Skocz do zawartości

Trek Domane vs. Trek Emonda vs. Merida Scultura. Który wybrać ?


Darek 78

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed dylematem czy kupić Treka Domane czy Emondę, ewentualnie Meridę Sculture

Za Domane przemawia system isoSpeed, ponoć jest to najwygodniejszy rower w swojej klasie, natomiast za Emondą jej sztywność, lekkość i uniwersalność.

Mam pytanie do osób które są posiadaczami Domane lub "ujeżdżali" ten rower:

1. Czy ten rower jest nadal sztywny pomimo tego systemu - czy przez ten system są duże straty mocy?

2. Jak zachowuje się na podjazdach, wyścigach i dłuższych wyprawach.

Aktualnie posiadam Tribana 540 i jestem z niego zadowolony, ale chce przejść na karbon wersję SL. Oczywiście Tribana sobie zostawię na dojazdy do pracy 25 km w jedną stronę, natomiast nowy zakup byłby używany w weekendy na dłuższe wypady i na zawody.

Mam 41 lat rok temu brałem udział w Tour de Pologne dla amatorów i jak na nowicjusza nawet nieźle mi poszło. Na szosie jeżdżę od dwóch lat, wcześniej "ujeżdżałem" górala i trenowałem inne sporty.

W tym roku mam zamiar wystartować w Tour de Pologne amatorów, Tatra Road Race oraz dwóch maratonach rowerowych po 500 km a w przyszłym roku BBT.

Myślę intensywnie o Domane SL5 ale nie wiem czy nie będzie tracił zbyt dużo mocy przez ten system isoSpeed, proszę o opinię i porady 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza

Witam , mam emondę 5 i całkiem dobrze znosi wszelkie niedogodności na drodze. Mam też scota alu i wcześniej miałem stalówkę . Jeśli masz w planach stawanie na pudle to raczej domanka , jeśli nie to nie ma o co kruszyć kopii. Co do maratonu BB to tam ciężko się dostać ...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...