Skocz do zawartości

Hamulce na miesiąc

elmapeto

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się dowiedzieć czy ktoś z forumowiczów miał doczynienia z hamulcami hayes radar? Mam z nimi taki problem,że po zmianie klocków działają bez zarzutu,ale po mniej więcej miesiącu użytkowania ich moc drastycznie spada . Mam je z przodu ,tylko z przodu,gdyż tył po kraksie został wymieniony na deore m6000 i tu problemu nie ma. Dodam ,że zakładałem klocki i żywiczne i metaliki. Takie z Decathlonu, potem jakieś clarksy,które nie były tanie. Ciągle to samo. Miesiąc i po hamulcach... 

Staram się nie mieć zatłuszczonych. Znam zasady dotyczące czyszczenia. Z drugim hamulcem nie miałem nigdy takich problemów stąd moja myśl,że ten model jest po prostu jedynie spowalniaczem,a nie hamulcem.

Ooo w końcu, tyle szukałem gdzie ja to widziałem, te dwie śrubki koło miejsc montażowych są genialne w swojej prostocie, regulacja przy takim zacisku jest banalna, powinno to być we wszystkich heblach.

Odnośnie hebli, jeśli tracą moc hamowania ale klamka się mocniej nie zapada to możliwe że zatłuszczona tarcza a raczej klocki, jeśli klamka wpada głębiej to możliwy jest przeciek w systemie, dobrze trzeba wtedy obejrzeć wszystkie miejsca styku połączeń, cały kabel dobrze sprawdzić, klamkę i zacisk.

Po kolejnej próbie walki z hamulcami mój wniosek jest jeden. Wymiana na to co mam z tył czyli deorki i żadnych problemów. Nie mam pojęcia dlaczego te hayes tyle kosztują. Może mam jakiś trefny egzemplarz...

Edytowane przez elmapeto

Możliwe, sam popatrzałem po necie po tych heblach i ceny są strasznie różne, od 140 chyba do 250 za sztukę. Też uważam że weź Deorki M6000 i miej problem z bani, proste w serwisie, dobre, trwałe, tanie w stosunku do jakości.

Czasami jest tak że jest źle zarobiona oliwką i płyn ucieka w między warstwy przewodu hydraulicznego, baaardzo rzadko ale się zdarza.