Skocz do zawartości

Jak dbać o rower w deszczu?

Jansio

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ostatnio ze względu na porę roku, często jeżdżę w deszczowe dni. Rower jest wtedy cały w błocie, a piach dostaje się wszędzie. Szybko zapycha ostatni pancerz, przez co przerzutka tylna gorzej chodzi. Macie jakieś sposoby na ochronę roweru w takie dni? 

Z tym olejem to jestem sceptyczny. Wg mnie pancerzy lepiej wcale nie smarować, bo mokra wysunięta z pancerza linka zbiera masę brudu, a potem wciąga go do środka. Uszczelnienie końcówek w zupełności wystarczy.

5 minut temu, seraph napisał:

bo mokra wysunięta z pancerza linka zbiera masę brudu, a potem wciąga go do środka.

Po deszczu ta linka też jest mokra i też wciąga brud. 
Pomysł z olejem jest dobry. Stosowałem go w rowerze zjazdowym i przez 5 lat nic się złego nie działo.

Woda nie jest aż tak lepka jak olej. Ja linek nie smaruje, a dojeżdżam do pracy cały bez względu na pogodę i nie mam problemów z olinkowaniem. Do tego mogę polecić nierdzewne szlifowane linki, bo wtedy mamy też problem korozji solnej z głowy.

Każdy jednak najlepiej się uczy na własnych doświadczeniach.

Edytowane przez seraph
W dniu 6.01.2019 o 13:30, seraph napisał:

Z tym olejem to jestem sceptyczny. Wg mnie pancerzy lepiej wcale nie smarować, bo mokra wysunięta z pancerza linka zbiera masę brudu, a potem wciąga go do środka. Uszczelnienie końcówek w zupełności wystarczy.

A polecasz jakoś konkretny model końcówek uszczelnianych?

Ja osobiście czy deszcz, czy śnieg , czy inne błoto jedynie suszę i wycieram łańcuch. Czasem kasetę i kółka przerzutki gdy piach się nie odczepia sam. Potem dość obficie oliwki ,żeby wypchnęła wodę i gitara. Mówię o tej mokrej porze roku i o takich codziennych zabiegach gdy ciągle jeżdżę w deszczu.