Skocz do zawartości

Korba FC-TY301

de Villars

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie o ww. model. Chodzi o to, czy da się ją przerobić na jednoblat, zostawiając tylko największą zębatkę?

Na zdjęciach widzę tylko śruby na największej zębatce, trzymające osłonę przeciw spadaniu łańcucha, a wszystkie blaty stanowią jedną całość. Ale może się mylę?

4db31a2a4a56b738e87d9d0a305a

Edytowane przez de Villars

10704_3.jpg

na tym foto wygląda tak, jakby duży blat był głównym elementem a mniejsze były do niego przynitowane. Teoretycznie - jakby pozbyć się nitów i wyrzucić 2 mniejsze zębatki to zostanie Ci tylko duży blat

6 godzin temu, de Villars napisał:

Na zdjęciach widzę tylko śruby na największej zębatce, trzymające osłonę przeciw spadaniu łańcucha

4db31a2a4a56b738e87d9d0a305a

To nie ma nic wspólnego ze spadaniem łańcucha. Takie osłonki plastikowe maja chronić długie spodnie z luźna nogawką przed ubrudzeniem.

Oj jak mi tego brakuje w XT 8000 (sezon zimowy).

Jak zostawisz sobie największy blat to przekos na najmniejszym przełożeniu z tyłu zajedzie Ci napęd, jak już to środkową zostaw, jak chcesz kombinować, a nawet jak schrzanisz to taka korba to grosze. Jak nie chcesz inwestować to weź kup sobie jakiegoś altusa czy Alivio korbę co można normalnie blaty odkręcać. koszt góra stówka a używka jeszcze taniej.

Zostawianie środkowego blatu mnie nie satysfakcjonuje, bo jest za mały. Z kolei rozwiązanie typu Altus/Alivio też będzie miało przekosy. Chyba sobie w ogóle daruję te kombinacje. Kurde, nie sądziłem, że taki będzie problem ze znalezieniem korby z jednym blatem :/ 

Korby nie lecz Ty chcesz mieć bardzo duży blat jak dobrze rozumiem.Nie prościej kupić właśnie altusa czy alivio na śrubach i największy blat przełożyć na miejsce środkowej tarczy i skręcić? Masz dużą tarczę, nie masz takich kosmicznych przekosów, sprawa załatwiona.

Dokładnie, chodzi o blat 48 zębów. Jeżeli to by było wykonalne, to chyba byłby to dobry pomysł, musze się przyjrzeć tym korbom.

Patrzę na korbę Altusa i wydaje mi się, że ona jednak też jest nitowana: https://allegro.pl/korba-kor43-fc-m-311-shimano-altus-48-czarna-i7736712313.html

Znalazłem natomiast taki wynalazek: https://allegro.pl/korba-kor35-miranda-alfa-3-alu-europe-altus-48-t-i7736708633.html

I tu wygląda, że blaty są skręcane. Chyba że źle patrzę i widzę, to co chcę widzieć... ;) 

Edytowane przez de Villars
1 godzinę temu, de Villars napisał:

Dokładnie, chodzi o blat 48 zębów. Jeżeli to by było wykonalne, to chyba byłby to dobry pomysł, musze się przyjrzeć tym korbom.

Najpierw sprawdź czy taki blat w tym miejscu nie będzie tarł o ramę.

4 godziny temu, de Villars napisał:

Wydaje mi się, że chyba nie ma powodu by tarł, skoro aktualnie jest zamontowany blat 48 - rower to Triban 100 ;)

Dokładnie. Mówimy tu o 7-rzędach. Oczywiście można się zastanowić nad długością wkładu support'u. Inna kwestia, to utrzymać łańcuch w ryzach. Ja akurat mam konfigurację 1x8, ale z blatem 36 ,z FC-M590. Osłona na blat (podwójna tworzy kołnierz) bardzo się przydaje i tylko to mnie powstrzymało, od założenia większego blatu. 

Edytowane przez piotr.solek
9 godzin temu, de Villars napisał:

Wydaje mi się, że chyba nie ma powodu by tarł, skoro aktualnie jest zamontowany blat 48 - rower to Triban 100 ;)

48 jest zamontowany na zewnątrz. A Ty chcesz go przesunąć do środka tam gdzie była wcześniej 38.

Dokładnie, nawet jak korba taką przeróbkę przyjmę to możliwe że rama nie i będzie ją piłować. Dla mnie temat zamknięty, masz podane wyjście na tacy, zrobisz jak uważasz ale nikt Ci pewności nie da czy będzie taki myk działał bo nikt takiego czegoś nie robił a jak ktoś chce koniecznie duży blat to wtedy kupić korbę szosową 2 biegową i z głowy ale jeden tak ogromny blat w rowerze mtb czy szosowym to nie słyszałem.