Skocz do zawartości

Ustawienie klocków pod kątem - Shimano 105


Łukasz_P

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, jak ustawić klocki pod kątem, aby z przodu były trochę bliżej, niż z tyłu (aby nie były równolegle do obręczy)? Chcę wyeliminować piszczenie, a przy tych zaciskach nie ma żadnych podkładek, aby można było zrobić kąt. 

Z góry dzięki. 

Odnośnik do komentarza

A powiedz, można nimi "manipulować" na boki w sensie przód klocka dalej lub bliżej obręczy?

Jak tak to wystrugaj z patyczka do lodów podkładki ze spadkiem z jednej strony, cieńsze miejsca drewienka wciśnij między klocki a obręcz z przodu, ściśnij hamulec, i podokręcaj śruby od klocków i tyle :) Powinieneś uzyskać asymetryczne położenie. 

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Łukasz_P napisał:

Jak w temacie, jak ustawić klocki pod kątem, aby z przodu były trochę bliżej, niż z tyłu (aby nie były równolegle do obręczy)? Chcę wyeliminować piszczenie, a przy tych zaciskach nie ma żadnych podkładek, aby można było zrobić kąt. 

Z góry dzięki. 

Jeśli chcesz bez druciarstwa, to kup taki przyrząd - będziesz mieć i równo i pod kątem:

https://allegro.pl/oferta/przyrzad-do-ustawiania-klockow-hamulcowych-tacx-7881209382

A jeśli chcesz domowym sposobem, to pod tył klocków podłóż podczas ustawiania i dokręcania po monecie lub po karcie kredytowej.

 

Odnośnik do komentarza

No właśnie skończyłem ustawiać przy pomocy dwóch kart. Nawet nie wiedziałem, że tak działają te podkładki w tych hamulcach. 
Podłożyłem dwie karty na 1/4 długości klocka patrząc od tyłu roweru, ścisnąłem hamulec, poluzowałem śrubę, dokręciłem i gotowe. 2 minuty roboty.

Ogromne dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.04.2019 o 22:19, Łukasz_P napisał:

No właśnie skończyłem ustawiać przy pomocy dwóch kart. Nawet nie wiedziałem, że tak działają te podkładki w tych hamulcach. 
Podłożyłem dwie karty na 1/4 długości klocka patrząc od tyłu roweru, ścisnąłem hamulec, poluzowałem śrubę, dokręciłem i gotowe. 2 minuty roboty.

Ogromne dzięki za pomoc. 

A dokładniej bo nie do końca rozumiem Łukaszu,to scisnąłes ramiona hamulca,czy klamkomanetką?

Odnośnik do komentarza

No i super,będę wiedział na przyszłość.Jak rozumiem,to wpierw ustawiamy w ten sposób jeden klocek,a później drugi?

Edytowane przez maszkara72
Odnośnik do komentarza

Jak jednocześnie dasz radę podłożyć karty czy cokolwiek innego z dwóch stron i do tego ścisnąć klamkę, to możesz dwa na raz :D. Ale jest prawdopodobieństwo, że może zabraknąć Ci jednej ręki :P. Na spokojnie możesz robić pierw jedną, a potem drugą mańkę. 

Odnośnik do komentarza

W ten sposób hamowanie może, ale to może, być mniej efektywne, bo jednak największą siłę masz na „poziomie” śruby. Jak ustawisz pod skosem, to tworzyć się będzie powiedzmy dźwignia i nie wiem czy końce klocka będą tak samo mocno dociskane. Jeszcze nie zauważyłem, żeby po 20k użytkowania obręcze carbonowe zużyły mi się w jakimkolwiek stopniu, więc nie widzę sensu takich kombinacji. To już lepiej powiedzmy po np. 5 kkm obniżyć czy podwyższyć pozycję całego klocka. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...