Skocz do zawartości

Unibike Athlon

Kriscross

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję zakup pierwszej szosy.Mam pytanko czy wybrać unibike athlon czy giant  tcr 6300,róznica 300 zł https://allegro.pl/oferta/nowy-giant-tcr-6300-szosowy-szosa-superlight-7744519647?msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Kupiłem Athlona w kwietniu jako pierwszą szosę. Wybrałem Athlona bo z trekkingowego Unibike Vision jestem zadowolony i sama marka była mi też polecana przez ludzi jeżdżących na wypady sakwiarskie po 700-1000 km. Wybrałem go z uwagi na pełną grupę 105 i sprawdzoną markę i nie żałuję. Do początku grudnia jeździłem w ilości ok. 100 km/tydzień. Ja nie mam się czego przyczepić, ale też dopiero wchodzę w ten świat więc nie mam porównania żadnego.
Mam 175 cm i wziąłem S. Rower nie dał mi jeszcze powodu żeby go nie polecać. Za te pieniądze na początek jest ok.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Również jeździłem Viperem, a obecnie Athlonem. Nie wiem, czy jeszcze można go gdzieś kupić.  Po jednym sezonie nie mam do niego absolutnie żadnych zastrzeżeń.

Jedna sprawa, Athlon posiada naprawdę idiotyczną rozmiarówkę, która mocno wprowadza w błąd. Mam nadzieję, że prześledziłeś geometrię ramy (wymiary). Jakby co, służę pomocą.

Wczoraj przejechałem się athlonem na placu przy salonie i myślę że ta geometria jak na pierwszą szosę ok -rozmiar 54 ,mój wzrost 174.W poniedziałek odbieram rower i mam nadzieję że go wypróbuję,jak na razie na wybrzeżu zima łagodna.

Nie kupuj tego roweru. Rozmiar 54 w tym modelu jest dla osoby ~185cm.

W sumie to nawet 52 "seryjnie" będzie za duży.

E: Masz nawet fragment z testu Argona z bikeworld, geometria ta sama co athlon.

"Geometria - tutaj warto się na chwilę zatrzymać. W naszej redakcji zawitał rozmiar S i głównie jeździły na nim osoby o wzroście w okolicach 176 cm. Odczucia były jednoznaczne - czuliśmy się jak na rozmiarze M (rozmiar dla nas był odpowiedni). Unibike posiada po prostu dość dużą rozmiarówkę, a rower sam w sobie jest długi. Geometrycznie Argon i reszta szosówek polskiego producenta będzie plasować się gdzieś pomiędzy segmentem komfortowym endurance (z racji na wysoką sterówkę, układającą nas w bardziej wyprostowanej pozycji i wyważoną długość rur łańcuchowych - 410 mm) oraz rowerami o wyścigowym zacięciu (przez dość długą górną rurę). I to jest zdecydowanie fajne, bo rysuje nam Argona jako naprawdę uniwersalną pod kątem charakteru jazdy szosę. Warto jednak pamiętać, że jeśli wybierzecie rozmiar S i mierzycie poniżej 175 cm, to naszym zdaniem, aby cieszyć się z komfortu jazdy, którego mimo wszystko amatorzy zazwyczaj wymagają, trzeba będzie zamontować tu krótszy mostek."

Edytowane przez SzpiceR
Czytaj ze zrozumieniem, gość jest niższy a chce kupić M.

No i właśnie dlatego przypomniałem mój wcześniejszy wpis. Żeby dobrze przemyślał wybór bo z doświadczenia znam tą rozmiarówkę Unibike.

Choć z drugiej strony... Ja też miałem ten problem, ale posłuchałem porady kolegi ultramaratonczyka, że jak wsiądę, przejadę się kilkaset metrów i będzie wygodnie (a w każdym razie nie będzie niewygodnie), to jest to dobry rozmiar. Tak wybrałem S / 52 i od kiedy go mam, wszystko jest ok.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
23 godziny temu, Kriscross napisał:

Wczoraj przejechałem się athlonem na placu przy salonie i myślę że ta geometria jak na pierwszą szosę ok -rozmiar 54 ,mój wzrost 174.W poniedziałek odbieram rower i mam nadzieję że go wypróbuję,jak na razie na wybrzeżu zima łagodna.

Jest za duży. Rozmiar 54 ma rurę poziomą 575 mm, to długość dla osoby powyżej 180 cm. Jeżeli masz możliwość, bierz  rozmiar 52. Małych rozmiarów naprodukowali sporo, powinno coś zostać.

Jeżeli odbyłeś jazdę próbną i rower Ci "leży"to jak najbardziej warto się nad nim zastanowić, co do samego rozmiaru- zgadzam się z Przedmówcą, że lepszym w Twoim przypadku będzie 52, na pewno taki znajdziesz, kwestia poszukania w sklepach online.