Skocz do zawartości

Zmiana opon w Merida Crossway 500 2019r na szersze


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie,

Chce zmienić opony w Merida Crossway na szersze (1.9/2.0) ale nie do końca wiem jakie się zmieszczą i jaki bieżnik wybrać.

Głownie rowerem poruszam się drogami i szlakami leśnymi (Puszcza Kampinoska, Bolimowski Park Krajobrazowy) - opony które obecnie posiadam są to Maxxis Overdrive II 40 kevlar ref w roz. 700x40C niestety nie spełniają moich oczekiwań w tym terenie.

Może już ktoś z was zmieniał opony w takiej ramie i wiem jaki rozmiar wejdzie.

 

Opublikowano

Witaj,

to jednak cross to szersze niż 1.6 (40c) ostrożnie, może max. 2.0. Co do bieżnika, to bardziej "agresywny", ja miałem Schwalbe SMART SAM (stary typ), nowy także bardzo chwalony przez użytkowników, Conti Race King itp.

Opublikowano

 

48 minut temu, peezett napisał:

Witaj,

to jednak cross to szersze niż 1.6 (40c) ostrożnie, może max. 2.0. Co do bieżnika, to bardziej "agresywny", ja miałem Schwalbe SMART SAM (stary typ), nowy także bardzo chwalony przez użytkowników, Conti Race King itp.

A czy orientujesz się jaką rzeczywistą  szerokość mają opony SMART SAM w rozm 29x2.0

Opublikowano

niestety nie, w cross'ie używam opon 1.6 a w MTB 2.1-2.2. Ale z doświadczenia wiem, że Conti 2.2 jest zbliżona szerokością do Michelin, Schwalbe 2.1

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

A co sądzicie o WTB 700x42c RESOLUTE TCS Light Fast Rolling

Szerokość wydaje się być ok i raczej nie będzie problemu żeby weszła w trójkąt

Jeździ ktoś na tej oponie, jak się sprawuje??

Opublikowano
W dniu 16.04.2019 o 14:20, mcnior napisał:

 

A czy orientujesz się jaką rzeczywistą  szerokość mają opony SMART SAM w rozm 29x2.0

Też myślę nad zmianą na Samy 2.0.

Doszedłeś może jaka jest ich szerokość?

Opublikowano

Jeszcze nie, najlepiej byłoby spotkać kogoś kto jeździ na tych oponach, ale jak na razie nie spotkałem

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Po wielu przemyśleniach założyłem smart samy 700x40c i jest OK,

 

  • 1 rok później...
Opublikowano

Też szukam kogoś kto wsadził szerszą oponę. Nie wiem jaka max wejdzie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...