Skocz do zawartości

kross vento 3.0 pytanko (pomocy)


lordvaco123

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

hej wszystkim mam pytanie o treści takiej czy może wystąpić większy  problem z jazdą taką szosą po drogach utwardzonych i czy jest sens kupować szersze koła i na ile szersze by sie zmieściły  

Opublikowano

Nie wsadzisz tam nic ponad 28mm slick. Zależy co masz na myśli. Ja na 28 mm jeżdżę po szutrach, kamieniach, ścieżkach polnych, ale powoli i na krótkich odcinakach.

Jak chcesz szerokie opony to celuj w tribana RC 520 albo 540.

Tapatalk'd

Opublikowano

albo Kellys Soot 30 w podobnej cenie na sztywnych osiach,

Opublikowano
9 godzin temu, Nath_147 napisał:

albo Kellys Soot 30 w podobnej cenie na sztywnych osiach,

Na Clarisie więc żadna alternatywa. 

Porównać można soot 50 ale to już wyjściowo 5600 pln

Opublikowano (edytowane)
W dniu 17.04.2019 o 21:49, nctrns napisał:

Nie wsadzisz tam nic ponad 28mm slick. Zależy co masz na myśli. Ja na 28 mm jeżdżę po szutrach, kamieniach, ścieżkach polnych, ale powoli i na krótkich odcinakach.

Jak chcesz szerokie opony to celuj w tribana RC 520 albo 540.

Tapatalk'd
 

Wiesz to ze mi się zapadnie to nie boje się do puki nie jest mokro i mega piach mi chodzi o szczelinę pomiędzy kołem oponą a rama jest nie wielka i nie wiem czy jest ryzyko np zdrapania uszkodzenia lakieru i wiem że nie ma co porównywać do gravelu czy MTB 

Poza tym mam kupiony już rower właśnie to Vento jest super mega jestem zadowolony stosunek ceny do jakości super tylko ta owijka Jezu jak z chińczyka ale to można pominąć i wymienić tanio dlatego nie mam opcji kupna nowego roweru choć następny celuje jak już to MTB lub full i było by pięknie 😊

Edytowane przez lordvaco123
Opublikowano
W dniu 18.04.2019 o 07:45, SzpiceR napisał:

Na Clarisie więc żadna alternatywa. 

Porównać można soot 50 ale to już wyjściowo 5600 pln

W podobnej cenie dostajesz sztywne osie. A między claris a Sora jest różnica 1 biegu, z czasem można zastąpić np. Tiagra (chyba że bębenek przyjmie 11rz to 105) , dołożenie 2 czy 3 przełożeń ma większy sens niż wymienianie dla 1 ;-).

W tribanie np nie dołożysz sztywnych jeśli nie zmienisz ramy, widelca i kół, co jest raczej nieopłacalne. A jak pokazał przykład jedengo z użytkowników forum, już na starcie wypadałoby zmienić widelec na taki że zintegrowanymi mocowaniami zacisków. 

Opublikowano
2 godziny temu, Nath_147 napisał:

W podobnej cenie dostajesz sztywne osie. A między claris a Sora jest różnica 1 biegu, z czasem można zastąpić np. Tiagra (chyba że bębenek przyjmie 11rz to 105) , dołożenie 2 czy 3 przełożeń ma większy sens niż wymienianie dla 1 ;-).

W tribanie np nie dołożysz sztywnych jeśli nie zmienisz ramy, widelca i kół, co jest raczej nieopłacalne. A jak pokazał przykład jedengo z użytkowników forum, już na starcie wypadałoby zmienić widelec na taki że zintegrowanymi mocowaniami zacisków. 

Sztywne osie, sztywne osie, sztywne osie, sztywne osie. Tylko po co one w szosie?

Opublikowano
10 godzin temu, lordvaco123 napisał:

Wiesz to ze mi się zapadnie to nie boje się do puki nie jest mokro i mega piach mi chodzi o szczelinę pomiędzy kołem oponą a rama jest nie wielka i nie wiem czy jest ryzyko np zdrapania uszkodzenia lakieru i wiem że nie ma co porównywać do gravelu czy MTB 

Poza tym mam kupiony już rower właśnie to Vento jest super mega jestem zadowolony stosunek ceny do jakości super tylko ta owijka Jezu jak z chińczyka ale to można pominąć i wymienić tanio dlatego nie mam opcji kupna nowego roweru choć następny celuje jak już to MTB lub full i było by pięknie 😊

Ale może ktoś mi odpowiedzieć na ten komentarz

Opublikowano
3 minuty temu, lordvaco123 napisał:

Ale może ktoś mi odpowiedzieć na ten komentarz 

A gdzie tam pytanie?

Opublikowano

Jak założysz za duże opony to z pewnością uszkodzisz lakier, piasek, błoto, kamyki które przykleja się do opony mogą uszkodzi lakier; albo w przypadku zcentrowanie koła, a wtedy albo trzesz widły/ramę albo niesiesz rower kilka km do domu ;-).

  • Pomógł 1
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witajcie, mam możliwość zakupu tego roweru z 2018 roku w dość dobrej cenie. Tylko zastanawiam się czy w przyszłość będzie możliwość zmiany napędu np. na 105? i czy rama 53/56 będzie dla kogoś ze wzrostem 182 cm?

Dzięki za odpowiedź.

Opublikowano (edytowane)

105 spokojnie wejdzie na bębenek Sory. Ale to rower na dość ciężkiej ramie więc nie upgradowałbym go wyżej Tiagry. Przy Twoim wzroście spokojnie możesz brać tą M-kę. Będzie jak ulał.

Edytowane przez Red
  • Pomógł 1
Opublikowano

Witam. A jak opony 28mm lub 25 radzą sobie na słabej jakości asfaltach? Wokół mojej miejscowości większość dróg asfaltowych jest raczej średnia a część słaba- pęknięcia, nierówności, drobne ubytki.

 

Opublikowano

Im większy balon tym lepiej sobie radzi z nierównościami. Między 23 a 25 nie ma praktycznie różnicy ale kiedy wsadziłem 28C to komfort jazdy jest dużo większy. A przez wszelkie dziury po prostu przejeżdżam. Na 23C hamowalem niemal do zera (choć to może ze strachu jak z przymusu) 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...