ponczi Opublikowano 18 Kwietnia 2019 Opublikowano 18 Kwietnia 2019 (edytowane) Siemaneczko, chciałbym przedstawić moją nową maszynkę do ogólnopojętej jazdy na rowerze: RAMA: Octane One Prone 650b;KOLOR: Czerwony z czarnymi napisami;ROZMIAR: M wg producenta;WIDELEC: DT Swiss XMM 120mm, oś 15mm, tapered;ŁOŻYSKA STEROWE: ACCENT HI-EXE zintegrowane w kolorze czerwonym;WSPORNIK KIEROWNICY: EASTON EA70 - 31,8x70mm -17 stopni;KIEROWNICA: NEWMEN ADVANCED 318.0 CARBON 740mm;GRIPY: ESI GRIPS EXTRA CHUNKY BLACK 133mm;PRZERZUTKA TYŁ: Shimano XTR RD-M986 GS;MANETKA: Shimano Saint SL-M820;HAMULEC PRZÓD: Magura MT4 + klamka 1 finger;TARCZA HAMULCA PRZÓD: Magura Storm CL 203mm;HAMULEC TYŁ: Magura MT4 + klamka 1 finger;TARCZA HAMULCA TYŁ: Magura Storm CL 160mm;KORBA: Shimano SLX FC-M7000 175mm;ZĘBATKA KORBY: HCC Components Constans 32T;CHAIN GUIDE: Deckas BB;SUPORT: TOKEN TK888 Triple 8 czerwony;KASETA: SunRace CSMX3 11-40t srebrny z czerwonymi akcentami;ŁAŃCUCH: KMC X10EL silver / Shimano HG95;KOŁO PRZÓD: DT Swiss XMC 1200 Spline, 15x100mm;KOŁO TYŁ: DT Swiss XMC 1200 Spline 12x142mm, Ratchet System 36t;OPONA PRZÓD: Vittoria Mezcal G+ 27.5x2.25 zwijana, tubeless;OPONA TYŁ: Vittoria Mezcal G+ 27,5x2.25 zwijana, tubeless;MLECZKO USZCZELNIAJĄCE: Vittoria Pit Stop TNT;SIODŁO: Pro Griffon Ti 142mm;SZTYCA PODSIODŁOWA: Dropper seatpost - TranzX YSP15T 100mm;MANETKA DO SZTYCY REGULOWANEJ: Bontrager Drop Line;ZACISK SZTYCY: AEROZINE XCS 2.0 34,9mm;KOSZYK NA BIDON: Bontrager Carbon;PEDAŁY: platformowe Syun-lp B261;WAGA: około 12 kg z pedałami, licznikiem, szaszetką i oświetleniem. Edytowane 27 Września 2019 przez ponczi Zmiany w rowerze 3
Rowerowa Szajba Opublikowano 18 Kwietnia 2019 Opublikowano 18 Kwietnia 2019 Zacny rowerek. Skladales go czy w takiej specyfikacji kupiłeś?
ponczi Opublikowano 19 Kwietnia 2019 Autor Opublikowano 19 Kwietnia 2019 @Rowerowa Szajba składany. Cześć części była wzięta z poprzedniego, a pozostałe kupione. Na tą chwile to co drażni to dziwne strzelanie w rejonie korby, albo niosące do niej. Oraz to, że nie wiem, jak mocno dokręcać tylną oś.
Rowerowa Szajba Opublikowano 19 Kwietnia 2019 Opublikowano 19 Kwietnia 2019 A posiadasz presfit czy hollowteh II bo z tego co wiem to presfit lubi szczelac.
ponczi Opublikowano 19 Kwietnia 2019 Autor Opublikowano 19 Kwietnia 2019 jest to normalne BSA 73mm. Byłem tez w serwisie i tam podokręcali, odpowiednio nasmarowali rejon korby. odnosze wrażenie, że albo to w środku pedałów coś, albo kwestia tego dokręcenia tylnego koła. w najgorszym wypadku coś z ramą.
Rowerowa Szajba Opublikowano 19 Kwietnia 2019 Opublikowano 19 Kwietnia 2019 A sprawdź podczas jazdy czy czasem nie jest to wina sztycy.
ponczi Opublikowano 19 Kwietnia 2019 Autor Opublikowano 19 Kwietnia 2019 Sprawdzałem. Nawet montowałem ją ponownie. Dźwiek dobiega z rejonu suportu/korby/pedałów. Musze jeszcze je rozebrać. Nie ukrywam, że rowerek fajny, fajnie sie jeździ, ale to strzelanie, trzeszczenie irytuje.
dredi91 Opublikowano 21 Kwietnia 2019 Opublikowano 21 Kwietnia 2019 Może to To pomoże: https://www.1enduro.pl/rower-piszczy-trzeszczy-klika-skrzypi-cyka/ Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
isek Opublikowano 21 Kwietnia 2019 Opublikowano 21 Kwietnia 2019 Fajne śruby mocujące zacisk hamulca. Gdzie je można kupić?
ponczi Opublikowano 22 Kwietnia 2019 Autor Opublikowano 22 Kwietnia 2019 @dredi91 zakładam, że mogły to byc pedały. pewnie jutro lub w środę się dowiem. Jak czyściłem w sobote ośki, urwałem gwint w jednej. Musze zaopatrzyć sie w inny komplet.@isek niby tytanowe z Aliexpress.
ponczi Opublikowano 3 Maja 2019 Autor Opublikowano 3 Maja 2019 Drobna zmiana w rowerze: - zmiana zacisku sztycy na AEROZINE XCS 2.0; - przerobienie kół na tubeless z mleczkiem Bontragera; - zmiana pedałów na platformowe Gianty.
ponczi Opublikowano 26 Września 2019 Autor Opublikowano 26 Września 2019 (edytowane) W związku ze znacznymi zmianami w rowerze dokonuję aktualizacji. Ze zmian: - kokpit; - chain guide; - sztyca regulowana; - koła z tarczami; Szczegóły w pierwszym poście. Więcej zdjęć wkrótce. Edytowane 26 Września 2019 przez ponczi
suryC Opublikowano 9 Listopada 2019 Opublikowano 9 Listopada 2019 Bardzo ladnie prezentuje sie ta rama. Myslalem nad jej zakupem , tania i fajna , tylko zastanawiam sie czy by dalo sie na niej smigac z 100mm widelcem , rekomendowane 120-140 ale moze ktos probowal na setce?
ponczi Opublikowano 9 Listopada 2019 Autor Opublikowano 9 Listopada 2019 @suryC Ja mam taki niski 120mm i jest ok, ale mniejszy skok może znacząco obniżyć suport i przy ostrzejszym skręcaniu czuć platformy na asfalcie 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się