Skocz do zawartości

Rękawiczki na lato najlepiej tłumiące drgania.

PiotrKa

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam rękawiczek krótkich na lato z materiałów oddychających, gwarantujących odpowiednią wentylację i co najważniejsze bardzo dobrze tłumiące drgania.

Wytypowałem kilka pozycji i proszę o opinię lub inne propozycje.

1. Pearl Izumi Men's Elite Gel Glove 

2. Pearl Izumi Men's Select Glove

3. Pearl Izumi Select

4. Giro Strade Dure SG

5. Giro Monaco II Gel

6. Giro Bravo Gel

7. Endura FS-260 Pro Aerogel II

8. Endura FS-260 Pro Aerogel

9. Bontrager Halo Gel Glove

A może jakaś pozycja firmy Chiba, Shimano?

Odkąd zmieniłem grupy na ESI Chunky to wszystko mi jedno czy jadę w rękawiczkach czy bez. Tłumi elegancko to co trzeba :) Z rękawiczek jak już zakładam w ciepłe dni, jak obecnie, to używam: POLEDNIK AIRGEL (krótkie), Author  MEN SINGLE X5 (długie, ale przewiewne). Dają radę.

Osobiście posiadam Giro Strade Dure SG. Po kilku jazdach mogę polecić. Wygodne, nigdzie nie uciskają i nie obcierają. Tłumią bardzo dobrze a mam średnio grubą owijkę. Jednak wydaje mi się, że najlepiej po prostu sprawdzić na własnej łapie zarówno różne modele jak i różne rozmiary tak by tłumiące wkładki były w odpowiednim miejscu nie tylko względem dłoni ale również sposobu ich ułożenia na kierownicy. Pierwotnie zamówiłem większy rozmiar, zgodnie z tabelą Giro. Okazało się, że wkładki nie do końca są dokładnie pod miejscem styku z kierownicą, mniejszy rozmiar okazał się lepszy.

20 godzin temu, Gophfer napisał:

Odświeżam, bo właśnie też szukam takich rękawiczek, czy ktoś używał/używa chiba gel comfort (nie plus),opinie mile widziane... https://allegro.pl/oferta/chiba-rekawiczki-gel-comfort-czarne-9236738607?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Mam Chiby. Całkiem wygodne z tym, e wytrzymały jeden sezon. Szwy popuszczały i raczej muszę kupić nowe rękawiczki na ten sezon.

Odświeżę temat. Krótkie rękawicę na lato, do mtb, tłumiące drgania.

Miniony sezon przejechałem z EYEN Teno Gel (marka własna centrumrowerowe.pl) Wymagają juz wymiany.

Co polecacie?