Skocz do zawartości

Rock Shox Sektor czy Reba?

Poul3R

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Zamierzam zmodernizować trochę swój rower i w kwestii amortyzatora mam zagwozdkę. Znalazłem dwa modele:

Reba: https://www.sbike.pl/czesci-mtb-trekkingowe-amortyzatory-przednie-amortyzatory-29-amortyzator-rock-shox-reba-rl-29-sa-120130140150mm-15x110-boost-2019-o_l_230_10533.html

Sektor: https://www.sbike.pl/czesci-mtb-trekkingowe-amortyzatory-przednie-amortyzatory-29-amortyzator-rock-shox-sektor-rl-debon-air-29-15x110-boost-oneloc-2019-o_l_230_12070.html

Po przeczytaniu poradnika Szaja, wydaje mi się, że Sektor jest dla mnie bardziej odpowiedni, ponieważ składam rower hardtail trial/enduro, niemniej porównując opisy obu widelców są one dość podobne, przy czym Reba jest ok 0.5kg lżejsza. Na rowerze jeżdżę w różnym terenie choć relatywnie często występuje dużo korzeni. Od czasu do czasu lubię udać się na trasę gdzie można trochę poskakać.

Na marginesie, wybrany model Reby występuje w wersjach z osiami: "15x100mm Maxle Lite" oraz "BOOST 15x110mm Maxle Lite". Czym różnią się obie osie? 

Przy okazji, czy znacie sklep https://www.sbike.pl/? Ja szczerze mówiąc pierwszy raz go wodzę a nie chciałbym wtopić pieniędzy

Hej ja kupuje na sbike.pl i jest ok ale radziłbym CI szukać raczej allegro.pl olx.pl A osie to masz jedną zwykłą na 100 mm szerokości a drugą 110 mm czyli BOOST tak zwany, stworzyli go sram i trek są bardziej sztywne ale ja tego nie wiem bo mam zwykłe piasty na 100 mm szerokości wolę się w boosta nie pchać żeby sobie nie komplikować sprawy. Najlepiej to weź taki amortyzator do którego masz koła przystosowane i ramę oczywiście. Tutaj uważaj kolega kupił kołą na licytacji dt swissa na piastach 250 i wiedział że nie będą pod jego amortyzator a i tak kupił i teraz wielce zdziwiony bo nie wie co robić czy kupić nowy amortyzator na boosta czy co. Radziłem mu żeby piaste kupił i poprzeplatał i że najtaniej będzie ale jest nie przekonany. Nie ma się co napalać na okazje czasami bo się przejechać można ja sprawdzam zawsze czy mi coś podejdzie bo jak kupie to czasem mogę nie zwrócić. Mam rebę amortyzator i jestem zadowolony:)Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
8 minut temu, Pucmen napisał:

Hej ja kupuje na sbike.pl i jest ok ale radziłbym CI szukać raczej allegro.pl olx.pl 

Dlaczego allegro, masz na myśli używane sprzęty? Nie mam takiej wiedzy i bałbym się, że ktoś sprzeda mi w "okazyjnej" cenie zatartego szrota, albo coś co nie rozpadnie się od razu, ale np po pół roku. Moje pytanie wzięło się stąd, że sbike ma bd atrakcyjne ceny w porównaniu z innymi bardziej znanymi markami, dlatego wolałem się upewnić czy nie rozprowadzają np jakiś podrabianych śmieci.

NIe tylko może znajdziesz na nim tańszą rebe lub sektora żebyś nie przepłacił nie zawsze jest tanio na sbike.pl Ja na sbike kupije ale łańcuch kasete bo tańsze są tych co szukam np. z sunrace kupowałem to kupiłem na sbike. Znaczy wiadomo jak masz dobrą cene to bierz na Sbike.pl ale czasami może być tak że nowy tańszy będzie na allegro ze sklepu jak wystawia.

Wiesz akurat mi chodzi o nowy amortyzator nie używkę ale oczywiście można znaleźć nowy:)

https://allegro.pl/rock-shox-reba-29-100mm-oneloc-boost-15x110-i7683297341.html

https://allegro.pl/oferta/rock-shox-reba-29-15qr-7612293936

https://allegro.pl/oferta/rock-shox-reba-29-15qr-7612293936

Te zobacz reby są 

A zamierzasz kupowac kiedyś koło w wersji boost? Bo jak nie, kupowanie widelca pod ten standard mija się z celem.

W boost'cie nie chodzi o to że odległośc między końcami piasty ma 110mm a o to że odległośc między kołnierzami piasty jest o 10mm większa. Dopiero to daje mocniejsze, sztywniejsze koło.

To prawda, boost po coś w końcu został stworzony, jeśli się nie planuje rąbać rowerem po głaziorach czy się nie wazy powyżej 120 kg to boost jest miłym ale dodatkiem, można go mieć ale nie trzeba, tutaj poczujesz różnice ale nie taką jak np. po przejściu z korby na kwadrat na zintegrowaną oś. 

No dobra biedniejszy, bardziej biedny, najbiedniejszy... a ja dalej jestem ciekaw co lepsze do nieco biedniejszego Trail - Enduro, Sektor czy Reba?

Miałem Recona, mam Sektora ale Reby nigdy nie ujeżdżałem:)

Edytowane przez TOMALA72
2 godziny temu, TOMALA72 napisał:

No dobra biedniejszy, bardziej biedny, najbiedniejszy... a ja dalej jestem ciekaw co lepsze do nieco biedniejszego Trail - Enduro, Sektor czy Reba?

Reba do enduro?

rockshox-png.16062

5 godzin temu, TOMALA72 napisał:

Tomala72 bierz Revelation lub Pike. Te trzy co podałeś nie nadają się. To są amorki do XC

2 godziny temu, Raptor napisał:

Tomala72 bierz Revelation lub Pike. Te trzy co podałeś nie nadają się. To są amorki do XC

Na chwilę obecną Sektor z Debon Air i Motion Control jest na moje potrzeby i możliwości ramy AM 100 HT wystarczający. Pytałem z ciekawości:) Miałem plan coś sprzedać, może zamienić. Jednak z AM 100 HT jest jeden problem... ani przy sprzedaży ani przy zamianie nie ma szans na kwotę czy propozycję zbliżoną do możliwości Decathlona:)

Ten rower przy zakupie kosztował 4399 a tak zwani, renomowani producenci podobne parametry oferują dopiero w kwotach powyżej 5 tysięcy, więc nie opłaca mi się go sprzedawać ani sporo dopłacać do zamiany:) Będę latał na nim chyba jeszcze następny sezon bez dużych inwestycji oprócz przedniego hebla, który na wiosnę muszę zakupić, bo ten co mam jest tylko do rekreacyjnych wypadów:) Nie zamierzam inwestować w tą ramę bo chyba pójdę w stronę HT enduro z większym skokiem, tak do 160mm.

No i myślę sobie powoli co by tam capnąć, Commencal Meta mi się podoba no i ten Hornecik mi cały czas chodzi po głowie... Może sobie ramę kupię na wiosnę:)))

Edytowane przez TOMALA72
6 minut temu, PiotrekGT napisał:

Daj sobie spokój z fullami jak jeździsz nim tylko do skateparku. Serio, fulla zabiera się do bikeparķów a nie skateparków. 

Miałem Fulla i rzeczywiście nie miałem kiedy jeździć nim w jego naturalnym środowisku:) Może i bym wrócił do pełnego zawiasu ale lubię HT :) Jest jeszcze kwestia rodzinna, bowiem wydatek rzędu kilkunastu patoli na rower ciężko będzie mi przeforsować:)))

Więc wychodząc z zasady, iż lepiej mieć dobrego hardtaila nią słabego fulla postawię raczej na następny HT:)

47 minut temu, Raptor napisał:

Tomala a jakie koło chciałbyś.?

Jedyne słuszne czyli 27.5 z boostem:)

2 godziny temu, TOMALA72 napisał:

Commencal Meta

No i super, ht są super 🙂 , jasne, nie łapiesz tej prędkości co na fullu ale za to wrażenia z jazdy są inne i trzeba bardziej świadomie jechać. Ale jak już będziesz składał to nie oszczędzaj na amorku, w ht to podstawa. Z modeli popularnych postawiłbym na foxa 36, ale na pewno nie bierz tam reby 🙂

Pozdrawiam

Krzysiek

• Lubię to! 1