Skorpik

Unibike Mission 2010, czy opłaca się jeszcze inwestować?

Rekomendowane odpowiedzi

Skorpik
Napisano (edytowane)

Cześć wszystkim.

Od 9 lata posiadam Unibike Mission 2010, jakieś 3/4 lata temu wymieniłem w nim:

-tylne koło na Alexrims Ace 18 Novatec 802 26"

-kasetę na 8 rzędową alivio CS-HG51

-przerzutkę tylną na shimano alivio

-manetki przerzutek na shimano alivio i klamki hamulców na shimano deore

-wpadła też nowa sztyca i siodełko

Na rowerze generalnie śmiga mi się bardzo dobrze, w sumie to śmigało bo rozwijając swoje umiejętności i zwiększając dystanse tragiczny amortyzator daje o sobie znać, więcej siły wyrzucam na podjazdach na jego uginaniu niż na samym podjeżdżaniu. Tutaj mam pomysł żeby zmienić go na sztywny widelec, do tego chciałbym wymienić korbę na Shimano Deore FC-M6000, żeby to miało ręce i nogi wypadałoby zmienić też przednie koło na coś sensownego. I tutaj moje pytanie do Was moi drodzy forumowicze, czy opłaca się robić takie manewry  z tym rowerem? Przyznam szczerze, że dbam o ten rower, bardzo go lubię i robię wszystko co w mojej mocy żeby utrzymywać go w jak najlepszej kondycji. Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc :)

Edit. Dodaje informację:

Mam 23 lata, 183cm wzrostu 90kg waga. Rama ma rozmiar 19". Bez problemu robiłem tym rowerem dystanse 70-100km, jeździłem nim zarówno po lasach, asfaltach, ścieżkach itd.

Edytowane przez Skorpik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

Amor, koło i korba to ponad 1k zł jeśli myślisz o nowych częściach. Za to nie kupisz roweru, więc jeśli nie odczuwasz potrzeby wymiany roweru na coś nowszego to jak najbardziej warto zainwestować w obecny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elmapeto

Moje zdanie jest takie,że jeśli jeździ się dobrze to czemu by nie doinwestować sprzętu. Nowe nie znaczy lepsze...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
seraph
Napisano (edytowane)

Skoro Ci się dobrze jeździ i nie czujesz, że jakiś lepszy/nowszy rower pozwoliłby Ci na więcej to dlaczego nie?

Sztywny widelec to nie jest jakaś gigantyczna inwestycja i na pewno znacznie mniej kosztowna niż nowy sensowny rower. 

Skoro chcesz wymieniać i widelec i koło to można się pokusić o delikatne uwspółcześnienie konstrukcji i zbudować 69er'a wstawiając koło 29' na przód?😈 Jeżdżę na takim czymś zimą do pracy i muszę powiedzieć, że większe koło z przodu odmienia cały rower na plus. Jest na pewno lepiej niż małe koło z "uginaczem"

Edytowane przez seraph

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elmapeto

Sztywny wideł trzy stówki ,koło tak samo i do tego dwieście korba i gra gitara. Nie trzeba wszystkiego od razu kupować;-)

1 minutę temu, seraph napisał:

Skoro Ci się dobrze jeździ i nie czujesz, że jakiś lepszy/nowszy rower pozwoliłby Ci na więcej to dlaczego nie?

Sztywny widelec to nie jest jakaś gigantyczna inwestycja i na pewno znacznie mniej kosztowna niż nowy sensowny rower. 

Skoro chcesz wymieniać i widelec i koło to można się pokusić o delikatne uwspółcześnienie konstrukcji i zbudować 69er'a wstawiając koło 29' na przód?😈 Jeżdżę na takim czymś do pracy i muszę powiedzieć, że większe koło z przodu odmienia cały rower na plus.

Mniejsze z tył ,większe z przodu?? Myślałem o tym kiedyś ale jakoś nie podjąłem wyzwania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Skorpik

Dziękuję wam serdecznie za odpowiedzi, tak właśnie liczyłem, że koszt całej operacji zakręci się koło 1000-1200zł, nie wiem tylko jaki sztywny widelec wybrać. Żadnego sensownego amora w tych pieniądzach nie kupię, a 29er, który by mnie interesował (nowy), odpowiadał moim wymaganiom to minimum 3000zł na co sobie aktualnie nie mogę pozwolić. Bylibyście w stanie polecić mi sztywny widelec i koło pod moją konstrukcję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elmapeto

Ja używam sztywniaka Mosso i jest ok. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
seraph

Budowałem zimówkę i okazało się, że taniej kupić widelec pod koło 28' (spokojnie wchodzi opona 2,0) i koło 28' niż dedykowany widelec z kompensacją wysokości. Lekko dłuższy widelec i większe koło wyrównało wysokość uginacza z kołem 26' i jeździ się na tym całkiem fajnie. Nie mam akurat żadnej fotki pod ręką, ale nie razi to jakoś w oczy z profilu.

Co do autora tematu to sztywne widelce MTB nie różnią się specjalnie ceną zależnie od wysokości, więc łatwo będzie coś dobrać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

Amor w tym budżecie? Z Vkami będzie ciężko o coś sensownego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Skorpik
3 minuty temu, PrzeLuka napisał:

Amor w tym budżecie? Suntour RAIDON.

Nie zamknę się wtedy w tych 1200zł ze wszystkim :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

Skorygowałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Skorpik
Napisano (edytowane)

okej

Edytowane przez Skorpik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Piotr78

Masz v brejki ? 

https://www.rosebikes.pl/rock-shox-rockshox-30-silver-tk-coil-26-suspension-fork-2660208?product_shape=black&article_size=26"

Ponizej 500 pln z dostawą i kuponem 10 e dla nowych klientów.

Korba to dłuższy temat, możesz rozważyć używaną w bdb stanie, nową, od 200-350 pln. 

Koło przód z wysyłką jakieś 135 pln ( oczywiście kolor obręczy, wysokość trzeba dopasować do tylnej )

http://e-bmx.pl/opis/6938078/kolo-przod-26-rigida-zac-2000-srebrnashimano-deore-lx-m585-cl.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi