Skocz do zawartości

E-voyager pro rider silnik.


Hubert79

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę na e-bike już około 6 miesięcy. Mam pytanie dotyczące wyboru baterii. 

Kupiłem używanego E-voyagera Pro Ridera. Bateria była już słaba. Pytanie do Was grupowiczów:

1) Czy przy silniku 250 watt. Mogę założyć 350 watową baterię? Dodam tylko, że wszystkie, które sprawdzam do kupienia mają ok 350w motor. 

2) Czy wyłączanie się napędu pod lekką górkę może być spowodowane starą baterią? 

Z góry dziękuję za cenne rady i sorki za pomyłki jestem początkujący 😇

36v10ah 250w😀

Odnośnik do komentarza
TwardyBlaszak
18 godzin temu, Hubert79 napisał:

1) Czy przy silniku 250 watt. Mogę założyć 350 watową baterię? Dodam tylko, że wszystkie, które sprawdzam do kupienia mają ok 350w motor. 

Nie nie możesz bo Baterie/Akumulatory nie mają Watów, mają Napięcie liczone w Voltach i Pojemność liczoną w Amperogodzinach

Możesz za to np zamontować akumulator o większej pojemności.

18 godzin temu, Hubert79 napisał:

2) Czy wyłączanie się napędu pod lekką górkę może być spowodowane starą baterią? 

Tak i Nie, może ale nie musi. Podaj więcej danych.

Wyłącza ci się tylko podczas jazdy pod górkę? Akumulator był/jest naładowany? Rozłącza na każdym trybie wspomagania?

Mógł zdechnąć akumulator, sterownik, silnik. Winne mogą być styki, kable.

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.03.2019 o 15:42, TwardyBlaszak napisał:

Nie nie możesz bo Baterie/Akumulatory nie mają Watów, mają Napięcie liczone w Voltach i Pojemność liczoną w Amperogodzinach

Możesz za to np zamontować akumulator o większej pojemności.

Tak i Nie, może ale nie musi. Podaj więcej danych.

Wyłącza ci się tylko podczas jazdy pod górkę? Akumulator był/jest naładowany? Rozłącza na każdym trybie wspomagania?

Mógł zdechnąć akumulator, sterownik, silnik. Winne mogą być styki, kable.

Dziękuję za szybką odpowiedź. 

Mieszkam w Angli obecnie i sprawdzając na e-bay są do wyboru baterie o oznaczeniach 36v10ah.  Dodają również, że jest nominalnie przeznaczony dla silników 350 watowych?? 

Wiesz, kupiłem kilkuletnią używkę. Ma 3 tryby wspomagania. Jeżdżę tylko na 1szym. Po przełączeniu na 2-3 chwilę pojedzie i zdycha. Muszę chwilę odczekać, restartuję i jadę dalej i znowu się wyłącza... 

Lekkie wzniesienie i znowu to samo. 

Dodam jeszcze, że gdy ładuje się powyżej 10h to mogę zrobić około 10km bez wyłączania na 1szym biegu. 

Co odpowiada za pojemność?  Ampery? Sorki za głupie pytania ale jestem laikiem. 

Odnośnik do komentarza
TwardyBlaszak
2 minuty temu, Hubert79 napisał:

Mieszkam w Angli obecnie i sprawdzając na e-bay są do wyboru baterie o oznaczeniach 36v10ah.  Dodają również, że jest nominalnie przeznaczony dla silników 350 watowych?? 

Akumulatory są przygotowywane do konkretnych grup zestawów i mogą one obejmować akumulatory o pojemnościach np. od 10 do 14 Ah wszystko zależy od sterownika w baterii. Musiałbyś zobaczyć u producenta Twojego roweru z jakimi akumulatorami był produkowany. Może okazać się, że twoja bateria jest największa (Ah) dla tego roweru i większej nie zamontujesz (bez zmiany całego mocowania baterii a to oznacza, że inne mocowanie nie wejdzie ci na rower).

7 minut temu, Hubert79 napisał:

Wiesz, kupiłem kilkuletnią używkę. Ma 3 tryby wspomagania. Jeżdżę tylko na 1szym. Po przełączeniu na 2-3 chwilę pojedzie i zdycha. Muszę chwilę odczekać, restartuję i jadę dalej i znowu się wyłącza

Najbardziej to wygląda na uszkodzony sterownik w baterii (np. przegrzewa się) ale może to też być walnięty silnik (np. zwarcie), chociaż bardziej stawiam na sterownik. Jeżeli masz od kogoś pożyczyć akumulator to możesz to łatwo sprawdzić. W przeciwnym przypadku to albo serwis albo możesz kupić nowy akumulator i licząc na sukces z szansą 50% :D

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Ci bardzo. Myślałem o nowej baterii bo ta i tak już ma chyba 2 lata, tak mniemam. Najtańszą mogę kupic za ok 800 zł w przeliczeniu 😀 Mam nadzieję, że to wina baterii... 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...