Łukasz_P

Tylna przerzutka 105 nie chce schodzić na najniższe biegi

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz_P

Jak w temacie. Mam napęd 11 biegowy i od góry schodzi mi max 6-7 biegów. Potem mimo zrzucania manetką nic się nie dzieje. Jak ściągnę koło z kasetą i pociągnę wózek do dołu, to nic nie blokuje i schodzi do samego dołu. Tak jakby linka blokowała albo sprężyna za słabo ściągała. 

Na lince zauważyłem pojawił się kawałek jakby pancerza. Linka/przerzutka się rozsypała? 

I przy okazji jak końcówka linki się tak rozdzieliła, to da się coś jeszcze coś z tym zrobić? 

40414736303_00cdd787fd_z.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SzpiceR

Masz za duży opór na linkach/pancerzach i sprężyna przerzutki nie daje rady tego przeciągnąć.

Doraźnie spróbuj przesmarować linki i pancerze ale generalnie do wymiany.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kajgana

Wymień linkę, pancerz też, jeśli są już w złym stanie. To nie są duże pieniądze, a na pewno będzie dobrze chodzić.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P

Tylko dziwna sprawa, bo to się stało z dnia na dzień. Nie, że coraz mniej schodziło, tylko ruszam wczoraj i od razu taka sytuacja, przedwczoraj nic takiego nie było. No nic, chyba będzie trzeba tak zrobić. Dzięki. 

Ok, winowajca znaleziony. Przy manetce linka się rozsypała. 

33504308408_5acaf5a9d9_c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Hmyyy  a może jedna z "włosków" linki pękła i bloku się w pancerzu przy naciąganiu przez przerzutkę? Linka i pancerze do wymiany ale warto zobaczyć co jest tego powodem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P
Teraz, Kruk napisał:

Hmyyy  a może jedna z "włosków" linki pękła i bloku się w pancerzu przy naciąganiu przez przerzutkę? Linka i pancerze do wymiany ale warto zobaczyć co jest tego powodem.

Może na zdjęciu wyżej tego nie widać, ale przy manetce cała linka się rozsypała i włosków całe mnóstwo tam wystaje. Jutro wymieniam linkę. 

Tylko teraz zastanawiam się co jest przyczyną, że tak szybko się to stało. Rower nowy kupiłem w sierpniu zeszłego roku. Ok. 4kkm gdzieś nakręciłem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

aaa to linke szlag trafił, wymień linkę i pancerz bo pewnie pocharatała w środku pancerze. :) Wiesz, wszystko zależy w jakich warunkach używasz, jaka to linka itp. Widocznie pękła w nocy czy coś i nie słyszałeś. 

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P

Podziękował :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

A nie ma za co, masz drobne koszta i trochę regulacji ale weekend przed nami także owocnej naprawy :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi