mcnior Opublikowano 16 Kwietnia 2019 Opublikowano 16 Kwietnia 2019 Witajcie, Chce zmienić opony w Merida Crossway na szersze (1.9/2.0) ale nie do końca wiem jakie się zmieszczą i jaki bieżnik wybrać. Głownie rowerem poruszam się drogami i szlakami leśnymi (Puszcza Kampinoska, Bolimowski Park Krajobrazowy) - opony które obecnie posiadam są to Maxxis Overdrive II 40 kevlar ref w roz. 700x40C niestety nie spełniają moich oczekiwań w tym terenie. Może już ktoś z was zmieniał opony w takiej ramie i wiem jaki rozmiar wejdzie.
peezett Opublikowano 16 Kwietnia 2019 Opublikowano 16 Kwietnia 2019 Witaj, to jednak cross to szersze niż 1.6 (40c) ostrożnie, może max. 2.0. Co do bieżnika, to bardziej "agresywny", ja miałem Schwalbe SMART SAM (stary typ), nowy także bardzo chwalony przez użytkowników, Conti Race King itp.
mcnior Opublikowano 16 Kwietnia 2019 Autor Opublikowano 16 Kwietnia 2019 48 minut temu, peezett napisał: Witaj, to jednak cross to szersze niż 1.6 (40c) ostrożnie, może max. 2.0. Co do bieżnika, to bardziej "agresywny", ja miałem Schwalbe SMART SAM (stary typ), nowy także bardzo chwalony przez użytkowników, Conti Race King itp. A czy orientujesz się jaką rzeczywistą szerokość mają opony SMART SAM w rozm 29x2.0
peezett Opublikowano 16 Kwietnia 2019 Opublikowano 16 Kwietnia 2019 niestety nie, w cross'ie używam opon 1.6 a w MTB 2.1-2.2. Ale z doświadczenia wiem, że Conti 2.2 jest zbliżona szerokością do Michelin, Schwalbe 2.1
mcnior Opublikowano 27 Kwietnia 2019 Autor Opublikowano 27 Kwietnia 2019 A co sądzicie o WTB 700x42c RESOLUTE TCS Light Fast Rolling Szerokość wydaje się być ok i raczej nie będzie problemu żeby weszła w trójkąt Jeździ ktoś na tej oponie, jak się sprawuje??
zielony Opublikowano 1 Maja 2019 Opublikowano 1 Maja 2019 W dniu 16.04.2019 o 14:20, mcnior napisał: A czy orientujesz się jaką rzeczywistą szerokość mają opony SMART SAM w rozm 29x2.0 Też myślę nad zmianą na Samy 2.0. Doszedłeś może jaka jest ich szerokość?
mcnior Opublikowano 2 Maja 2019 Autor Opublikowano 2 Maja 2019 Jeszcze nie, najlepiej byłoby spotkać kogoś kto jeździ na tych oponach, ale jak na razie nie spotkałem
mcnior Opublikowano 16 Lipca 2019 Autor Opublikowano 16 Lipca 2019 Po wielu przemyśleniach założyłem smart samy 700x40c i jest OK,
Oloohlsen Opublikowano 30 Sierpnia 2020 Opublikowano 30 Sierpnia 2020 Też szukam kogoś kto wsadził szerszą oponę. Nie wiem jaka max wejdzie
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się