Skocz do zawartości

Specialized Stumpjumper ST 29 2019


TOMALA72

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę co do zakupu tego sprzętu. Od dłuższego czasu myślę o rowerze ścieżkowym, nowym i max do wydania ok 8000. Za tyle mogę tez kupić nowy w zaprzyjaźnionym sklepie:)

Pytanie do jeżdżących na fullach czy wart jest swej ceny i na ile można na nim sobie pozwolić w jeździe nastawionej na fun:))

Edytowane przez TOMALA72
Odnośnik do komentarza

Skoro masz do wydania 8K to co tu pisać... Świetna rama, geometria oraz nie nie najgorszy napęd, koła i to by było na tyle. Cała reszta czyli amortyzacja na bardzo niskim poziome a bark sztycy regulowanej też nie pozwoli na sprawne poruszanie się w terenie. To jest taki rower na doinwestowanie w przyszłości. 

Odnośnik do komentarza

Trzeba by dodatkowo sporo zainwestować. Tak jak napisał Andrzej - za tą kasę można kupić bardzo fajny ścieżkowy ht. Na takim ht będziesz miał lepszy fun niż na fullu bez obniżanej sztycy.

Co do speca generalnie - przymierzałem się do niego, bo szukam właśnie ścieżkowca, ale kompletnie mi nie podpasował - nie czułem pełnej kontroli nad przednim kołem, byłem jakoś za bardzo "z tyłu". To kompletnie subiektywna opinia, ale warto zawsze zrobić jazdę testową we właściwym terenie, żeby mieć pewność, że to to.

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza

Dzięki za konkretne  opinie i czekam na więcej. Prosiłbym o rozwinięcie wypowiedzi o amortyzacji na niskim poziomie i sporym doinwestowaniu. Czy chodzi tu o to, iż Recon ze skokiem 130 i X-Fusion są za słabe bo dokupienie w przyszłości regulowanej sztycy rozważałem.  W sumie to byłby mój pierwszy full w życiu i rzeczywiście wcześniej myślałem o ścieżkowcu sztywnym z tyłu np. Kross Dust. Tu przemawia, przynajmniej dla mnie na plus fakt, iż serwis gwarancyjny na dobrym poziomie mam na miejscu. Nie planuje na tej maszynie jakiś karkołomnych wyczynów. Na pewno chciałbym zacząć jeździć bardziej agresywnie niż XC  ale bez wysokich lotów no i do Świeradowa tez bym z chęcią w sezonie go zabrał. 8k to dość sporo za rower jak dla mnie i nie chcę za bardzo kupować używki w tej cenie. Trochę mi zabiliście ćwieka bo napaliłem się na ten rower, patrzyłem też na Krossa Soil 1.0, z 2019 ma regulowaną sztycę. Tyle, że Kross to tylko Kross, jeździłem do tej pory na levelach, w sumie zadowolony ale...Krossa jednak za więcej niż 5k nie kupię:)

Edytowane przez TOMALA72
Odnośnik do komentarza

Problem tylko polega na tym, że ścieżkowe HT to są nie tanie i też słabo wypadają. Owszem jest często sztyca regulowana ale dominuje też Recon. Nie wszędzie koło 29er, ...albo są tak brzydkie, że idzie tylko puścić pawia. Jak nie ma nadziei na zwiększenie budżetu to 8K za ten rower to całkiem niezła oferta. Nie mniej zrobił bym wszystko by dokupić dobrą sztycę bo bez tego to nie jazda. 

Z HT to bardzo dobrze wypada Kross Dust 2

Recon to nie jest zły amor ale kłopot tkwi w szczegółach. Im sam będziesz więcej ważył czy chciał spróbować trudniejszego terenu tym będzie po prostu nie wyrabiał. Na przykład przy hamowaniu będzie Ci się "chował" pod ramę. Jest zbyt mało sztywny do takiej jazdy i takiej wielkości koła. Jednak na zdecydowaną większość tras typu Świeradów ten rower spokojnie da sobie radę. 

Edytowane przez Ares
Odnośnik do komentarza

W tej cenie jeżeli masz tyle do wydania nie ograniczał bym się tylko do tego jednego modelu
Jest duży wybór najlepiej tak jak napisał Ares by była np sztyca regulowana
Rower do trial nie potrzebóje dużo skoku wystarczająco będzie że 130 - 140
Popatrz sobie na np NS Snabb lub markę Kellys

Odnośnik do komentarza

Właśnie wcześniej myślałem o Dust 2 ale nie mam go gdzie przylukać w pobliżu a tym bardziej pojeździć:( Sztyca regulowana pewno z 1k...może do sezonu dozbieram bo by zakupić od razu nie pozwala napięty budżet. Kurczę no muszę cos kupić dla frajdy aby mi się choroby wieku średniego nie uaktywniły, chyba że to jest właśnie  ich objaw:))) Miałem wcześniej plan na udział w pobliskich Kaczmarkach XC ale jakoś nie mogę się przełamać do śmigania przez 10-30 km po lesie razem z kilkudziesięcioma facetami w obcisłych gaciach:))))) 

Odnośnik do komentarza

Jak ja to mówię i nie tylko ja full to full i praca tylnego zawieszenia robi robotę. Zwiększając kwotę o sztycę zbliżasz się do już rowerów lepiej wyposażonych. Bliżej 10K i nieco więcej jest już naprawdę nieżle ale to już spora kwota jest.  

Odnośnik do komentarza

przy 180cm rama 19. Sztyca musi być i tak jak Ares zauważył - kupując rower za 8k, dokładając sztycę za 1k wydasz 9k. A za 10k w innym rowerze będziesz miał już sztycę i np lepszy amor. Ja przechodziłem to 2 lata temu - jeździłem na xc, stwierdziłem, że czas na fulla - upatrzyłem sobie Treka Fuel ex - najniższy model 5. Ale brak myk myka go dyskwalifikował - bo nic mnie tak nie irytowało jak ciągłe opuszczanie i podnoszenie siodełka a kumpel z reverbem po prostu jechał przed siebie. Więc trzeba było dołożyć do kolejnej wersji - 7. Ale miał też lepszy napęd, zawias niż 5. Koniec końców wylądowałem na 8 - bo suma jaką na niego wydałem i tak byłaby mniejsza gdybym chciał do tego poziomu doposażyć 5 czy 7. Te 8kzł to bardzo niewdzięczna suma - niby fulla kupisz ale będzie słaby, dokładając 2k masz już większy wybór.

Używek też nie ma się co bać, trzeba tylko kupować z zimną głową a Krossów bym nie skreślał, jak ja kupowałem fulla to je odpuściłem bo nie było wersji na dużym kole. A to ogólnie ciekawa propozycja 

Odnośnik do komentarza

Rower praktycznie kupiony chyba, że mi się cos przestawi w ostatniej chwili. Rama L.

Mam jeszcze jedno pytanko do bardziej doświadczonych Kolegów:

Czy hamulce Tectro Gemini Comp SL w tym rowerku będą dawały radę czy tez trzeba się liczyć z ich upgreadem na początek?

Pytanie o wkład suportu typu Power Spline, do którego ponoć Spec "wrócił" jak to się ma do łożysk zewnętrznych?

Nie znalazłem dużo opinii na ich temat w polskich forach rowerowych...

Link do filmu z identycznym rowerem jaki zamówiłem:

 

Edytowane przez TOMALA72
Odnośnik do komentarza

Hamulce jakie by nie były w sensie marki to są to podstawowe modele niestety. Nie znam się na Tektro więc tyle.

W drugiej sprawie Spec zwyczajnie i chwała za to wrócił do mufy gwintowanej a nie na wcisk. To co tam masz przypomina wkład typu wielowpust. Osobiście bardzo lubię to rozwiązanie i nadal nie wierzę, że to zastosowali w korbach NX... ale tak mi to wygląda.  

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.02.2019 o 20:11, Michal2008 napisał:

Rowerek piękny, ale napęd dobry miszmasz :P korba nx, przerzutka slx, kaseta sunrace, łańcuich kmc :P ale rama fajna.

Napęd z resztek... :D

Trochę dziki, ale ważne, żeby jechał...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...