Skocz do zawartości

Problem z przerzutką (napędem)

Daniel1

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, że jestem amatorem zwracam się o pomoc, ponieważ mam problem z doborem przerzutki. Posiadam układ 3x8 (którego nie chce zmieniać)

Posiadam korbę Shimano FC-M171 (Której nie chce wymieniać z racji tego, że mam rower elektryczny i wole nie szperać przy korbie z racji czujników zamontowanych na niej), drugą istotną rzeczą jest wolnobieg 8 rzędowy firmy SunRace. I teraz pytanie do was jaka dobra przerzutka tylna do +/- 250zł sprawdzi mi się w tym układzie. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji :).

Edytowane przez Daniel1

Właściwie jestem w posiadaniu XT 771, ale rozwalił mi sie trzon(śruba z imbusa zrobiła się okrągła) mocujący wózek i teraz nie mam możliwości nasmarowania/ wyczyszczenia wózka który źle działa... Powiedź mi czy warto inwestować w nową 771 czy rozwiercać ten otwór i od nowa go gwintować 

Niestety przy napędzie 8 rzędowym masz nie wiele pola do manewru jeśli chcesz coś z wysokiej półki. Jeśli chcesz coś nowszego i już z systemem Shadow, to weź SLX M662, Moja Luba go ma w swoim rowerze i działa bardzo okej, zwłaszcza jak kółeczka się wymieni na maszynowe z XT'ka :D

Jeśli marzysz o sprzęgle to już napędy 10 rzędowe tylko a jak wiadomo 10 przerzutka tylko z 10 i 11 rzędowym napędem pójdzie. Z 7,8 i 9 nie bo inny ciąg linki, to tak dla jasności.

Edytowane przez Kruk