Skocz do zawartości

Zmiana manetki


User56sz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam manetki Deore SL-6000, co zyskam zmieniając na SLX? Czy jest sens? Czy to tylko szpan.

Opublikowano

Na SLX nie na XT tak, 4 w górę, 2 i 1 w dół i twarde wrzucanie= pewniejsze zmienianie biegów :)

  • Lubię to! 1
Opublikowano

Co masz na myśli twarde wrzucanie? Rozwiń

 

Opublikowano

Wrzucanie i zrzucanie jest bardzo wyczuwalne, trzeba użyć większej siły przez co w ostrym terenie nie ma szans na przypadkowe wrzucenie czy zrzucenie biegu. Dla mnie to jedna z pierwszych zmian w rowerze zaraz po korbie na zintegrowaną osią. :)

Opublikowano

I bardzo dobrą opcją jest zmiany na niższe bo dajesz nawet o dwa biegnie
Generalnie bardzo ładnie pracuje

Opublikowano

W XT sprężyna jest twardsza. SLX to w dużym skrórcie Deore. Klikanie manetki w XT wymaga mocniejszego wciskania ale przerzutka szybciej reaguje na polecenia. Kwestia upodobań.

Opublikowano

jak zwykle nikt nie zwraca uwagi na to, że XT ma instant-release a niższe linie tego nie mają. Może pierdoła ale jak człowiek się do niej przyzwyczai to nie chce innej manetki ;)

zmieniając Deore na SLX zyskasz znaczek, jeśli już zmieniać to na XT

  • Lubię to! 1
Opublikowano
11 godzin temu, User56sz napisał:

Mam manetki Deore SL-6000, co zyskam zmieniając na SLX? Czy jest sens? Czy to tylko szpan.

Jaki ten SLX? Deore M6000 to grupa 10spd a SLX M7000 to już 11spd. 

  • Lubię to! 1
Opublikowano (edytowane)

Dzięki wszystkim, w takim razie muszę dozbierać 🤣 do XT, czy jakiś konkretny model? Mam przerzutkę 3/10 rz.

Edytowane przez User56sz

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...