Skocz do zawartości

Buty szosowe na szeroką stopę


miduchp

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

Mam problem z doborem butów do mojej stopy. Obecnie używam butów GIRO SAVIX r43. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów w prawej stopie pojawia się ból ( z prawej strony pod spodem ), tak jakby cała stopa nie spoczywała dobrze na cholewce. 

Mam też buty MTB do innego roweru, Shimano M089 i też występuje podobny problem. Pan który ustawiał mi bloki w butach stwierdził że przyczyną mogą być buty ze zbyt wąską cholewką (rozmiar buta jest ok)

W związku z tym że po przymierzeniu buta nie odczuwam dyskomfortu, dopiero po pewnym czasie, chciałbym prosić o poradę w które modele butów / producentów powinienem celować ?

Z góry dziękuję za pomoc

Opublikowano

Obadaj Shimano AM501, jeśli chodzi o szerokosc to są jak normalne buty. 

Opublikowano

Dzięki za wskazówkę, problem w tym że potrzebuję butów szosowych pod SPD-SL. Idealnie coś z zapięciem BOA. Próbowałem mierzyć buty o jeden rozmiar większy, ale cała noga mi w nich lata więc to raczej nie jest rozwiązanie.

Marek Karnecki
Opublikowano

Szimano :)

Ja mam płetwy a nie stopy - butki idealnie na mnie leżą od Diadora - tylko nie wiem czy mają ofertę z BOA ...

Opublikowano

Z tego co widzę mają modele z BOA, muszę tylko poszukać czy da się je gdzieś przymierzyć. Z tego co widziałem, Lake ma jeszcze modele poszerzane, ale nigdy o nich nie słyszałem. Ktoś ma jakieś doświadczenia z ich butami ? 

Opublikowano

Shimano, Fizik etc mają buty w dwóch szerokościach i rozmiarach połówkowych, ale nie u nas :( .Poszukaj w sklepach w UK albo w Holandii, generalnie w cywilizowanych krajach..

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

@tadzikpl Dzięki wielki, znalazłem dwa modele shimano w UK. Zakładam że przymierzenie modelu normalnego w PL i zakupienie szerokiego powinno się sprawdzić ? Długość wkładki jest ta sama, tylko szerokość jest trochę inna. Możesz coś poradzić odnośnie dobrania rozmiaru (nie chcę sie bawić w odsyłanie butów do UK :)) ?

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano
W dniu 3.05.2019 o 10:01, miduchp napisał:

Cześć,

Mam problem z doborem butów do mojej stopy. Obecnie używam butów GIRO SAVIX r43. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów w prawej stopie pojawia się ból ( z prawej strony pod spodem ), tak jakby cała stopa nie spoczywała dobrze na cholewce. 

Mam też buty MTB do innego roweru, Shimano M089 i też występuje podobny problem. Pan który ustawiał mi bloki w butach stwierdził że przyczyną mogą być buty ze zbyt wąską cholewką (rozmiar buta jest ok)

W związku z tym że po przymierzeniu buta nie odczuwam dyskomfortu, dopiero po pewnym czasie, chciałbym prosić o poradę w które modele butów / producentów powinienem celować ?

Z góry dziękuję za pomoc

 Mozliwe że masz początek płaskostopia poprzecznego i może występować w takim przypadku ucisk na nerw Mortona co skutkuje pieczeniem, poczytaj o tym może to cię dokładnie spotkało

  • Lubię to! 1
  • 4 lata później...
Opublikowano
W dniu 20.01.2020 o 19:14, Qwafa napisał(a):

 Mozliwe że masz początek płaskostopia poprzecznego i może występować w takim przypadku ucisk na nerw Mortona co skutkuje pieczeniem, poczytaj o tym może to cię dokładnie spotkało

Hej, mam dokładnie ten problem co opisałeś. Jak sobie poradziłeś? Mam zamiar kupić szersze i sztywniejsze buty, rozważam też przerzucenie się na buty spd-sl zamiast spd-mtb, tak aby ucisk był rozłożony mniej punktowo/szerzej. W sklepie polecili mi buty bont riot. Zastanawiam się czy wziąć standardową szerokość która teoretycznie pasuje do mojej stopy czy jeszcze szerszą?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...