Skocz do zawartości

Kaseta 8s na bębenku 11s?

jcoobaa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

mam pytanie odnośnie zmiany kół w rowerze.

Posiadam koła Giant PR2 które pochodzą z roweru z 11 przełożeniami i mają odpowiedni do tych przełożeń bębenek. Chciałbym je zamontować do roweru Merida Crossway w którym oryginalnie jest kaseta Shimano (jakieś Alivio?) 8 przerzutek. Moje pytanie jest takie czy po odkręceniu kół i zdjęciu kasety z Meridy będę mógł nałożyć kasetę na koła Giant i wsadzić do ramy Meridy? Trzeba będzie zastosować jakieś podkładki czy jest to zupełnie niemożliwe?

Edytowane przez jcoobaa

Bębenek obsłuży kasety od 8-11s na spokojnie.

Pod twoją kasetę podkładka dystansowa się przyda na pewno taka jak samuel_87 wrzucił powinna być dobra.

Dzięki za odpowiedzi, ciekaw jestem tylko gdzie dostać taką podkładkę i czy na pewno będzie dobra. Ta z linku Samuela nie jest dostępna.

Być może będzie wszystko działać bez podkładki. Nie kupuj jej od razu tylko sprawdź czy po konkretnym dokręceniu kasety będzie duży luz, tzn. czy będzie mocno chwiała się na boki gdy nią poruszasz. Minimalnym luzem nie musisz się przejmować.

Tak by mi odpowiadało, liczę że ktoś się znajdzie kto robił taką przekładkę.

Przeglądam podkładki, jest ich masa od 1-3,15 mm i najlepiej by było jakby od razu pasowało, może się uda.

Można zamknąć temat, zakupiłem 3 podkładki żeby mieć wybór tj. 1mm, 1mm, 3mm. Taka którą polecaliście 1,85mm akurat nie była dostępna w sklepie w którym zamawiam. Włożyłem najpierw jedną i był lekki luz, potem rozkręciłem i włożyłem drugą 1mm i było ok. Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam!