Skocz do zawartości

Kominiarka

Pluto

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda nie używałem, ale oglądałem na żywo i jest dość cienka. Słabe zabezpieczenie przed zimnem. Ja poszedłem w opcje cienkiej pożarowej czapki pod kask i tego komina https://www.decathlon.pl/komin-roadr-500-zimowy-id_8510126.html . Jak trzeba, to łatwo ściągnąć go z ust (w moim przypadku przy sprintach/interwałach) i nie parują mi tak okulary, jak w przypadku kominiarki. 

• Lubię to! 2

Tylko komin. Na zjazdach zasłaniam nos i usta, a jak trzeba "ciągnać" to odsłaniam bo bym się chyba udusił i głowę sobie uparował. Każda osłona ust blokuje oddech, a to co zablokowane kieruje wyżej, czyli pod okulary (wiadomo, czym to się kończy jak się zwolni). Do tego na mrozie na zewnątrz przed ustami skrapla się woda, która w końcu zamarza.

• Lubię to! 2

Tak jak koledzy wyżej zaproponuje raczej komin do tego jakas czapka pod kask , osobiście używam jakiejś tam termoaktywnej z 4f-a i w połączeniu z kominem który składa w 1/3 z polaru nie odczuwam mrozu na rowerze. Miałem dwie kominiarki i nigdy nie byłem zadowolony

Wysłane z mojego S30 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

A ja z kolei używam kominiarki . Mam hi-tec z Martes Sport ... bardzo fajnie się w niej jeździ . Nie swędzi nie drapie i trzyma ciepło . Ostatnio jechałem i było około - 4 . Nie narzekałem na zimno. Jak trzeba to zakrywam nos i usta albo same usta albo twarz odkryta . Ale to podobnie jak siodełko sprawa indywidualna. 

EF3D174F-C258-41DF-A878-02FB287B0414.jpeg
  • Lubię to! 2
A ja używam wlasnie tej. Bardzo cienka na cieplejsze dni. Między -2,a +5 jest ok. Natomiast gdy jest zimniej muszę coś dołożyć do niej. 
Dokładnie, przy grubszym mrozie dodaje jeszcze cienką czapkę pod kask

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Kominiarka z maską neoprenową na twarzy, idealne rozwiązanie dla tych co się duszą podczas intensywnego kręcenia.

Masz? Używasz? Możesz podać konkretnie jaki model? Zeszłą zimę przejeździłem trekkingiem z kominem na twarzy. Tej zimy ten sam komin na szosie się nie sprawdza. Okulary mocno parują i tlenu brak.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
8 godzin temu, svoboda napisał:

Masz? Używasz? Możesz podać konkretnie jaki model? Zeszłą zimę przejeździłem trekkingiem z kominem na twarzy. Tej zimy ten sam komin na szosie się nie sprawdza. Okulary mocno parują i tlenu brak.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Proszę Cię bardzo i zapraszam na wycieczkę do Decathlonu lub możesz już teraz kupić przez internet. Kominiarka jest narciarska ale według mnie jest za cięka na narty ale na rower jest idealna.

IMG_20190127_195333.jpg

Edytowane przez leejoonidas
12 godzin temu, Katsumoto79 napisał:

A ja z kolei używam kominiarki . Mam hi-tec z Martes Sport ... bardzo fajnie się w niej jeździ . Nie swędzi nie drapie i trzyma ciepło . Ostatnio jechałem i było około - 4 . Nie narzekałem na zimno. Jak trzeba to zakrywam nos i usta albo same usta albo twarz odkryta . Ale to podobnie jak siodełko sprawa indywidualna. 

Ja również używam tej kominiarki i jest tak jak pisze kolega.

Kominy i szalokiminiarki także POLECAM używam gdy nie mam kominiarki. Nawet latem zdaża mi się jeździć w takim cieniutkim z zaciągniętym na usta w lesie, by uchronić się przed niepoliczonym białkiem ;)

• Lubię to! 1