BCD 32T 34T 36T 38T crankset Tooth plate Parts 104 BCD
https://s.click.aliexpress.com/e/jiD52uo

Tylko ciekawe jak z jakością wykonania :/ bardzo możliwe, że podróby.

KonradTrek800
Opublikowano

To co pokazałeś i to co ja pokazałem pochodzi z tego samego źródła. Różnica to malowanie itp.

Opublikowano
15 minut temu, KonradTrek800 napisał:

To co pokazałeś i to co ja pokazałem pochodzi z tego samego źródła. Różnica to malowanie itp

Tutaj się nie zgodzę bo gdybyś znał firmę wiedział byś że robią je na miejscu ,mój znajomy zna właściciela

Co do tych a ali tak wytrzymają długo i sporo jak za tą cenę ,miałem testowałem i bannles i te chińskie ,jedna moim zdaniem polska wytrzyma więcej

KonradTrek800
Opublikowano

Jeśli produkują je w Polsce to szacun. Jednak jeśli chcą utrzymać się na rynku to na 100% przeniosą produkcję do Chin aby być konkurencyjnym.

Opublikowano

na insta Banlessa są filmiki, gość nie klepie tysięcy sztuk dziennie i nie utrzymuje rzeszy pracowników więc to nie jest tak, że musi przenosić produkcję do Chin.

U mnie blat Banlessa czeka na testy. Na razie wiem tyle, że na fotach w jakimś teście (nie pamiętam jakiej firmy była zębatka) 3 ogniwa łańcucha trzymają blat, u mnie nie ;)

KonradTrek800
Opublikowano

Jak będzie u mnie jeszcze nie wiem. Jak będzie spadał to napiszę o problemach na forum.

Opublikowano

Ja śmigałem na bannles owalnej i byłem mega zadowolony ,nawet gdy nie załączyłem sprzęgła nie miałem sytuacji by spadł łańcuch

Opublikowano

A jaka jest różnica między owalną a okrągłą?

 

Opublikowano

Generalnie ma inne przełożenie w jednym położeniu korby ma np 32 w drugim 34

Jeździ się na niej też całkiem inaczej przynajmniej w moich odczuciach ,całkiem inaczej zbiera się pod górkę

Opublikowano
45 minut temu, piter614 napisał:

Generalnie ma inne przełożenie w jednym położeniu korby ma np 32 w drugim 34

Jeździ się na niej też całkiem inaczej przynajmniej w moich odczuciach ,całkiem inaczej zbiera się pod górkę

Ja natomiast nie widzę żadnej różnicy, czy to w efektywniejszym wdrapywaniu się pod górę, czy mniejszym zmęczeniu po dystansie 100+. Wsiadając pierwszy raz na rower z ich owalem też nie wyczułem kompletnie żadnych różnic w sposobie pedałowania. Może powodem jest jazda na platformówkach, a nie spd?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...