skrzatekMK Opublikowano 29 Kwietnia 2019 Opublikowano 29 Kwietnia 2019 (edytowane) Cześć, Na początku się przywitam. Cześć 😀 Jaką byście polecili oponkę w cenie do max 70zł za sztukę. Obecnie mam Impact Smartpac 28x1,60 i po zrobieniu około 600km tylna jest już mocno zużyta. Dodam, że jeżdżę tak z 70% po asfalcie/kostce brukowej i tym co jest na ścieżkach rowerowych/ulicach i te 30% to po lesie/szutrze. Chciałbym aby oponka byłą trochę szersza 28x1,75 ( z uwagi, że obecną udało mi się utknąć w torze tramwajowym). Ważnym aspektem dla mnie jest przyczepność na asfalcie i małe opory toczenia. No i aby się nie przekłuwała od byle czego. Myślałem o Schwalbe Lan Cruiser, ale się waham. Niby lepsze właściwości ma Schwalbe Smart Sam, ale jakoś boję się, że będzie tak jak moja obecna. No i nie mam jej w szerokości 1,75 i jest niby na off-road niż na on-road. Coś czuję, że nie ma opony za tę kasę spełniającą te wszystkie założenia, ale może coś doradzicie. A może będę musiał podnieść próg cenowy. A i pytanko bonus, czy ten pasek Reflex na oponach to coś daje (tzn. polepsza widzialność roweru\koła) czy to tylko chwyt marketingowy? Pozdrawiam Edytowane 29 Kwietnia 2019 przez skrzatekMK
Chrismel Opublikowano 29 Kwietnia 2019 Opublikowano 29 Kwietnia 2019 Land Cruisery są w rozmiarze 28 x 1,75. Przejeździłem na nich z 15.000 - 20.000 km. Od kilku tysięcy jeżdżę na Marathon Mondial w identycznym rozmiarze. Polecam zdecydowanie te drugie. Własności terenowe są w zasadzie podobne a mają odczuwalnie mniejsze opory toczenia na asfalcie. Niestety cena ciut powyżej 100 pln za sztukę. Oczywiście wersja drutowa. Ten pasek ma jak najbardziej sens. Nawet po kilku latach i brudny jeszcze odbija trochę światła i zmniejsza szansę że Cię jakiś pijak rozjedzie. Zastanawia mnie natomiast jak można zużyć oponę w 600 km ?
skrzatekMK Opublikowano 29 Kwietnia 2019 Autor Opublikowano 29 Kwietnia 2019 (edytowane) Maraton Mondial nie ma w 28x1,75. - Są, 90zł za sztukę. Są w 1,60 i 2,00. 2,00 mogą nie wejść u mnie. Ale jakbyś miał ponownie założyć Land Cruisery, to byś założył? 2 godziny temu, Chrismel napisał: Ten pasek ma jak najbardziej sens. czyli warto zainwestować 👍 2 godziny temu, Chrismel napisał: Zastanawia mnie natomiast jak można zużyć oponę w 600 km No ja też się zdziwiłem. Ale już poczytałem, że IMPAC SMARTPAC to nie są rewelacyjne opony, które szybko się zużywają. Takie podobno dużo gorszej jakości niż Schwalbe. Edytowane 29 Kwietnia 2019 przez skrzatekMK
User56sz Opublikowano 29 Kwietnia 2019 Opublikowano 29 Kwietnia 2019 Też jestem zdziwiony tym 600 km. Żona ma już ponad 1000 km i wyglądają jak nowe. Może hamujesz blokując koło.
skrzatekMK Opublikowano 29 Kwietnia 2019 Autor Opublikowano 29 Kwietnia 2019 (edytowane) 7 minut temu, User56sz napisał: Może hamujesz blokując koło. No nie powiem, jeżdżę dość dynamicznie i zdarzyło się zblokować koło. I rozumiałbym jakby pojedyncze klocki odpadły, ale są miejsca, gdzie nie ma śladu po nich żadnego. Postaram się wrzucić foto wieczorem. A wracając do meritum, to co polecacie w zadanych prze ze mnie kryteriach? Edytowane 29 Kwietnia 2019 przez skrzatekMK
User56sz Opublikowano 29 Kwietnia 2019 Opublikowano 29 Kwietnia 2019 Ja brałbym jednak Schwalbe Smart Sam. Ludzie chwalą te opony a cena do jakości jest dobra.
skrzatekMK Opublikowano 29 Kwietnia 2019 Autor Opublikowano 29 Kwietnia 2019 12 minut temu, User56sz napisał: Ja brałbym jednak Schwalbe Smart Sam No ale nie ma jej w rozmiarze 28x1,75. A wolałbym coś szerszego niż 1,60.
WściekłyDzik Opublikowano 29 Kwietnia 2019 Opublikowano 29 Kwietnia 2019 a ja o Schwalbe mam taką opinię że o ile wysokie modele ich opon są rewelacyjne, tak te tanie są .. do niczego i nie jest to nadużycie. https://allegro.pl/listing?string=opona continental ride tour 28 x 1.75&bmatch=baseline-var-cl-n-uni-1-1-0312 https://allegro.pl/kategoria/opony-i-detki-opony-251495?string=kenda khan 28 x 1.75&bmatch=baseline-var-n-spo-1-1-0313 albo dorzuć kilka dyszek do schwable https://allegro.pl/oferta/opona-schwable-marathon-green-guard-28x1-75-8017624724
Chrismel Opublikowano 29 Kwietnia 2019 Opublikowano 29 Kwietnia 2019 4 godziny temu, skrzatekMK napisał: Ale jakbyś miał ponownie założyć Land Cruisery, to byś założył? Nie. Różnicy w terenie pomiędzy nimi a Mondialami które mam aktualnie praktycznie nie odczuwam a w jeździe po gładkim różnica na korzyść Mondiali jest wyraźna. Co do innych modeli nie będę wypowiadał bo w rozmiarze 28" jeździłem tylko na tych dwóch. Poza jakimiś Michelinami które dostałem razem z rowerem i były bardzo nieodporne na przebicia. W ciągu kilku miesięcy przebiłem 3 razy. Potem założyłem Land Cruisery, 1 dziura przez te 15-20k km, a teraz Mondiale, już kilka tysięcy i na razie spokój.
skrzatekMK Opublikowano 29 Kwietnia 2019 Autor Opublikowano 29 Kwietnia 2019 2 godziny temu, WściekłyDzik napisał: a ja o Schwalbe mam taką opinię że o ile wysokie modele ich opon są rewelacyjne, tak te tanie są .. do niczego i nie jest to nadużycie. Czyli, że Land Cruiser i Smart Sam to są tanie i do niczego? A ta Conti i Kenda są lepsze od tych Schwalbe? Maraton chyba lepsza będzie https://www.schwalbe.com/en/tour-reader/marathon-mondial.html tylko, że pewnie droższa
Chrismel Opublikowano 29 Kwietnia 2019 Opublikowano 29 Kwietnia 2019 2 godziny temu, skrzatekMK napisał: Czyli, że Land Cruiser i Smart Sam to są tanie i do niczego? O Smart Samie się nie wypowiem ale na Land Cruiserze przejechałem sporo i swoje zadanie spełnił. Mondiale występują w dwóch wersjach: drutowej i zwijanej. Zwijana ma większą odporność na przebicie bo dzięki temu że nie ma ciężkiego drutu w środku ma wzmocnione boki i udało się mimo tego zachować podobną wagę. Tylko że drutowa to 100 zł a zwijana 200 zł w przybliżeniu. Ja mam drutową bo uznałem że nie będę dobijał obręczą na kamieniach czy korzeniach i nie ma sensu płacenie 2 razy tyle.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się