Skocz do zawartości

Przednie zębatki w Dirt jump bike


pawcyb15954

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam. Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego w Dirt jump bike'ach większość z nich ma przednie zębatki (nie wiem dokładnie jak to jest po polsku po angielsku CHAINRING ) z 32 zębami i dlaczego tendencja jest any były z jak najmniejsza liczbą zębów? 

Edytowane przez pawcyb15954
Opublikowano

OMG... a jakie chciałeś? 42T?

Chodzi o łatwość rozpędzenia roweru do pożądanej prędkości na hopę.

Przełożenie każdy rider dobiera pod siebie.

Opublikowano

Myślałem ze chodzi bardziej o to żeby była jak najmniejsza średnica przedniej zębatki = jak największy prześwit pomiędzy zebatką a podłożem. 42T też mogłoby być jak z tyłu zamontujesz 21T :) tylko że wtedy masz masz niepotrzebnie dwie duże zębatki z podobnym efektem jak byś miał 32T z przodu i 16T z tyłu (czyli dwie małe ). Myślałem że o to tu chodzi. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...