Skocz do zawartości

łańcuch


limak246

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam, mam problem z łańcuchem, który hałasuje podczas jazdy po nie równościach. Sprawdziłem przerzutki wszytko w porządku nie ociera, tylna dobrze napina. Dodam, że jest to od jakiegoś czasu.

przebieg około 1400km 

warunki piach lasy szosa podjazdy pod strome górki 

łańcuch 

KMC.

Model: X8.99

prosze o pomoc

Edytowane przez limak246
Opublikowano

W jaki sposób hałasuje? Uderza o trójkąt ramy?

Opublikowano

Jaka przerzutka? Może ona jest coś uszkodzona lub brudna, może sprzęgło się zepsuło?

Opublikowano (edytowane)
25 minut temu, SzpiceR napisał:

W jaki sposób hałasuje? Uderza o trójkąt ramy?

Jadąc po kostce brukowej zawsze była cisza, teraz ewidentnie słychać łańcuch nie uderza. 

 

16 minut temu, Kruk napisał:

Jaka przerzutka? Może ona jest coś uszkodzona lub brudna, może sprzęgło się zepsuło?

Przerzutka slx nowsza bez sprzęgła wyczysznona sprawdzona. 

 

Edytowane przez limak246
Opublikowano

Czyli masz pewność że napięcie sprężyny na przerzutce jest okey i wózek przerzutki chodzi tak jak chodził ?

Opublikowano
10 godzin temu, Kruk napisał:

Czyli masz pewność że napięcie sprężyny na przerzutce jest okey i wózek przerzutki chodzi tak jak chodził ?

Tak, moim zdaniem łańcuch jest do wymiany 

Teraz, limak246 napisał:

Tak, moim zdaniem łańcuch z kasetą jest do wymiany 

 

Opublikowano

1400 km ma brzebiegu to może już być wyciągnięty. 

Opublikowano

Też jestem tego zdania. Jeździłem na przełożeniu 3x2 więc też go to dobilo. 

Opublikowano

Taki przekos ?? Dlaczego tak? Podejrzewam,że kaseta też ma dosyć w takim razie.

Opublikowano

Jeśli jeździłeś niezgodnie z tym jak się zmienia biegi to niestety łańcuch i pewnie kaseta dostała w tyłek i możliwe że są do wymiany. To że napędy 1 na mogą mieć różne przekosy to nie znaczy że napędy 2 na lub 3 na mogą to takie mieć :)

Opublikowano

Nie ma też się co dziwić,że na takim przełożeniu coś hałasuje.

Opublikowano
1 godzinę temu, elmapeto napisał:

Taki przekos ?? Dlaczego tak? Podejrzewam,że kaseta też ma dosyć w takim razie.

Dlatego że było mi łatwiej zredukować. 

 

2 godziny temu, elmapeto napisał:

1400 km ma brzebiegu to może już być wyciągnięty. 

 

1 godzinę temu, elmapeto napisał:

Taki przekos ?? Dlaczego tak? Podejrzewam,że kaseta też ma dosyć w takim razie.

 

Było mi łatwiej zredukować. 

Opublikowano

Powinieneś zgłębić bardziej technikę zmiany biegów . Pozwoli to Tobie na wydłużenie żywotności napędu w przyszłości.

  • Lubię to! 1
Opublikowano
6 godzin temu, elmapeto napisał:

Powinieneś zgłębić bardziej technikę zmiany biegów . Pozwoli to Tobie na wydłużenie żywotności napędu w przyszłości. 

Wiem i dziękuję wszystkim za pomoc. 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...