prasol

Pierwsze "poskładaj to sam" - z crossa na 29"

Rekomendowane odpowiedzi

prasol

Witam,

Chciałem przedstawić sytuację i poprosić o rady - gdyż amator nowicjusz pasjonat ze mnie :) Więc tak: kupiłem z myślą o poskładaniu na nowo Treka DS 8.3 - można powiedzieć, że nie wiele z niego zostanie gdyż rower został wybebeszony. I tak - opony z 700x38c spuchły do 29" 2.0 i 2.2. Chciałbym "po nowemu" 1x11 - w tym celu mam kasetę 11-40 SLX'a - do tego manetkę. przerzutka również SLX i pytanie o:

czy zmieniając na piasty maszynowe jest opcja spakowanie wersji boost - czy rama to przyjmie i czy jest sens? (nie zależy mi jakoś specjalnie  -ale warto wiedzieć :)

jaką korbę i suport ? czy SLX czy Sram? zależy mi żeby zębatka była conajmniej 36 - żeby nie zabrakło prędkości na prostym. Moze komuś zalega korba ? 

z góry dziękuje za pomoc! pozdrawiam,

Prasoł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pawel2208

BOOST w ramie 135mm? Jak chcesz tam zmieścić 148mm, a do tego średnicę osi 12mm gdzie maksymalnie wciśniesz 10mm?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Piasta Boost ma wymiary 12 na 148 nie 12 na 142 nie jest to możliwe wsadzić do normalnej ramy piasty pod boost.

Jeśli chcesz kupić korbę jest od tego dział "kupię".

Korba nie ma znaczenia jakiej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Red
13 godzin temu, prasol napisał:

czy zmieniając na piasty maszynowe jest opcja spakowanie wersji boost - czy rama to przyjmie i czy jest sens? (nie zależy mi jakoś specjalnie  -ale warto wiedzieć :)

jaką korbę i suport ? czy SLX czy Sram? zależy mi żeby zębatka była conajmniej 36 - żeby nie zabrakło prędkości na prostym. Moze komuś zalega korba ? 

Twoja rama nie przyjmie boost'a i nie ma to jakiegoś większego sensu. Przynajmniej w przypadku kasety. W przypadku korby weź tańszą. Nie oszukujemy się z Cross'a 29er i tak będzie średnim więc chociaż sensownie go poskładaj bez zbędnych wydatków. Lepiej włóż lepsze manetki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi