Skocz do zawartości

uszkodzona rama alu


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich,

Proszę o wasze opinie na temat takiego uszkodzenia ramy aluminiowej w moim rowerze. Niestety nie wygląda to dobrze. Praktycznie drugi większy wypad na nowym rowerze, troche brawury i zderzenie  z drzewem. Czy Waszym zdaniem można bezpiecznie na nim jeździć? Czy jest sens (i czy wogóle ktoś się podejmie) to naprawiać?

 

Dzięki i pozdrawiam,

Paweł

 

IMG_2532.jpg
Opublikowano

ja bym jeździł a swoją drogą te nowe ramy potrójnie cieniowane, hydroformowane to cud, miód i człowiek jest w szoku jak mu rower upadnie na murek...szacun

Opublikowano

To jest tylko wgniotka czy ugięła się cała rura? Możesz to sprawdzić przykładając np poziomice do rury wtedy będziesz widział czy się zgięła cała czy tylko powstała wgniota ,jak się poddała cała może być problem że przy skoku złoży się do reszty ale nie musi i może się okazać że będziesz jeździł tak bardzo długo

Musisz to sprawdzić

Opublikowano (edytowane)

Dzięki Panowie, za odpowiedzi.

Piter614, na moje oko jest to wgniotka na ok 2 mm głębokości. Przykładając liniał do ramy w miejscach gdzie jej nie ma, wszystko jest idealnie.

Edytowane przez pkru1
Opublikowano

To bez obawa możesz śmigać i uważaj bo szkoda bryki 😁,wiadomo że to tylko rower ale jak się dużo kasy daje to później boli 😥

Opublikowano

Na zdjęciu to wygląda gorzej niż 2mm . Pamiętaj ,że jeśli jest to mocniejsze uszkodzenie to profil w jakimś stopniu stracił swoje właściwości. Trzeba brać to pod uwagę.

Opublikowano

Najlepiej byłoby prześwietlić...bo lakier na wgniotce cały, a materiał może być pęknięty...wszystko zależy jak wysoko skaczesz, bo im wyżej tym większe ryzyko...

Opublikowano

Dokładnie, to mocniejsza wgniotka, a wgniecenie raczej, jak materiał się w środku tak naprężył że zmniejszyła się jego wytrzymałość to w tym miejscu może jebnąć :)

Opublikowano

Cóż po prostu jeździj, jak zacznie pękać lakier to znaczy niestety że rama na złom, chociaż ludzie z większymi wgniotami jeżdżą ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Opublikowano

Też prawda nie mniej czasami w kluczowych miejscach ramy taka wgniotka może spowodować złamanie. Najlepiej by było ściągnąć tam lakier i zaspać trochę miejsce, potem szpachla do alu i zalakierować na nowo.

Opublikowano

Nie ma sensu tego naprawiać i się też nie da z technicznego punktu widzenia. To nie karbon i trzeba korzystać z "pozytywnych" właściwości alu. Skakać jakoś solidnie bym się jednak obawiał bo nikt nie da gwarancji, że po jakimś czasie rama się nie złoży. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...