Skocz do zawartości

Suport Token i niepasujący klucz


szary_wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Dotarł do mnie dzisiaj suport Token TK878EX, standard BSA pod 73 mm. Zakupiłem wcześniej klucz z Bitula: 
http://www.bitul.pl/Sklep/Produkty/106-Klucz-Hollowtech-II%2c-TL-FC25-(SM-BBR60%2c-BB-MT800)
Miało być wszystko pięknie ładnie a tu zonk :o 
Zewnętrzna średnica obu misek suportu w miejscu nasadzenia klucza to 44 mm, a wewnętrzna średnica klucza to 40,8 mm ¬¬
W opisie klucza jak i suportu wszędzie pisze "standard Shimano Hollowtech". Kogo mam za to ścigać, sprzedawcę suportu czy klucza? Jak kupić właściwy klucz? 
Proszę, pomóżcie :(

Edytowane przez szary_wolf
Odnośnik do komentarza

A przypadkiem nie potrzebujesz jeszcze takiego adaptera do klucza:

https://rowerek.pl/product-pol-11378-Adapter-Shimano-do-misek-suportu-Hollowtech-II.html

Ja jeden suport mam taki, ze bezpośrednio kluczem go odkręcam, a drugi potrzebuje takiej właśnie plastikowej przejściówki. 

 

A, nie - czekaj. Ty masz odwrotny problem. No to pozostaje wymiana klucza w Bitul na ten drugi standard.

Odnośnik do komentarza

Właśnie teraz znalazłem drugi klucz - TL-FC32, dałem ciała :( Myślałem, że wszystkie suporty w systemie Hollowtech mają jeden rozmiar, a tu klops ;) @Sziva, a czy przyda mi się do czegoś ten klucz? Np. do nakrętki CenterLock w tarczy Shimano?

Odnośnik do komentarza
Teraz, szary_wolf napisał:

Właśnie teraz znalazłem drugi klucz - TL-FC32, dałem ciała :( Myślałem, że wszystkie suporty w systemie Hollowtech mają jeden rozmiar, a tu klops ;) @Sziva, a czy przyda mi się do czegoś ten klucz? Np. do nakrętki CenterLock w tarczy Shimano?

Nie wiem, szczerze mówiąc, gdyż wszystkie moje tarcze są na śruby.

Odnośnik do komentarza

Bo niestety narobiło się tych standardów. Do TOKEN'ów TK878, TK877 oraz serii NINJA TK841T pasuje klucz FC32 (używam też klucza FC33). TOKEN ma swój klucz TF24 ale jest za delikatny na suporty  BSA.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Witam.

Mam podobny problem. Zakupiłem suport Token Ninja BB841T-41

BB841T-41.thumb.jpg.b7cb1c7ce00ae5b60c8bddb5d6cd004a.jpg

Do jego montażu służą plastikowe nasadki TF24   TF24.thumb.jpg.f3d3d98e8c61c6e229eee4022d24977d.jpg

 

Niestety także niedostępne ale z pewnością pasujące do w/w suportu (taka informacja ze sklepu Token Polska)

Jaki symbol ma metalowy odpowiednik takiej nasadki na "wolnym rynku"

W sklepach z częściami rowerowymi w Poznaniu jest z tym problem ale ich serwisy dysponują wersją metalową. Usługa polegająca na ok. pięciu obrotach taką nasadką kosztuje 45zł 😲

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...