Skocz do zawartości

Pomocy

Marcel4822

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Marcel4822 ale on kosztuje 7499 zł więc 1000 zł drożej. Pewnie i warty nowy kosztował 16000 zł Z tym że korba zmieniona jest na XT a był slx i nie wiadomo jak amortyzator przedni w jakim stanie i damper to samo bo napęd do wymiany tak mi się wydaje, że zużyty i zmieniony z 2/10 na 1/10. Więc troszkę mniej o jeden bieg.

Edytowane przez Gość

Rzadko jeżdżony ale brudny, czyli nie dbał o sprzęt. Widać, że do zdjęć rower na szybko obtarł z brudu. Opis nie mówi nic a z zdjęć nikt nie jest w stanie stwierdzić czy w rowerze wszystko gra. Kryształowa kula by pomogła ale nie mam. 

Edytowane przez Gość

Jak widzę tytuł "pomocy" to już mi się zapala lampka ostrzegawcza ale dobra... Sprzęt kosztował ok 13,5 K a obecnie ktoś chce 6K mniej. Jest karbon i to pierwsza klasa, rama nie jest jak widzę utyrana. Sporo zmian w stosunku do oryginału w tym bardzo drogie koła. Ktoś wiedział co dokładnie chce składając go lub modernizując. Jak nie ma żadnych niespodzianek w ramie to cena bardzo dobra. 

3 godziny temu, Pucmen napisał:

Cześć Marcel4822 ale on kosztuje 7499 zł więc 1000 zł drożej. Pewnie i warty nowy kosztował 16000 zł Z tym że korba zmieniona jest na XT a był slx i nie wiadomo jak amortyzator przedni w jakim stanie i damper to samo bo napęd do wymiany tak mi się wydaje, że zużyty i zmieniony z 2/10 na 1/10. Więc troszkę mniej o jeden bieg.

Napęd 1 na 11 i obniżył cene do 6500

Jarosław Okonkowski

Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie ocenić stanu technicznego roweru, a jesteś na poważnie zainteresowany kupnem, to przy tym pułapie cenowym zdecydowanie polecam umówić się ze sprzedającym na ocenę techniczną roweru w jakimś serwisie sensownym.

W mojej ocenie odpada kupno roweru "po zdjęciach", to nie rower za pińćset zeta... Jeśli sprzedający będzie unikał wypożyczenia roweru do serwisu, to zastanowiłbym się solidnie.

Tak się składa, że mam tą samą rame. Nie moge się wypowiedzieć na temat tego konkretnego rowerka bo go na żywo nie widziałem ale generalnie Reign to bardzo wytrzymała konstrukcja. Łożyska są bardzo dobrze zabezpieczone, nie łapią luzów. Modyfikacje, które sprzedający zrobił wydają się sensowne - np. wymienił koła co ma sens gdyż oryginalne są cholernie ciężkie.

Jednak pytanie zasadnicze jest - co chcesz na tym rowerku robić. Reign to specyficzna konstrukcja z długim przodem i w miarę płaskim tyłem - zwinny to on nie jest. Jest też bardzo nisko zawieszony, na bardzo technicznych singlach pod góre będziesz często uderzał korbą o podłoże.

Pozdrawiam

Krzysiek

Edytowane przez KrzysiekMTB

Jezu ! a jak ja mam za "ciękie" koła w rowerze? Muszę sprawdzić i ewentualnie wymienić na "grułbsze" :)))))😁🤣

1 minutę temu, TOMALA72 napisał:

🤣

Godzinę temu, KrzysiekMTB napisał:

Tak się składa, że mam tą samą rame. Nie moge się wypowiedzieć na temat tego konkretnego rowerka bo go na żywo nie widziałem ale generalnie Reign to bardzo wytrzymała konstrukcja. Łożyska są bardzo dobrze zabezpieczone, nie łapią luzów. Modyfikacje, które sprzedający zrobił wydają się sensowne - np. wymienił koła co ma sens gdyż oryginalne są cholernie ciękie.

Pozdrawiam

Krzysiek

Edytowane przez TOMALA72

To jest na bank składak. Kół akurat w tym modelu z piastą DT 350 nikt przy zdrowych zmysłach nie wymieniał. Set był bardzo mocny i wagowo w sam raz. Co zabawne obecne Reigny są sporo cięższe od tych z 2015. 

51 minut temu, Ares napisał:

To jest na bank składak. Kół akurat w tym modelu z piastą DT 350 nikt przy zdrowych zmysłach nie wymieniał. Set był bardzo mocny i wagowo w sam raz. Co zabawne obecne Reigny są sporo cięższe od tych z 2015. 

DT350 była tylko z tyłu, z przodu była piasta no name gianta. Felgi PAM2 faktycznie bardzo wytrzymale, ale też bardzo ciężkie. Mam ten zestaw kół teraz w moim hardtailu po tym jak zdemontowałem je z mojego Gianta. A rowerek oczywiście składak, chociaż sprzedawca pewnie kupił cały rower i wymienił komponenty. Mi się w 2016 nie udało znaleźć samej ramy do kupienia. Świadczy o tym też ten Pike - on ma troche dłuższy offset niż "normalny" Pike.

Pozdrawiam

Krzysiek