Daniel1

Silnik e bike

Rekomendowane odpowiedzi

Daniel1

Witam.

Z przyczyn narzuconych mi przez moje wygłupianie jestem zmuszony do wymiany mojego silnika w e biku (36v 250w). Zastanawiam się nad kupnem silnika (36v 350w) i mam problem dotyczący mocy tego silnika bo nie mam pojęcia czy mój system ''butelkowy'' obsłuży moc 350w. Niestety na internecie nie znalazłem silnika który odpowiadał by wartością 36v 250w i byłby pod koło 29''.

Wpadłem na pomysł ograniczenia mocy silnika z 350w na 250w tylko teraz pytanie do was czy jest to możliwe i czy jest to opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sedar

Witam

Silniki elektryczne nie mają mocy określonej w sposób znany z silników spalinowych. Producent określa jedynie moc nominalną przy której ma pewność, że silnik może pracować w sposób ciągły bez ryzyka przegrzania i spalenia. To ,że silnik jest teoretycznie 250W nie oznacza ,że nie będzie pracował gdy dostarczysz mu 350 czy nawet 500W. Dlatego też jego moc zależy głównie od sterownika. Możesz wstawić silnik o mocy nominalnej np. 500W lub 1000W, a sterownik da na niego tylko 250W. Jeżeli chodzi o napięcie to większość silników może pracować w szerokim zakresie napięć, więc można szukać silnika np. 48V i zasilić go z 36V .Podobnie jest zwykle w drugą stronę. Bardzo często można silnik który jest teoretycznie przystosowany do zasilania 36V , zasilić napięciem np. 48V, lub wyższym. Wszystko zależy głównie od elektroniki, czy dane napięcie wytrzyma. Kombinacji jest cała masa, a informacje które podałeś bardzo skąpe :-)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Daniel1

Racja informacji podałem mało ale wyszło na to że wymieniłem całą elektronikę w moim e bike i problem się rozwiązał :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi