Skocz do zawartości

Planet X Maratona 2017 - Budowa szosy z brytyjskim rodowodem


Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z taniego funta, niskiego VATu w Szwajcarii (8%) oraz licznych okazji cenowych brytyjskich sklepów postanowiłem złożyć sobie połykacza kilometrów. Założenia projektu:

  • Rama karbonowa lub cieniowane Alu mieszcząca 28c
  • Aero kola z potencjałem tubeless
  • 11 rzędowa grupa
  • Budżet ~5kPLN
  • Hamulce dual pivot, a nie tarcze

Tak więc wczoraj przyszedł cały szpej w postaci:

Ramy Planet X Maratona, grupy SRAM Rival 22, kół Fulcrum Racing Quattro oraz reszty.
Niestety oponki ze względów budżetowych to 25c na dętce, ale po jakimś czasie będzie można to zmienić. 

IMG-20170510-WA0008-01.jpeg

Edytowane przez ludojad
  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ludojad napisał:

Korzystając z taniego funta, niskiego VATu w Szwajcarii (8%) oraz licznych okazji cenowych brytyjskich sklepów postanowiłem złożyć sobie połykacza kilometrów. Założenia projektu:

  • Hamulce dual pivot, a nie tarcze

 

Fajny projekt. Plus za pivoty :D Jakoś tarczówki w szosówkach do mnie nie przemawiają. 

Odnośnik do komentarza
Napisano (edytowane)
Dnia 11.05.2017 o 17:14, maron126 napisał:

Jakby nie było problemu rozpisz całe koszta.:)

Proszę bardzo, ceny netto w funcie brytyjskim, na dole podliczenie. 

Frameset: Planet X Maratona (Mitsubishi HM carbon fibre blend)  291.66
Mostek: Planet X superlight team 16.66
Sztyca: Planet X 6061 Alloy Seatpost 12.49
Siodełko: San Marco Ponza 8.33
Zacisk sztycy: Planet X 6061T6 Forged Alloy 4.16
Obejma do direct mount: Front Mech Band on Clamp 8.33
Owijka: Planet X Bar Tape black 3.33
Dystanse: Planet X 10,10,10,5 2.49
Expander: Selcof MK2 8.33
Dętki: NoName unboxed 1.66
Dostawa: DHL 24.99

Kierownica: Deda RHM 01 12.49
Koła: Fulcrum Racing Quattro LG 199.99
Opony: Shawlbe Durano folding 25C 31.25
Grupa (pełna): SRAM Rival 22 277.49
Headset: Ribble R872 16.66
Dostawa: Parcelforce 17.50

Suma netto: 937,81

Suma netto + Vat 8%, opłata celna x2 = 1012.83 GBP + 38 CHF
Suma w PLN po kursach z mojej kk: 5256.28 PLN

 Trochę te dwie stówy  przebiłem budżet, ale przez to, że nie ogarnąłem zakupów z Planet X w marcu kiedy rama stała po około 250 GBP... potem zrobili dwie podwyżki (lub niższą przecenę jak kto woli :D )

Waga bez pedałów ~8kg (+/-0.2)

Pozdrower!

 

P1060144.jpg P1060118.jpg P1060119.jpg P1060128.jpg P1060132.jpg

Edytowane przez ludojad
  • Pomógł 2
Odnośnik do komentarza

Na pewno będzie sesja i może mała recenzja. Powodzenie projektu też od Was forumowiczów zależy:

Co do cen, no to jak na wyposażenie też myślę, że korzystnie. W podobnej cenie i trochę gorszym osprzęcie (tiagra + tańsze koła) rozważałem też Lappiere Sensium 300 (2016) za 5700 PLN. 2 miesiące szperałem po sieci, a mój excel z konfiguracją ma już 5 czy 6 wersji :D 

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Ja również apeluję o recenzję tej szosówki!
Od jakiegoś czasu obserwuję ofertę tego sklepu i ciągle się waham przed zakupem czekając na jakieś konkretne recenzje ich sprzętu. Sam jestem zainteresowany opcją Build Your Own Bike bo ceny takich puzzli wychodzą bardzo korzystnie. Szkoda tylko, że nie mają aktualnie jakiegoś Maratona do złożenia.

Temacik leci do Obserwowanych :)

Odnośnik do komentarza
Napisano (edytowane)

Maratona złożona :)

Jak tylko wyjadę w plener wrzucę jak to wyszło, póki co parę fot w makro ;)

 

P1060188.RW2.jpg P1060189.RW2.jpg P1060191.RW2.jpg P1060192.jpg P1060195.jpg P1060193.jpg P1060194.jpg

P1060181.jpg Edytowane przez ludojad
  • Pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Napisano (edytowane)

TL;DR

No... ogólnie to rower idzie jak świnia w pomidory B| 

-------------------------------------------------------------------------------------

Pierwsze spostrzeżenia:

Rama jak na swój rozmiar jest dość spora. Rozmiar wyżej miałbym już problem. Ta jest akurat. Wykonanie jest świetne, z dużą dbałością o detale (wypukłe niektóre napisy, wewnętrzne prowadzenie linek, wszystkie mniejsze gwinty wtopione w ramę bardzo równo). Okolice supportu wyraźnie bogatsze w materiał, a taperowana główka ramy tworzy niemal jedność z widelcem. Waga ramy to 1095g w rozmiarze 54(L), widelca 365g. Powłoka lakiernicza sprawia wrażenie trwałej. Gwarancja na ramę jest chyba sześcioletnia. 

Precyzja grupy SRAM Rival na prawdę mnie zaskoczyła, zmiana jest twarda i trwa chwilkę. DualTap, 5 minut i już kumasz o co chodzi. Fajnie to działa z przodu jak masz dwa blaty. Po prostu wciskasz i zmienia się stan na przeciwny (duża albo mała zębatka). Całą kasetę z dołu do góry można przejść w trzy wciśnięcia klamki. Coś tam na środku kasety dłużej się zastanawia przy jednym z biegów, ale myślę, że to kwestia parudziesięciu kilometrów. Hamulce jak to w szosie ... działają, choć na minus to, że po pierwszej jeździe znacznie ubrudziły obręcz. Co do łap to muszę dłużej pojeździć. Mam lekkie drętwienia, ale to chyba kwestia tego, że to pierwsze jazdy.

Koła są bardzo sztywne, przy mojej wadze i mocniejszym przyciśnięciu w stójce po prostu jest dzida. Jeździłem dużo na fitnessbike'u, ale to jest inna liga. Nie brałem, kół aero by być aero, ale te trochę więcej materiału daje mi poczucie większego marginesu bezpieczeństwa. No i wysoki profil wygląda cool :) Bębenek kasety mógłby być głośniejszy, choć wydaje mi się, że po wyjęciu z pudełka był mniej donośny niż jest teraz. Szprychy tak płaskie, że można by nimi blendować warzywa. Fajny patent z osłoną łożysk odkręcaną na imbus. Nie trzeba niczego odginać śrubokrętem jak w Shimano gdzie z czasem ta izolacja nie jest już tak szczelna. O oponach ciężko coś powiedzieć, ale z Schwalbe zawsze miałem dobre doświadczenia (i w tańszych i w droższych modelach).

Co bym zrobił inaczej przy składaniu/ jakie wady? Prowadzenie pancerza pod owijką przy kierownicy (trochę mi wadzi). Nie wiem też czy prowadzenie linek zrobiłem po bożemu... Na logikę bardziej. Mogłem też dołożyć parę funtów do lżejszej sztycy.. ta może służyć do samoobrony. W kierownicy źle namalowali mi znacznik i w zacisku mostkowym jest info o wymiarach a kalibrator z drugiej strony :)  Może też zainwestował w stojak (chwytak?) serwisowy. Mniej by było kombinowania czasem. 

 

@blitzer Nie wiem w co dokładnie celujesz, ale parę dni temu wyszedł promocyjny BuildKit. Za jakieś 2600 z przesyłką masz 80% roweru z ładną ramą, na nowej Tiagra oraz kołami "do zatrenowania". 
http://www.planetx.co.uk/i/q/FBPXRTFBBK/planet-x-rt-58-tiagra-special-build-bike-kit

Foto całości:

 

P1060202.jpg P1060200.jpg IMG_20170514_130634.jpg IMG_20170514_131118.jpg IMG_20170514_131154.jpg IMG_20170514_131211.jpg IMG_20170514_131229.jpg IMG_20170514_124025.jpg IMG_20170514_124113.jpg IMG_20170514_124052.jpg IMG_20170514_124129.jpg IMG_20170514_131946.jpg

Edytowane przez ludojad
  • Pomógł 3
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, ludojad napisał:

 

@blitzer Nie wiem w co dokładnie celujesz, ale parę dni temu wyszedł promocyjny BuildKit. Za jakieś 2600 z przesyłką masz 80% roweru z ładną ramą, na nowej Tiagra oraz kołami "do zatrenowania". 
http://www.planetx.co.uk/i/q/FBPXRTFBBK/planet-x-rt-58-tiagra-special-build-bike-kit

Widziałem. Jednak poszedłbym w coś karbonowego. Teraz mam aluminiowego Tribana na Sorze, więc jak bym przeskakiwał na coś nowego to raczej wyżej niż aluminiowa Tiagra.

Dzięki za recenzję. Liczę, że kiedyś PlanetX wypuści maratonowe puzzle, które będę mógł poskładać ;) 

Odnośnik do komentarza

Rower ma przejechane ponad 400km i tylko doregulowałem tylną przerzutkę. Dogadaliśmy się też jeśli chodzi o pozycję. Na zjazdach bardzo stabilnie na podjazdach nic nie skrzypi. SRAM rival to bajka z tym dual tap. Jednak łapy nie są dla mnie super wygodne i będę jeździł z tego względu w rękawiczkach. Myślę, że tu moje owijanie i poprowadzenie pancerzy mogło zaszkodzić. Podsumowując to jestem mega zadowolony :)

Edytowane przez ludojad
Odnośnik do komentarza

Jak ten czas leci! Weszło parę upgrade'ów 😉

Qrings

Sztyca PRO (poprzednia się wygięła) 

Opony Shwalbe Durano Pro

Owijka Fizik

Garmin 25

 

Rama spisuje się świetnie i dzielnie wozi mój ciężki tyłek 😁

 

IMG_20190616_151947-01.jpeg
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...