Skocz do zawartości

Bluza termiczna do 150 zł

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Rowerowa Szajba

Mam pytanie taka bluza kolarska jak ona sie zachowuje podczas temperatur 5-7 lub 15 stopni? Zastanawiam sie nad kupnem bluzy rowerowej tylko czy pod nia cos mozna ubrac np koszulke z długim rekawem czy to juz za goraco bedzie w takim ubiorze warstwa na warstwe.? Moze dziwne pytanie zadałem ale nie miałem styczności za wiele z ubraniami rowerowymi i dopiero zaczynam przygode z ciuchami. Jak na razie mam koszulke z długim rekawem oraz krótkim czarna a także leginsy długie firmy IQ z wkładka to dlatego że korba z przodu nie ma osłony i juz raz mi luźne spodnie pociagło miedzy łańcuch a zebatki wiec mogło sie źle skończyć.

Edytowane przez Rowerowa Szajba
Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, Rowerowa Szajba napisał:

Mam pytanie taka bluza kolarska jak ona sie zachowuje podczas temperatur 5-7 lub 15 stopni? Zastanawiam sie nad kupnem bluzy rowerowej tylko czy pod nia cos mozna ubrac np koszulke z długim rekawem czy to juz za goraco bedzie w takim ubiorze warstwa na warstwe.? Moze dziwne pytanie zadałem ale nie miałem styczności za wiele z ubraniami rowerowymi i dopiero zaczynam przygode z ciuchami. Jak na razie mam koszulke z długim rekawem oraz krótkim czarna a także leginsy długie firmy IQ z wkładka to dlatego że korba z przodu nie ma osłony i juz raz mi luźne spodnie pociagło miedzy łańcuch a zebatki wiec mogło sie źle skończyć.

Różne są bluzy i różne odczuwanie ciepła. Pod spód spokojnie możesz zakładać bieliznę termiczną z długim rękawem a nawet w razie potrzeby kilka warstw. Byle były to ciuchy termiczne i dobrze odprowadzające pot. Bo pocisz się zawsze i sztuka polega na tym aby pot był jak najszybciej odprowadzany od ciała dalej.

Przy temperaturach poniżej 7 stopni moim zdaniem lepiej się sprawdza względnie lekka kurtka niż bluza, chyba że masz warunki bardzo zmienne to pozostaje ubranie na cebulkę.

Przykładowo moja kurtka Endura Pro SL Thermal Windproof II sprawdza się zgodnie z opisem producenta od 0 do 8 stopni. Po nią zakładam bieliznę ODLO WARM z długim rękawem. Ewentualnie jeśli lżejszą jeśli bliżej tych 8 stopni. W okolicach 0 robi się w niej już zimno i  lepiej coś dołożyć np koszulkę z długim lub przy większym mrozie lekką bluzę kolarską.

Z kolei powyżej tych 8 tak do tych 15 jako wierzchnia warstwa sprawdza się bluza Endury FS260-Pro Jetstream L/S.  Ewentualnie przy 8 warto czymś ją od spodu docieplić. Powyżej 16 jest już za ciepła i wtedy idzie potówka + koszulka z krótkim PRO SL + koszulka z długim rękawem Endura Pro SL + kamizelka przeciw wiatrowa co spokojnie załatwia temat do tych 18-19 stopni gdzie już można zdejmować tą warstwę z długim. Gdzieś tam po drodze pojawiają się jeszcze rękawki w razie lokalnego spadku temperatury.

Z drugiej strony istnieją też kurtki w których powyżej 0 byś się na dzień dobry ugotował. Cięższe bluzy też są dlatego do każdego modelu trzeba podchodzić indywidualnie.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na ten sezon przygotowując się kupiłem z 11teamsports - u bluze termiczną Under Armoura i zamierzam na nią narzucać jakiś nieprzemakalny softshell lub coś takiego. Dość szybko się zgrzewam, rok temu miałem inną bluzę termiczną ze znanego sklepu, ale była cienka wiec ubierałem jeszcze bluze dresową na nią i to było za dużo - nie miałem jak wyważyć proporcji. Mam nadzieje że teraz bedzie OK 

Odnośnik do odpowiedzi

Szukając ciepłych bluz, takich chroniacych przed chłodem oraz zewnętrznymi czynnikami pogodowymi, proponuję jeszcze sprawdzić odzież motocyklową, bluzy motocyklowe. Wiadomo, motocyklem trochę szybciej się jeździ niż rowerem, więc za niewiele większe pieniądze, można uzyskać całkiem dobrej klasy odzież, którą spokojnie można wykorzystać również do przejażdżek rowerowych.

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, zubron napisał:

Szukając ciepłych bluz, takich chroniacych przed chłodem oraz zewnętrznymi czynnikami pogodowymi, proponuję jeszcze sprawdzić odzież motocyklową, bluzy motocyklowe. Wiadomo, motocyklem trochę szybciej się jeździ niż rowerem, więc za niewiele większe pieniądze, można uzyskać całkiem dobrej klasy odzież, którą spokojnie można wykorzystać również do przejażdżek rowerowych.

To kiepskie podejście, bo na motocyklu siedzisz i tylko bierzesz wiatr na klatę. Na rowerze ostro pedałujesz, organizm się grzeje i poci, a wilgoć trzeba jakoś odprowadzić. Dlatego są stosowne stroje dedykowane na rower. 

Odnośnik do odpowiedzi