Skocz do zawartości

SLX M7000 + kaseta 11s


Biker no. 004

Rekomendowane odpowiedzi

Biker no. 004

Witam

Orientuje się ktoś czy przerzutka 10 biegowa tego modelu obejmie jakoś 11-rzędową kasetę?

Widziałem takie myki z innymi modelami ale będę ten konkretny montował i jestem ciekaw.

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, PrzeLuka napisał:

Wózek GS jest pod 11s a SGS pod 10s.

A nie odwrotnie. U mnie SGS biega na 11s przy przerzutce M8000 i kasecie 11-42 oraz 2 blatach z przodu.

Odnośnik do komentarza

Przerzutka tylna SLX m7000 z długim wózkiem jest  pod 10 rzędów a zaś po 11 jest tylko średni wózek GS co mnie też to zdziwiło. Dopiero XT m8000 ma długi wózek SGS pod 11.

 

Zaś jeśli chodzi o temat 10 przerzutka do 11 kasety to był wałkowany N razy do znudzenia, poszukaj na forum, ale krótko, tak da się ale nie działa tak płynnie jak 11 przerzutka z 11 kasetą z racji na inna budową wózka między 10 a 11 przerzutką, przyjrzyj się grafikom na googlach.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Też sądzę że będzie zależało od tego jaką kasetę wsadzić autor wątku bo gdy wpakuje 11 11_46 mogą być problem przy zmieniania i płynnej pracy
Jedna gdy wsadzi 11 11_42 sądzę że powinno wypalić kwestii regulacji zostanie
No i wiadomo trzeba mieć manetkę 11 rzędów

Edytowane przez Gość
błąd ort
Odnośnik do komentarza
Witam

Orientuje się ktoś czy przerzutka 10 biegowa tego modelu obejmie jakoś 11-rzędową kasetę?

Widziałem takie myki z innymi modelami ale będę ten konkretny montował i jestem ciekaw.

Z góry dzięki

Testuję teraz przerzutkę M6000 z kasetą 11-42 11s i manetką sram 11s i działa mi to bardzo dobrze, więc M7000 powinno też działać bez problemu. Jeżeli chcesz włożyć kasetę 11-50 to jest jakieś ryzyko, że zabraknie zakresu, ale z tym można sobie poradzić przez zmianę śrubki dystansowej na dłuższą, albo przez dokupienie ekstendera z Chin (kosztuje 5-10 zł, ale czas oczekiwania dochodzi do 60 dni).

Np tutaj:

PLN 9.87 18%OFF | MTB Mountain Road Bike przerzutka rowerowa tylna wieszak rozszerzenie Extender hak ogon Extender akcesoria rowerowe

https://s.click.aliexpress.com/e/IoSsb4z

 

Odnośnik do komentarza

A powiedz mi Kolego Bujak jak idzie ze wrzucaniem biegów po kasecie i zrzucanie? Jest natychmiastowe czy lekko z opóźnieniem? Jak działa napęd na największej zębatce na kasecie? Jest głośniejszy?

 

Wiesz, ja próbowałem  zrobić 11-42 na przerzutce od 10 (xt m786) ale dźwięk jak i zrzucanie było dla mnie za słabe jakościowo. 

Odnośnik do komentarza

@Kruk wszystko jest tu:

 

https://forum.szajbajk.pl/topic/12252-nasze-testy-miksowanie-przerzutek-i-manetek-mtb-sram-shimano-inne

 

Nasze testy: Miksowanie przerzutek i manetek MTB (Sram + Shimano + inne)

 

Jestem w trakcie testów. Na razie wszystko działa jak dla mnie idealnie, tzn. nie gorzej niż na pełnym napędzie Deore M6000. Na pewno działa to lepiej niż działało z przerzutką Sram NX 11s.

 

Póki co jeździłem trochę po błocie w bagnistym terenie, po pagórkach, były podjazdy na przełożeniu 1x1. W takich warunkach działa to na razie sprawnie.

Nie było jeszcze deszczu, a to dopiero pokaże jak napęd się sprawuje w trudnych warunkach.

 

Jak przejadę 500 km to będę w stanie powiedzieć więcej.

 

 

Odnośnik do komentarza

Niestety link nie działa :/

 

Mnie najbardziej zastanawia to czy przerzutka 10 co nie jest przystosowana do 42 kasety działa płynnie przy takim zmiksowaniu :)

Odnośnik do komentarza

Link działa.

Akurat RD-M6000 GS jest przystosowany do zębatek 42T. Jeżeli zastosuje się większą zębatkę to trzeba dalej odsunąć górne kółko przerzutki od osi koła.

Można to zrobić na kilka sposobów:

1. Wkręcenie śrubki dystansowej (o ile starczy jej długości)

2. Wymiana śrubki dystansowej na dłuższą

3. Zamocowanie przerzutki na ekstenderze.

Odnośnik do komentarza

W tamtym wątku dopisałem odnośnik do zewnętrznego forum i wątek automatycznie wyleciał do poczekalni/kosza. Teraz tylko ja go widzę
Wkurzające są takie zagrywki. Poproszę moderatora, żeby mi to odblokował i dopiero wtedy link będzie działał.
833d5b6449462f0f7da081492524233b.jpg

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Bujak napisał:

Link już działa - wątek został odblokowany przez administratora.

"Przepraszamy, ale wystąpił mały problem.

Niestety strona, którą chcesz odwiedzić, nie istnieje. Prawdopodobnie została przeniesiona lub wprowadzono nieprawidłowy adres URL.

Kod błędu: 2F173/O"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...