Skocz do zawartości

(Nie)Pełny pancerz

szary_wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Czy moglibyście doradzić Koledzy, jak najskuteczniej zabezpieczyć przed brudem linkę w miejscach, w których wychodzi z pancerza? Opcja pełnego pancerza niestety nie wchodzi w grę, bo musiałbym rozwiercać mocowania pancerzy na ramie, a to wiąże się z utratą gwarancji, poza tym nie chciałbym jej zniszczyć. Czy wstawienie dodatkowych pancerzy w te newralgiczne miejsca pomiędzy mocowaniami ma sens? Taki (nie)pełny pancerz :)

Mowa tylko o linkach przerzutek, rama to Accent Peak 29 TA.

Można tam wsadzić termokurczki, oczywiście nie podgrzewasz  ich tam gdzie jest linka ale naciągasz  na pancerze i wtedy zaciskasz tylko na koncach. Też zamierzam tak zrobić u siebie ale jakoś zabrać mi się za to nie chce :)

Edytowane przez Gość

Kupujesz końcówki z wąsami i rurki termokurczliwe. Końcówki z wąsami są np. takie:

https://allegro.pl/jagwire-koncowka-pancerza-przerzutki-z-noskiem-4mm-i7706519554.html

https://allegro.pl/koncowka-jagwire-pancerza-alu-nosek-5mm-bot060bj-i7610943117.html

https://allegro.pl/oferta/jagwire-5mm-koncowka-z-noskiem-hamulcowy-czerwona-7717105503

Rurki do kupienia w Castoramie lub innym tego typu sklepie. Końcówki nakładasz na pancerz, rurkę docinasz na odpowiednią długość i zakładasz na noski. Grunt, aby rurka nachodziła dość głęboko na nosek. Niczego przy tym nie musisz podgrzewać i zaciskać.

Druga, droższa opcja, to kupno gotowego zestawu np. Jagwire Elite Sealed lub Jagwire Pro. 

Bardzo Wam dziękuję, czegoś takiego szukałem, a nie wiedziałem, że są gotowe zestawy :)@Sziva, a czy mogłabyś wyrzucić fotki jak to wygląda u Ciebie już po zmontowaniu? :) Raczej wezmę gotowy zestaw jagwire. Mogłabyś mi podpowiedzieć, który z wymienionych przez Ciebie będzie lepszy? :)

Edytowane przez szary_wolf
23 minuty temu, szary_wolf napisał:

Bardzo Wam dziękuję, czegoś takiego szukałem, a nie wiedziałem, że są gotowe zestawy :)@Sziva, a czy mogłabyś wyrzucić fotki jak to wygląda u Ciebie już po zmontowaniu? :) Raczej wezmę gotowy zestaw jagwire elite sealed ;)

System sealed polega na tym, że praktycznie na całą linkę nakładasz białą osłonkę i dopiero na wierzch idzie pancerz. W ten sposób linka w nieprzerwany sposób jest chroniona od początku do końca. Dodatkowo w rurce znajduje się smar, który ułatwia lince ruch.  Od systemu Pro różni się to tym, że nie masz końcówek z wąsami i niczego nie nakładasz na wierzch w odcinkach - rurka z linką wchodzi do pancerza, a goła linka pojawia się dopiero przy samej przerzutce.

IMG_20190104_210445.thumb.jpg.4473ea30f9a2e226ef5fa81d85b5bc2a.jpgIMG_20190104_210452.thumb.jpg.24d5ed0a7cd957f8b8065fec5b6f88c8.jpgIMG_20190104_210554.thumb.jpg.639c6b1323300b4335458e5d4f0e68a9.jpg

Tu masz to też pokazane:

Edytowane przez Gość

Dziękuję, że wrzuciłaś zdjęcia :) Czyli Ty masz założoną wersję w systemie sealed? Jesteś zadowolona ze szczelności? Pisząc o gołej lince miałaś na myśli przednią przerzutkę? Bo tylna powinna się ładnie chować z pancerzem wewnątrz tego pokrętła regulacji na sprężynę, która wychodzi z przerzutki (o ile przerzutka ją ma).

10 godzin temu, szary_wolf napisał:

Dziękuję, że wrzuciłaś zdjęcia :) Czyli Ty masz założoną wersję w systemie sealed? Jesteś zadowolona ze szczelności? Pisząc o gołej lince miałaś na myśli przednią przerzutkę? Bo tylna powinna się ładnie chować z pancerzem wewnątrz tego pokrętła regulacji na sprężynę, która wychodzi z przerzutki (o ile przerzutka ją ma).

Tak, w dwóch rowerach mam wersję Sealed, a w jednym wersję Pro. Psiapsiółce zamontowałam za to zestaw z rurkami termokurczliwymi.

Co do gołej linki, to chodziło mi o ostatnie kilka cm:

IMG_20190104_210517.thumb.jpg.8ec274a894a239b75a3a4d5ebbcb0970.jpgIMG_20190104_210547.thumb.jpg.23ce3588a9a979300644746f2bf9854f.jpg

Do tej pory nie miałam żadnych uwag co do pracy tych zestawów.

Edytowane przez Gość

Chyba dobrze widać ;)

Oryginalnie miał typową przerwę na trójkącie. Dodam że stoi w centrum, przy b. ruchliwej ulicy, cały rok. Co bardziej widać na foto, niż czuć pod nogą. P.s. Trytek mam więcej, bidony na widelcu, latarka i kabura na statyw foto też są mocowane trytkami.

IMG_20190106_182606.jpg
  • Lubię to! 1

Daje radę, jestem zadowolony. Nie przesuwa, i na bank nie ma oporu od trytki. Przeciwnie, mocowanie trytki,  gdzie chcesz, zwiększa możliwość ułożenia po dużych łukach, czyli z mniejszym oporem. Chciałem magiczne kółeczko Avida, niestety Sram kupił i schował, można by to majsterkować, ale na razie mam "duży łuk" i jest ok.

• Lubię to! 1