Antaro

[Kontuzja] zdrowe kolano a boli! Opis w temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Antaro

Cześć

Sprawa wygląda tak. W 2017 miałem kontuzje kolana pod koniec sezonu koło września, przez jesień/zimę kiedy nie jeździłem, około 5-6 miesięcy uraz sie zagoił, ból przeszedł. Kiedy wsiadłem na rower w maju 2018 było cacy. Przejeździłem cały sezon, tylko tym razem sezon trwał dla mnie "non stop" bez względu na porę roku :) czyli innymi słowy jeździłem cały czas.  Cały 2018 był OK, bez bólu, a kolano mocno zajeżdżałem, MTB/full i wszystko było super. Ból powrócił, tak naprawdę bez powodu w tym roku, 10 lutego podczas zwykłej wycieczki rowerowej. W tym samym miejscu bolesność co kiedyś. Efket? Panika bo wiedziałem ile ostatnim razem musiałem pauzować. Teraz jestem na dobrą sprawę "przed sezonem" wiosna/lato przed nami, a tu kontuzja :(

A konkretnie wygląda to tak. Ból pojawia się TYLKO podczas ruchu pedałowania, wciskania pedałów w dół, innymi słowy przyspieszania. Zlokalizowany jest on po wewnętrznej stronie rzepki (zaznaczone na zdjęciu). Od 3 tygodni odpoczywam, nie forsuje kolana, nie jeżdżę na rowerze. Kilka dni temu wyszedłem sprawdzić czy coś się poprawiło - po 300m delikatny ból/dyskomfort w tym miejscu zaznaczonym na czerwono powrócił - wróciłem do domu. Na co dzień nie boli mnie wcale. Mogę normalnie funkcjonować.

Miałem dziś robione USG tego kolana (zdjęcia w załącznikach opis/skan). Powiedzcie co robić? Jak leczyć "zdrowe" kolano? Ortopeda mnie już widział i póki co zlecił jedynie USG, które wykonałem.
Czy spotkaliście się kiedyś z takim przypadkiem? Co byście sugerowali? Jakie kolejne kroki? Nie chcę być bierny i czekać miesiąc z nadzieją, że może samo przejdzie. Chce "zaatakować" temat i wyleczyć kolano najszybciej jak to możliwe.

Info: Rower full, odpowiednio dobrana rama, geometria ok. Najbardziej oczywista kwestia to pozycja na rowerze, nie? Ale bądź tu człowieku mądry i zrób "bike fitting" na fullu, kiedy wysokość siodełka zmienia się cały czas względem pedałów.

kolano.jpg usg_kolana.jpg zdjęcia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kajgana

Bardziej szukaj lekarza sportowego, niż porad na forum. Bo wiesz, niektórzy bolące stawy odkładami z liści kapusty leczą, ale to nie o to chodzi.... 

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Emilia

Skąd jesteś? Ja bym poszła do  dobrego fizjoterapeuty - mogę polecić kogoś z Katowic albo Bielska. A doraźnie - tejpować kolano. Mam problemy od lat (kwestia budowy, nie konkretny uraz) - jak pojawia się ból, tejpuję  - to oczywiście nie jest leczenie, ale doraźnie pomaga. A dobry fizjo może Ci wskazać jakieś błędy, jakie popełniasz jeżdżąc - coś, czego kolega-rowerzysta nie zauważy.

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi