mikiford115

Montaż lampy na bagażniku

Rekomendowane odpowiedzi

mikiford115

Witam, ponieważ planuję zakup  bagażnika i sakw do roweru, rodzi się problem... lampka z mocowaniem na sztycę zostanie zasłonięta.  Lampka to Prox minor. Fajnie świeci,  jestem z niej zadowolony więc zastanawiam się czy ktoś opatentował sposób montażu tego rodzaju lamp na bagażniku. Wiem, że mogę kupić dedykowane lampy na bagażnik, ale jak już pisałem, posiadam fajną lampę, z której dalej chciałbym korzystać również podróżując z bagażem. Macie pomysł, to piszcie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
Napisano (edytowane)

A może zamontować ją na tylnym trójkącie?

U mnie podobnej budowy lampka Mactronic Red Line dała się zamontować pod siodełkiem:

imageproxy.jpg.3842632670bc89c77d0533cb84c03841.jpg

Edytowane przez Sziva

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Red

1. Do bagażnika przykryć kawelek plastikowej rurki o przekroju sztyczy

2. Na w/w rurke zamontuj lampkę 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Chrismel

Zastanów się czy jak już masz bagażnik to nie zamontować do niego dedykowanej lampki na stałe. Ja tak zrobiłem kilkanaście lat temu i uważam że rozwiązanie jest świetne. Po pierwsze nie musisz pamiętać żeby lampkę zabrać z domu. Wyjeżdżasz na przykład w dzień, nie planujesz dłuższej jazdy, nagle coś się zmienia i wracasz bez oświetlenia bo lampka w domu. Po drugie. Lampka którą masz aktualnie wymaga pilnowania tego żeby była naładowana z uwagi na bardzo krótki czas świecenia. Lampkę na bagażnik kupujesz na 2 baterie AA, wsadzasz tam 2 akumulatorki po 2700 mAH i masz ze 100 godzin spokoju. Dobrze jest mieć w niej wskaźnik rozładowania. A w razie czegoś baterie kupisz na każdej stacji benzynowej. No i są one chyba zawsze od razu ze światełkiem odblaskowym co znacznie poprawia Twoją widoczność. Po trzecie. Jedna rzecz mniej do odpinania kiedy zostawiasz gdzieś rower. Niedrogie a porządne lampki robi firma AXA. Ta z tyłu którą mam przeżyła już ileś tam zim, śnieżyc, jeżdżenia na mrozie i w deszczu. Niedawno dołożyłem tego typu lampkę na przód od nich. 2 zimy już zaliczyła i też bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elmapeto

Ja mam lampkę na tylnym trójkącie po lewej stronie. Sorry za zdjęcie ,ale tylko takie mam pod ręką. Na sztycy montuje bagażnik i stąd takie rozwiązanie. Lampka nie najgorsza ,więc nawet z boku też  widać światło. 

DSC00088-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mikiford115

Dzięki za podpowiedzi, rozważę wszystkie, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Red
18 godzin temu, Chrismel napisał:

Po drugie. Lampka którą masz aktualnie wymaga pilnowania tego żeby była naładowana z uwagi na bardzo krótki czas świecenia. 

7h w trybie 100% mrugajacym to cała noc lub jak kto woli 200-250km to naprawdę sporo. Tym bardziej że lampki ładowane na USB świecą albo te 100% albo nie świecą w ogóle. No i można ładować przez powerbank. Lampki na baterie mają swoje plusy (np wspomniana przez ciebie dostępność źródła energii) ale minusem jest właśnie to że jak bateria jest słaba to słabo świecą więc widoczności nie poprawiają 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Chrismel
3 minuty temu, Red napisał:

7h w trybie 100% mrugajacym to cała noc lub jak kto woli 200-250km to naprawdę sporo.

250 km w 7 godzin to średnia 35 km/h. Pogratulować kondycji. Ja tyle to maks jadę i to z górki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mikiford115

Znalazł sposób na montaż lampki, najbardziej prosty z możliwych - pod latarnią (w tym przypadku pod lampką :) ) zawsze najciemniej. Wystarczy odkręcić mocowanie na sztycę i sam zaczep do lampki przykręcić bezpośrednio do blaszki tylnej w bagażniku. W tym modelu (prox minor) jest akurat taka możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi