desolace12 Opublikowano 1 Maja 2019 Opublikowano 1 Maja 2019 Przednia przerzutka 1-3 nie wbija/zbija mi biegu, zawsze jeździłem przez to na 2 i używałem tylko tylnych 1-8 bo nie ogarniam regulacji. Do tego przy skrajnym przełożeniu ociera łańcuch o przednią płytkę. Postanowiłem coś z tym zrobić, oglądając filmik https://youtu.be/WL-1CQDw8vg i z racji że to tak łatwo pokazał to zacząłem kręcić te 2 śrubki L i H przy przodzie. U mnie one wchodzą w taką małą plastikową nakładkę i dopiero w dół i ona była krzywa/wygięta więc odkręciłem obie śruby i nakładkę, i chciałem prosto wkręcić ale teraz nie wchodzi śruba w 1 z otworów jak wkręcam to ta nakładka się podnosi do góry i śruba wkręca się tylko w nakładkę a nie wchodzi w ten metalowy otwór na dole. Pomóżcie coś bo nie wiem co to się porobiło 😭
elmapeto Opublikowano 1 Maja 2019 Opublikowano 1 Maja 2019 Po pierwsze śrubki h i l regulują maksymalne wychylenie 1 i 3 biegu. Środek ustawiasz naciągiem linki. Jeśli tej zmieniarki nie używałeś to po pierwsze czyszczenie, po drugie zmiana linki i pancerza, następnie regulacja. Sprawdzilbym jeszcze stan manetki skoro była nieużywana. Teraz tylko do roboty!:-D Jeszcze jedno . Jeśli z przodu nie zmieniasz biegów ,a z tyłu używasz cała rozpiętość kasety to łańcuch musi ocierać.nie ma wyjścia. To nie jest napęd 1x
desolace12 Opublikowano 1 Maja 2019 Autor Opublikowano 1 Maja 2019 Dzięki za odp. W sumie racja z tym ocieraniem, ale właśnie po zbiciu z 2 na 1 dzisiaj nie chciało mi już wskoczyć na 2 więc wykręciłem obie śruby L i H i teraz ich nie mogę w ogóle wkręcić. Czemu nie chcą wchodzić? Naciąg linki czyli przy kierownicy ta śruba baryłkowa? A zmiana linki i pancerza masz na myśli kupić nowe, dlaczego? Sory że tak pytam, ale nigdy się z rowerami nie bawiłem a dzisiaj jak postanowiłem spróbować żeby się czegoś nauczyć to się tylko zdołowałem heh ☺️
elmapeto Opublikowano 1 Maja 2019 Opublikowano 1 Maja 2019 Tak tą śruba przy manetce. Pancerze i linki nowe, bo stare już pewnie nie mają smarowania i są zardzewiałe co uniemożliwia płynny ruch linki. To kilka złotych . Ciężko na odległość stwierdzić co z tymi śrubkami.
Gość Opublikowano 1 Maja 2019 Opublikowano 1 Maja 2019 ProponujęOdepnij linkę całkowicie i zobacz czy pracuje lekko jak naciagsz manetką jak nie to gdzieś się blokuje i powoduje dodatkowe naprężenie lub zacinanie co skutkuje twoim objawem
desolace12 Opublikowano 2 Maja 2019 Autor Opublikowano 2 Maja 2019 Spróbuję pierw nagwintować te otwory bo dzisiaj znajomy spojrzał i mówi że wyglądają nieciekawie, bezpośrednio śruby nie chcą się w nie wkręcać. Poczekam aż załatwi sprzęt, może pójdzie.
elmapeto Opublikowano 2 Maja 2019 Opublikowano 2 Maja 2019 Może lepiej zainwestować w nową przerzutkę. Jakiś podstawowy model nie jest drogi.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się