Skocz do zawartości

Problem z odpowietrzaniem Magura mt4

Adam333

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z odpowietrzaniem hamulców Magura mt. Odpowietrzam wszystko tak jak zaleca Magura, próbowałem też inaczej, ale cały czas klamka jest miękka jakby nie było w niej płynu. Tłoczki się ruszają, na 90% nic nie cieknie, czasami czuć że pod koniec skoku klamki lekkie utwardzenie. Ma ktoś pomysł co to może być 🙁 ???

Jak odpowietrzałeś sprawdź czy nie cieknie z klamki hamulca płyn szczególnie w miejscu wejścia przewodu do klamki hamulca może źle zamontowana baryłka jest i nie uszczelnia jak coś to odkręć przewód i zobacz czy nie jest coś uszkodzone pęknięte. Jeśli to zrobisz to zakręć przewód i spróbuj odpowietrzyć. Jeśli masz lejek do klamki zakręć go nalej płynu i podpompuj klamką zobaczysz czy płyn hamulcowy jest pompowany przez klamkę. Więc robisz tak jak odpowietrzasz poluzowujesz śrube na zacisku i podłączasz strzykawkę z płynem

ja miałem podobną historię gdy poskładałem nowe heble shimano - tylny przelewałem chyba z 5 razy i ogólnie nie jest zapowietrzony ale klamka nie jest twarda. Taka jej praca i tyle. Magury z tego co wiem mają raczej miękkie klamki, dobrą modulację - może po prostu oczekujesz czegoś innego ;)

Najważniejsza sprawa - jak heble działają w boju. Ja chciałbym, żeby klamka miała minimalny skok ale teraz mam dobre wyczucie hebli, siła też ok (Zee). Jeśli hebel się nie "pompuje" to raczej nie będzie zapowietrzony

Magura ma miękkie klamki
Jeżeli odpowietrzałeś zgodnie z instrukcją powinno być dobrze
Jeżeli jest miękka ale nie dociskasz do gripa to wszytko jest dobrze
Przy odpowietrzaniu dobrze jest postrzelac z klamki w celu uwolnienia pęcherzyków powietrza

Najpierw tak, jeśli odpowietrzałeś na klocku nie nie okładzinach z tarczą, to jak odpowietrzysz na tarczy już z okładzinami ( jest to ryzykowne) ale wtedy będziesz mieć lepiej zalany system, jeśli magura ( atak mi się wydaję) działa podobnie do Shimano.

Po drugie jeśli okładziny są zużyte to jak odpowietrzasz na klocku tym plastikowym do odpowietrzania to wtedy masz za duży dystans między okładziny a tarcza.

Dokładnie, ja oklejam zacisk papierem i folią tylko odpowietrznik wystaje, tarcze chowam w foliowych woreczkach i wtedy nawet jakby mojej nie uwagi jestem w stanie zminimalizowanie zalanie drogich klocków od Sainta płynem.

W dniu 30.12.2018 o 18:58, trollu napisał:

ja miałem podobną historię gdy poskładałem nowe heble shimano - tylny przelewałem chyba z 5 razy i ogólnie nie jest zapowietrzony ale klamka nie jest twarda. Taka jej praca i tyle. Magury z tego co wiem mają raczej miękkie klamki, dobrą modulację - może po prostu oczekujesz czegoś innego ;)

Najważniejsza sprawa - jak heble działają w boju. Ja chciałbym, żeby klamka miała minimalny skok ale teraz mam dobre wyczucie hebli, siła też ok (Zee). Jeśli hebel się nie "pompuje" to raczej nie będzie zapowietrzony

Ale u mnie te heble nie hamują, tłoczki się ruszają ale nie hamują

W dniu 30.12.2018 o 20:36, Kruk napisał:

Najpierw tak, jeśli odpowietrzałeś na klocku nie nie okładzinach z tarczą, to jak odpowietrzysz na tarczy już z okładzinami ( jest to ryzykowne) ale wtedy będziesz mieć lepiej zalany system, jeśli magura ( atak mi się wydaję) działa podobnie do Shimano.

Po drugie jeśli okładziny są zużyte to jak odpowietrzasz na klocku tym plastikowym do odpowietrzania to wtedy masz za duży dystans między okładziny a tarcza.

Spróbuje jeszcze w ten sposób...

2 godziny temu, User56sz napisał:

A może bezpieczniej dobrać szerokość bloczka do zjechanych klocków.

Też można ale na pewno nie wycelujesz tak idealnie jak zużyte klocki, ja wiem że się człowiek boi że zaleje tarcze ale jak już raz zalejesz dobrze tak system to później regularnie odpowietrzając to nie będzie problemów z hamulcem.