Tomkuczyn

Lewa manetka shimano xt m 780

Rekomendowane odpowiedzi

Tomkuczyn

Witam. Dzisiaj montowałem manetki shimano xt m780 i mam probkem z lewą manetką. Na razie mam jeszcze z przodu 3 blaty i jak zrzucam bieg z największej zębatki to od razu zrzuca mi na najmniejszą zebatkę zamiast na środkową. Ten przełącznik z 3 na 2 biegi mam ustawiony na 3 ale może coś z nim jest nie tak, nie jestem pewien czy on dobrze działa. Pomoże ktoś? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Przełącznik blokuje tylko przejście z 2 biegu na 3 i zostaje tylko 1 - 2. A powiedz, zmieniałeś tylko manetkę czy przerzutkę też? Jaki to model? Może masz źle wyregulowaną przerzutkę? Śruby H i L są tego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomkuczyn

Przerzutka z przodu to jakaś deore, zmieniałem tylko manetki. Przed zmianą manetek przerzutki dzialały nienagannie, śruby H i L myślę że mam dobrze ustawione. Gdy popuściłem linkę to czułem że mam trzy polożenia manetki. Z małej zębatki wrzuca na środkową i na największą choć na największą to już trochę siły muszę użyć. Wcześniej miałem manetki shimano deore i wszystko działało. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

A prawidłowo z powrotem zamontowałeś linkę w przerzutce? Niektóre przerzutki mają specyficzne ułożenie linki. Przednie przerzutki a raczej manetki do nich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomkuczyn

Tego nie wiem czy linkę zamontowałem poprawnie. Nie zastanawiałem się nad tym, w manetce popuściłem linkę, maksymalnie wyciągnięta, bieg na 1 i naciagnałem ją i przykręciłem do przerzutki. 

Tak mam zamocowaną linkę. 

IMG_20190210_195140.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Krystiano

A próbowałeś wrócić do poprzednich manetek i zobaczyć czy wszystko działa? Wtedy upewnisz się czy to kwestia samej manetki czy może Twojego sposobu montażu;) Jak wszystko działało nienagannie to skąd decyzja o zmianie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomkuczyn

Nie zmieniałem już z powrotem na stare manetki. Zmieniłem bo chciałem mieć lepsze, manetki xt. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Jak zmieniałeś manetki to musiałeś zmieniać lub przepuszczać na nowo linki, pewny jesteś że linki i pancerze były czyste?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomkuczyn

Wymieniłem też na nowe pancerze i linki.Manetki nowe i linki były już włożone w manetki. Może mam manetkę zepsutą, jeżeli tak to odeślę ją, tylko chciałbym najpierw mieć pewność czy jest zepsuta czy coś ja źle robię. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Może nakręć krótki film jak działa manetka? Na pewno to nie zaszkodzi w diagnozie. 

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w0jta5
16 godzin temu, Tomkuczyn napisał:

Tego nie wiem czy linkę zamontowałem poprawnie. Nie zastanawiałem się nad tym, w manetce popuściłem linkę, maksymalnie wyciągnięta, bieg na 1 i naciagnałem ją i przykręciłem do przerzutki. 

Tak mam zamocowaną linkę. 

IMG_20190210_195140.jpg

Nie znając konkretów, jaki to model przerzutki itd to masz źle założona linkę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w0jta5

8aa671dda112dcc01c8a1afc6c82d7b9.jpg

• Lubię to! 1
  • Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomkuczyn
1 godzinę temu, w0jta5 napisał:

8aa671dda112dcc01c8a1afc6c82d7b9.jpg

Dziękuję, właśnie miałem linkę założoną tak jak npokazuje obrazek żeby nie zakładać :) Bym nie przepuszczał że to ma takie znaczenie. Działa jak należy już. Dzisiaj zobaczyłem że miałem za mocno naciagniętą tą linkę i poprawiłem ją przez przypadek tak jak należy, nie widząc jeszcze tej instrukcji. Dziękuję wszystkim za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Aaa widzisz ;D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi