combi Opublikowano 16 Kwietnia 2019 Opublikowano 16 Kwietnia 2019 Cześć, napiszę krótko i na temat. Dziś urwał mi się łańcuch w moim tribanie 520 (tak trochę z mojej winy, no ale nie ważne). Jaki łańcuch polecanie żeby kupić jako nowy do 9-rzędowej kasety? Budżet w miarę rozsądku.
seraph Opublikowano 16 Kwietnia 2019 Opublikowano 16 Kwietnia 2019 KMC X9. Aczkolwiek jak kaseta ma duży przebieg to nowy łańcuch może się nie przyjąć i lepiej będzie skrócić zwyczajnie stary i jeździć dalej.
combi Opublikowano 17 Kwietnia 2019 Autor Opublikowano 17 Kwietnia 2019 (edytowane) Kaseta ma ok. 2500km przebiegu, niestety stary nie nadaje się już do skrócenia. Edit: co do tego x9 to widzę, że są jakieś różne wersje, albo ja źle patrze. Wyświetlają mi się np. kmc x9.73 i x9.93 Edit2: co powiesz ew. o takim łańcuchu ŁAŃCUCH SHIMANO CN-HG53 114-ogniw 9-rzęd+PIN BOX?? Mogę go kupić za ok. 50 zł, warto? Edytowane 17 Kwietnia 2019 przez combi
seraph Opublikowano 17 Kwietnia 2019 Opublikowano 17 Kwietnia 2019 X9.73 jest bez powłok antykorozyjnych, a im większa liczba po kropce tym lepsza powłoka i też na wewnętrznych ogniwach. KMC jest zdecydowanie lepszy od Shimano HG53 - powiedziałbym nawet, że Shimano jest mocno średnim łańcuchem. Do tego lekko droższym, bo X9.73 można za 40 zł mieć ze spinką. Dlaczego stary nie nadaje się do skrócenia? Jak łańcuch będzie o te 2 ogniwa za krótki to jedyne co stracisz to możliwość jazdy na kombinacji blat korby + największa zębatka kasety, a poza tym wszystko będzie pracować normalnie. 2500 km to dużo i mam wątpliwości co do udanego małżeństwa, ale spróbować nie zaszkodzi (może jeździsz bardzo lekko - nie wiem), bo w zasadzie nie masz nic do stracenia.
Gość Opublikowano 17 Kwietnia 2019 Opublikowano 17 Kwietnia 2019 20 minut temu, seraph napisał: bo w zasadzie nie masz nic do stracenia. zgodzę się, bo tak czy siak musisz kupić łańcuch i ewentualnie kasetę, jeśli okaże się, że Twoja kaseta nowego łańcucha nie przyjmie.
combi Opublikowano 18 Kwietnia 2019 Autor Opublikowano 18 Kwietnia 2019 (edytowane) Jeśli łańcuch się nie przyjmie i konieczna będzie wymiana kasety to co myślicie o tej? KASETA ZĘBATEK SHIMANO 9-rz (11-13-15-17-19-21-24-28-32) (ACSHG2019132) BOX Aktualnie mam 11-25 i szczerze mówiąc mam problemy na podjazdach, czy 11-32 ułatwi choć trochę podjazdy? Ewentualnie taka: KASETA ZĘBATEK SHIMANO 9-rz (11-12-14-16-18-21-24-28-32) ICSHG4009132 BOX Edytowane 18 Kwietnia 2019 przez combi
Tribanowiec Opublikowano 21 Maja 2019 Opublikowano 21 Maja 2019 (edytowane) W dniu 18.04.2019 o 09:41, combi napisał: Aktualnie mam 11-25 i szczerze mówiąc mam problemy na podjazdach, czy 11-32 ułatwi choć trochę podjazdy? Napewno by ulatwila, tylko stawiam pytanie czy dasz radę ją założyć ? 🤔 Tam chyba jest Sora na krótkim wózku i nie do końca pamiętam jaki ona ma max ale chyba 32t więc powinno zadziałać. Edytowane 21 Maja 2019 przez Tribanowiec
Slick Tires Opublikowano 25 Maja 2019 Opublikowano 25 Maja 2019 zastanow sie nad campagnolo + connex link ewentualnie connex 908
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się