pokorak

32h w kole szosowym

Rekomendowane odpowiedzi

pokorak

Cześć,

Mój pierwszy post tutaj więc Dzień Dobry wszystkim! 🙂

Chciałbym skonsultować z wami nastepująca sprawę.

Buduję rower szosowy z hamulcami na dyskach, hydraulicznymi. Jeżdżę i na szosie i na MTB i chciałbym żeby moja następna szosa hamowała trochę lepiej niż hamuje aktualna.

Jestem na etapie kompletowania elementów do budowy kół. W oryginalnym zamyśle z tyłu miała siedzieć DT240 28h jednak ostatnio przypomniało mi się że mam przecież Hope Pro II z czasów 26'', ot nie chciałem pogonić koła z grosze więc ocaliłem z niego porządną piastę, odłożyłem ją "na kiedyś" i kto wie czy to "kiedyś" właśnie nie nadeszło.

Plusy Hope'a"

- mam go więc nie muszę na niego wydawać pieniędzy

- da się dokupić odpowiednią oś / adapter, jak to w Hope'ie. Obręcze takie jakie chciałbym założyć również można kupić na 32h.

- potrafię zrobić serwis z zamkniętymi oczmi, miałem takie dwie w 26'' i serwisowałem wiele razy, mam nawet smar taki jakiego używają w fabryce

- przepięknie brzęczy 😍

Minusy Hope'a:

- jest to piasta MTB i ma 32 dziury...

Czy waszym zdaniem budowanie koła szosowego z dyskami na 32h ma sens? Osobiście jestem na "tak" bo pozwoliłoby mi to zaoszczędzić całkiem sporo kasy a 4 szprychy więcej i minimalnie cięższa piasta nie powinny zrobić dużej różnicy w masie. Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Puncu

Myślę że jest sens pod warunkiem że haki pasują. Starsze szosy miały rozstaw 10x130mm, nowe mają nawet 12x142mm. To jest chyba jedyne ograniczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pokorak

Tak, ośka pasuje, z Hope'm jest taki myk że w nie-boost'ach wystarczy wymienić ośke na standard który jest ci potrzebny a ośki są do chyba wszystkich standardów jakie istnieją (do większosci napewno).

Przyjrzałem się tej pieście wczoraj, szkoda żeby leżała przez 4 szprychy, lecę z tematem 😁.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi