Skocz do zawartości

GIANT talon 29 czy 27.5

Maciek117

Rekomendowane odpowiedzi

A konkretniej giant talon 29 3ge 2019 czy giant talon 3ge 2019?? Na jakich kołach polecacie ten konkretny model? Czym się różnią (dzielność w terenie i właściwości jezdne, itd.) 

Edytowane przez Maciek117
KrzysiekMTB

Koła kołami ale 29 GE3 jest 3x8.... Jak jeździsz tylko po płaskim to nie ma większego znaczenia, ale w górach na 3x8 masz mniejszy zakres przełożeń. Jaki masz wzrost? Do czego chcesz tego rowerka używać?

Zgodnie z teorią - 27,5 bardziej zwrotne, łatwiej je rozbujać. 29 - lepiej wybierają nierówności, bardziej stabilne jak już się rozpędzą. Ale tylko teoria, w praktyce to wszystko zależy od geo i Twoich preferencji/subiektywnego odczucia.

Pozdrawiam

Krzysiek

Jeżeli jesteś początkujący to ja bym brał 27,5. Rower będzie troszkę lżejszy i zwrotniejszy. Koła 29 lepiej się toczą i no rower będzie pewnie trochę wygodniejszy na nierównościach, ale twentyninery to takie trochę krowy na kołach xDD

Edytowane przez ExzziTt

Rower taki do aktywnej rekreacji, ścigał się na nim nie będziesz, do szaleństw na ścieżkach się nie nadaje. Tak jak Krzysiek MTB napisał, musisz się przysiąść  i  subiektywnie poczuć rowerek. Ja osobiście uważam, że koło 29 to tak od 180 cm wzrostu jest wygodne, chyba, że ktoś się ściga w XC. Koło 27.5 jest bardziej uniwersalne a rower dla niższych przedstawicieli Homo sapiens będzie wygodniejszy, zwrotniejszy i poręczniejszy:)

Ja mam talona 4 z 2015 roku na kołach 27.5 , mam wzrostu 180 cm i 82 kg wagi , dla mnie ten rower na tych kołach jest super. Napęd 3x8 przerobiłem na 1x11 ale nie miałem jeszcze czasu wypróbować go wiec nie mogę wypowiedzieć sie czy jest to dobra zmiana :) 

Tez mam 180cm wzrostu  chodzilem po sklepach rowerowych i kurcze jakos na zadnym rowerze 29" nie czulem sie komfortowo nie moglem znalesc dobrej pozycji...wybor padl na kolo 27.5" Kross level R4