Skocz do zawartości

Opona Schwalbe Marathon Supreme 26x1.60

Rekomendowane odpowiedzi

Przerobiłem swojego Gianta z mtb na "szosę" i chce założyć mu od wiosny takie oponki Opona Schwalbe Marathon Supreme 26x1.60 VG OSC LS Reflex zwijana .... ma ktoś jakieś doświadczenie w jeździe na tych oponkach ? mnie osobiście odstrasza troszkę max obciążenie (100 kg na oponę) ale myślę ze dodatkowe 5 do 8 kg jakoś wytrzyma??? :)

15 minut temu, RichardK napisał:

Przerobiłem swojego Gianta z mtb na "szosę" i chce założyć mu od wiosny takie oponki Opona Schwalbe Marathon Supreme 26x1.60 VG OSC LS Reflex zwijana .... ma ktoś jakieś doświadczenie w jeździe na tych oponkach ? mnie osobiście odstrasza troszkę max obciążenie (100 kg na oponę) ale myślę ze dodatkowe 5 do 8 kg jakoś wytrzyma??? :)

Ważysz 200kg czy zamierzasz jeździć na jednym kole? Jeśli żadne z powyższych, to nie masz się czym przejmować.

Ja na takich oponach przejeździłam ostatnie dwa sezony. Bardzo fajnie toczą się po asfalcie.

20 minut temu, RichardK napisał:

Dzieki :) do 200 kg jeszcze troszkę zostało :D nie wiem jaka jest tolerancja.... a nigdzie nie mogę znaleźć info na ten temat   

No, ale skoro masz 100kg na oponę, a Twoja masa rozkłada się na dwie opony, to nie ma bata, żebyś przekroczył limit. W aucie też masz na oponach wybitą nośność np. 560kg, a wóz waży sporo więcej.

Przez pewien czas ujeżdzałem ww. opony. spisywały sie bardzo dobrze, niskie toczenie, szybkie. Wagowo także dawały radę. Jeśli chodzi o deszcz, nie miałem wielu okazji, ale dawały radę, coś tam chlapały. Jednakże przyczepność była akceptowalna. Co do wytrzymałości, moja waga oscylowała w okolicy 100kg i nie było żadnego problemu. Jak wspomniano wcześniej, nawet jeżdżąc na jednym kole nic nie powinno się stać.