Skocz do zawartości

Jakie klocki hamulcowe do Shimano Deore?

Filipp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przychodze z zapytaniem, jakie klocki powinienem wybrać do hamulców Deore, mam na myśli żywiczne, czy pół-metaliczne. Przy okazji możecie mi polecić jakąś dobrą, zaufaną firme która takie klocki produkuje jeśi takową znacie. :)

zależy gdzie i jak jeździsz. Jeśli ori żywiczne są wystarczające to możesz przy nich pozostać, jeśli oczekujesz lepszego hamowania to lepiej iść w pół- lub metaliczne. Shimano robi dobre klocki, możesz też sprawdzić ofertę EBC (ja mam metaliki i są bdb) czy Jagwire. 

• Lubię to! 1

Z wymiana klocków na pół- lub metaliki tarcze powinno się wymieniać na takie, które ogarniaja takowe klocki. Tarcza pod klocki żywiczne od innych klocków może się bezustamnie krzywić i zużyje się szybciej niż powinna.

P.S.

W przyszlości proszę korzystać z opcji "szukaj" zadając nie skomplikowane pytania. Temat klocków i mieszanek był poruszany wielokrotnie. Wystarczylo kliknać, pogrzebać i poczytać.

Edytowane przez Gość

Bez przesady z tarczami. Jak ktoś ma nowe tarcze to ma je wywalić w kosz bo zmienia klocki? Ja na dzień dobry zmieniałem zaciski na Zee i metaliki EBC. Tarcze zostały podstawowe shimano. Na razie nic się nie pogieło, kilka wypadów do Bielska i Kasiny było, klocki się ułożyły i wszystko bangla. A jak tarcze się skończą to kupie wtedy jakieś lepsze pod metaliki. 

Wiadomo, że tarcza pod metaliki jest lepsza do współpracy z nimi ale nie ma sensu wyrzucać dobrych tarcz pod żywicę jeśli mogą przejeździć sezon czy dwa

Edytowane przez trollu
  • Pomógł 1
4 minuty temu, trollu napisał:

Jak coś jest niekompatybilne to nie będzie ze sobą współpracować. Tarcza pod żywicę z metalicznym klockiem będzie. Nie naginajmy rzeczywistości

Zgadza się, ja tak jeździłem 6 lat i tarczom się nic nie stało, nie zużyły się zauważalnie szybciej z powodu znacznie twardszych klocków jak to niektórzy twierdzą.

To jest trochę takie marketingowe naciąganie, nie twierdzę, że w specyficznych  zastosowaniach, dajmy na to ostrym enduro czy innych bardziej grawitacyjnych typach kolarstwa górskiego to zużycie nie będzie szybsze. bo tak być może.

Panowie... mi się tarcze notorycznie gięły od temperatury i szybkiego stygnięcia. Pisałem już o tym w innych wątkach., więc to nie jest moje widzimisię a obserwacja. Zazdroszczę, że nie musieliście wymieniać, bo ja musiałem wydać te parę zł na nowe 😉

Możliwe że w takich okolicznościach  jakie opisujecie "zwykła tarcza" "zwykłej tarczy" nie równa. Moje tarcze Hayes po mechanicznych hamulcach dobrze współpracują nawet z metalikami od Shimano,tyle że zdecydowanie szybciej ich ubywa. Druga sprawa że z tego co zauważyłem to teraz mniej się nagrzewają bo nie muszę zaciskać hamulca na tak długim odcinku jak miało to miejsce z klockami żywicznymi i półmetalicznymi. Poprostu nie trzymam hamulca tak długo jak wcześniej. Przy niższych temperaturach też działają dobrze. I trzecia sprawa,po zatrzymaniu roweru nie można trzymać zaciśniętego hamulca na rozgrzanej tarczy,wtedy właśnie najłatwiej je krzywi.

Jeżdżę na metalicznych, bo śmigam maratony po górach (długie zjazdy). Dlatego chcę mieć klocki na dłużej i takie które na długich zjazdach (zwłaszcza w kiepskich warunkach) mi nie znikną ;)   Takie klocki będą lepiej współpracowały z tarczami, które potrafią szybciej oddawać ciepło, np takie z aluminiowym pająkiem. Jakieś wylajtowane tarcze szybko by mi umarły przy takim stylu jazdy.

Odnośnie klocków widzę, że jest problem z podziałem. Wielu sprzedawców uznaje swoje klocki żywiczne za półmetaliczne, bo mają opiłki metalu. 

W Elixirach używałem kiedyś klocki półmetaliczne Clarks Gold i one zawierają ceramikę, kevlar oraz miedź. Czy są trwalsze od metalicznych? Nie są. Czy lepiej hamują? Lepiej. Miały też sporą zaletę - były ciche ;) 

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Dodaj nową pozycję...