roco

Rękawiczki wiosna-lato długie palce

Rekomendowane odpowiedzi

roco

Po ostatnich wyścigach rowerowych po lesie i obtarciu sobie kciuka chyba od manetek, postanowiłem kupić rękawiczki z długimi palcami. Obecnie mam Lemon Sport Lizard (bez palców), na takie sporadyczne wyjazdy dają radę, ale już na wyścigi nie koniecznie. Kupiłem FOX Ranger Gel 2017 które dostałem w ostatni piątek i tak zastanawiam sie nad zwrotem, gdyż jak na sucho zmieniałem przerzutki to szwy, a raczej łączenie materiałów czułem na kciuku. Zazwyczaj wykonując zmianę przerzutki wykonuję bokiem kciuka i jakoś tak w tym miejscu jest łączenie.

Może ktoś ma je i chciałby się podzielić opinią, a może coś lepszego byście polecili? Nie musi mieć bajerów typu możliwość dotyku w smartfonie, po prostu rękawiczki rowerowe z długimi palcami na lato, bardziej na wyścigi, treningi niż na turystyczną przejażdżkę. Fajnie jakby miały poduszki żelowe, a zwłaszcza w miejscu jak na zdjęciu.

22936260682292918491.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
iza

Jak już odczuwasz, to nic dobrego nie wróży. Ogólnie polecam rozejrzeć się po sklepach, bo można przymierzyć, co przy wyborze rękawiczek jest ważne. Spoko są rękawiczki z Decathlon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
alfine-11

Firma F4 ma w ofercie w dobrej cenie rękawiczki rowerowe uniseks RRU004 opis producenta :

Rękawiczki rowerowe uniseks z długimi palcami zapewnią komfort i wsparcie dłoni podczas kolarskich aktywności.
Wykonane z przewiewnego, elastycznego materiału z żelowymi wstawkami od wewnętrznej strony dłoni, które chronią przed odciskami i amortyzują wstrząsy.               długie palce,

przewiewny i elastyczny materiał wspiera cyrkulację powietrza,

chłonny, frotowy element na kciuku służący do otarcia potu z czoła,

elastyczna lamówka przy nadgarstku umożliwia dokładne dopasowanie,

antypoślizgowy materiał z silikonowymi elementami od wewnętrznej strony dłoni poprawia chwyt i amortyzację,

miękkie, żelowe wstawki od strony wewnętrznej chronią przed odciskami i amortyzują wstrząsy.

specjalne wzmocnienie pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym zapobiega uszkodzeniom mechanicznym.

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE:

Materiał: 85% poliester, 15% elastan

Wymiary (długość palca środkowego): S (6,5-7 cm); M (7-8 cm); L (8-9 cm); XL (9-10 cm)

00000000000000000rę.jpg

0000000000000000rę.jpg                                                                                                                                                                                                                

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wawrzyniec Wiór
27 minut temu, alfine-11 napisał:

(...) miękkie, żelowe wstawki (...)

"Macałem" rękawiczki 4F (nie ten model, tylko inny) w sklepie i jak na mój gust, te wstawki są za miękkie. Poza tym rękawiczki ładne, dobrze leżą na dłoni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
alfine-11

Każdy z nas ma inną budowę i większość rękawiczek też różni się wieloma cechami w zależności od modelu , najlepszym dobraniem odpowiednich jest ich samodzielna przymiarka to w czym jedynie możemy sobie tutaj pomóc to wypowiedzieć się na podstawie własnych doświadczeń odnośnie ich trwałości

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
roco

Niestety nie każdy ma pod ręką sklep odzieżowy dla rowerzystów :) Dlatego pisze tu, aby podpisać osoby które użytkują to co proponują :)

Ze zdjęcia tych rękawiczek 4F kciuk wygląda ok, ciekawe jak od środka, ale ogólnie myślę, że są za tanie, kiedyś już kupiłem rękawiczki bez palców 4F i były za tanie, bo na szwach szybko puściło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
alfine-11

Wydaje mi się , że wadą Twoich rękawiczek nie była ich niska cena , a jedynie niska jakość nici ;)  co trafia się nawet w bardzo drogich wyrobach , tego typu wady fabryczne podlegają gwarancji

Na SBF jaro0011 napisał "Ja mam rękawiczki z 4F, kosztowały ok 60 zł, nie pamiętam jaki to model ale między palcami mają takie specjalne paski do ściągania z dłoni. Mam je już 2 lata, był to chyba najdroższy dostępny model z tej firmy. Póki co nic się z nimi nie dzieje a mają przebieg już ok 10000 km więc wiele przeszły "

Edytowane przez alfine-11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
roco

Kupiłem Dakine Ventilator. Po 2h w terenie jak na razie spisują się dobrze. Jest lekki problem z użytkowaniem smartfonu, ale to tylko szczegół.

Strave włącz idzie :)

Ogólnie fajnie przewiewnie, a te łączenia tkanin na kciuku nawet nie odczułem przy zmianie przerzutek.

Obwód dłoni mam jakieś 21cm i rozmiar M wyśmienicie pasuje.

IMG_20170420_210452_033.jpg

Edytowane przez roco

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej Sawicki

Wstawki żelowe moim zdaniem powinny być miękkie, szerokie i cienkie. To się ma "rozpłynąć" między dłonią a chwytem. Rękawiczki z grubymi, małymi podkładkami będą się wbijały w dłonie podczas jazdy. Miałem coś takiego i bardzo szybko wymieniłem.

Oprócz jawnie rowerowych, z żelem i odblaskami, można używać rękawiczek do ćwiczeń -- podszytych tylko grubą skórą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BlackHawkPL

Ja polecam ci te rękawiczki. Bardzo przyjemne i przewiewne. Sam z nich korzystam i nie raz mnie uratowały przed startymi rękami.

Edytowane przez BlackHawkPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
aju

Mimo że kupiłem je pod motor to na rowerze są świetne :) przewiewne I pancerne :) producent to ufo

IMG_20170901_152948.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mlodyfere

Witam

Ja moge polecić rekawiczki Kross Rocker 

Posiadam je od luteg i początkowo nie bylem do nich przekonamy ale przekonałem sie do nich.

Posiadam wersje czarną. Stylowy wygląd, na temperaturę  w okolicy +5 zdają  egzamin. Mają gąbkowe wstawki poprawisjąc3e komfort.

Od strony praktycznej,  na Plus

-na kciuku wstawki z froty do obcierania potu

- silikonowe wstawki  na opuszkach palców poprawiające czucie klamek

- jakość  materiału -skóra/zamsz wewnątrz dłoni i elastyczny materiał  od zewnętrznej dzieki czemu nie uciskają dłoni  podczas zginania palców

Na Minus... 

- rozmiar.. są mocno dopasowane do moich dłoni i minusem jest ich zakładanie zwłaszcza gdy już ma się spocone dłonie

-brak uszeg do sciągania rękawiczek 

Więcej grzechów nie pamiętam ;)

KROSS_Rocker_rekawiczki.jpg Edytowane przez mlodyfere

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
konop90

Witajcie szukam rękawiczek na rower bo stare meridy dożyły już swoich dni. Chciałbym coś z długimi palcami żeby móc jeździć wiosną i latem wieczorami gdzie nie jest tak gorąco. Maksymalnie jestem gotów wydać 100 zł o ile będą warte tego i na przykład rzep nie rozerwie się po miesiącu.
Oglądałem kross rocker i wydają się niezłe ale nie mogę znaleźć opinii o nich. Macie jakieś inne propozycje?
  Rocker jednak z tego co kolega wyżej pisze mogą być za ciepłe na 10-15stopni jeśli teraz w nich jezdzi.
Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
IOO
4 godziny temu, konop90 napisał:

Witajcie szukam rękawiczek na rower bo stare meridy dożyły już swoich dni. Chciałbym coś z długimi palcami żeby móc jeździć wiosną i latem wieczorami gdzie nie jest tak gorąco. Maksymalnie jestem gotów wydać 100 zł o ile będą warte tego i na przykład rzep nie rozerwie się po miesiącu.
Oglądałem kross rocker i wydają się niezłe ale nie mogę znaleźć opinii o nich. Macie jakieś inne propozycje?
  Rocker jednak z tego co kolega wyżej pisze mogą być za ciepłe na 10-15stopni jeśli teraz w nich jezdzi.

Ja polecam cienkie rogelli w wersji z membraną. Dla mnie rewelacja, przy parunastu stopniach było jeszcze spoko. Dla jasności używam ich na szosie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
konop90

Jakiś konkretny model bo jest ich trochę i cena 90%modeli wykracza poza budżet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva

Ja kupowałam u Wojczala rękawiczki Specialized BG z długimi palcami i jestem bardzo zadowolona. Poduszki na spodniej części robią robotę, a góra jest przewiewna i ładnie się dopasowuje do dłoni.

Męskie wersje też mają i cena jest poniżej 100 złotych:

http://www.wojczal-bike.pl/index.php?route=product/category&path=33_139

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
trollu

a coś w stylu rękawic Mechanix? To rękawice taktyczne, nie miałem ich jeszcze w/na ręce ale ogólnie je polecali. Ja mam spece enduro, super wygodne ale za 150zł rozlatują się po jednym sezonie, czekam aż się rozlecą i przerzucę się na taktyki chyba 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
revolta1

Ja mam wentylowane drugi sezon i sa w idealnym stanie polecam 

rekawice-mechanix-original-vent-covert.jpg

W promo 49zl

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
empet
43 minuty temu, Łukasz_P napisał:

A te z Deca ktoś użytkował?

https://www.decathlon.pl/rkawiczki-500-jesienne-id_8398148.html

Też szukam czegoś do stówki. Tych Speców BG niestety nie mogłem znaleźć w przyzwoitej cenie. 

Używam od jesieni i bardzo mi pasują. Dobrze dopasowane, wygodne poduszki (acz ja nie jestem jakoś wymagający), nie mechacą się, ładnie po nich spływa woda przy lekkiej mżawce. Dotyk na ekranach działa jeśli Ci to potrzebne. W okolicach -5 - +5 stopni mi pasowały idealnie. Przy +10 już czasem za ciepło, ale wiadomo że to dość osobnicze jest.

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
svoboda
1 godzinę temu, empet napisał:

Przy +10 już czasem za ciepło, ale wiadomo że to dość osobnicze jest.

Przy +10 to u mnie już ewidentnie krótkie palce. Gdzieś przy +6 - +8 u mnie zaczyna się ta granica przejścia na krótkie. Też zależy od warunków ogólnie, bo w zimie +8 jakoś inaczej się odczuwa niż późną wiosną.

Chciałem dziś kupić te jesienne 500 z Deca ale zrezygnowałem. Mam zimowe 500 które sprawdzają się i w -7, i w +5, a jak robi się wilgotno w środku, zmieniam na krótkie i jest OK.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P

Dla mnie +10 wieczorem bez słońca w krótkich palcach, to męczarnia. A często jeżdżę po zachodzie słońca, stąd poszukiwania rękawiczek. Bo póki co z jazdy robi się obowiązek, a nie przyjemność. 

Nie wiem czy czegoś z Force nie wybiorę, bo mają spory wybór do 90 zł, mam trochę ich ciuchów i jest akceptowalnie. 

http://www.force-components.pl/index.php?k147,odziez-rekawiczki-wiosna-lato-dlugie-palce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Remar-Sport

Wyglądają ciekawie, tylko teraz pytanie jak jest z ich jakością? Warto poszukać opinii, do 90zł jest też kilka fajnych opcji jeżeli chodzi o zakup rękawiczek.  Akurat z tymi modelami nigdy nie miałem styczności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Korposzczur

Też poszukuję letnich rękawiczek z długimi palcami. W sklepie mierzyłem rękawiczki Bontrager (bodajże Evoke). Były dobrze dopasowane i elastyczne, ale dyskwalifikował je brak obsługi ekranów dotykowych. 4F dziś obadam. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę? Przeznaczenie głównie do MTB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi