Skocz do zawartości

Nowa nawigacja rowerowa

czerwo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu myślę nad stworzeniem nawigacji rowerowej (tak wiem ambitny plan) ale przeglądając dostępne opcje widzę że nie ma dużego wyboru, nie ma konkurencji co źle wpływa na rynek bo sprzęt wydaje mi się jest zacofany. Jak patrzę na interface Garmina czy Mio Cyclo to widzę że nie tak to powinno być zrobione i do tego te ceny, telefon można kupić świetny za 400 zł a z nawigacji za tą cenę to co najwyżej Garmin eTrex 10 co dla mnie jest jakimś słabym żartem. Na rynku powinno pojawić się urządzenie które będzie połączeniem nawigacji rowerowej i smartphona tzn hardware'm powinno przypominać nawigację czyli mały ekran 3 cale, wodoszczelność oraz wymienne baterie ale już software to android i dzięki temu nie musimy korzystać z wbudowanego oprogramowania.

Co o to myślicie czekam na wasze opinie :) a może zrobiłem słaby research i już jest coś takiego ? :)

Jedno mnie jeszcze zastanawia Mio Cyclo produkuje też gps dla samochodów które są dużo tańsze więc może jednak jest coś w tych gps rowerowych że są takie drogie a może to jednak brak dużej konkurencji ?

Sprawdź sobie mapy.cz jest aplikacja na telefon istalasz trasę przejazdu i cie prowadzi po lesie
Można na stronie internetowej ustalić trasę i potem po zalogowaniu się na aplikacji masz trasy które utworzyłes
Sprawdź sobie chyba że już kozystales z tej aplikacji

wiem że jest masa aplikacji i na pewno są dobre w tym co napisałem chodziło o to że nie ma na rynku urządzenia które jest zbudowane jak urządzenia Garmin czy Mio Cyclo ale ma androida zamiast wbudowanego oprogramowania :)

android będzie tak samo strzałem z armaty do wróbla jak windows na Mio Cyclo - więc nie ma tutaj żadnego plusa.
Takim byłby dedykowany od A do Z system napisany jedynie pod dane urządzenie - a to koszt milionów dolarów...

Ja wiem czy milion złoty
Mój znajomy w pracy stworzył program do monitorowania maszyn na produkcji stworzył to na swoim kompie
Teraz obecnie jego program podpięty jest pod wszytkie linie produkcyjne na kilku halach
W programie jesteś w stanie sprawdzić wszytko od a do z
Wystarczy tylko mieć głowę na karku

Program można napisać, ale urządzenia a'la komputer/nawigacja na rower sam nie stworzysz od podstaw. Baza w androidzie nie jest bardzo złym pomysłem - można ograniczyć funkcje, pobór mocy, ładowane do pamięci moduły, co poprawi wydajność "właściwej" aplikacji oraz czas pracy na baterii. Kwestia, żeby zrobić to z głową i za rozsądne pieniądze.

Blisko była Sigma, ROX 12 jest oparty na androidzie, ale wydajność, wielkość i cena tego urządzenia mnie trochę dziwi. Może kwestia R&D i ekonomii skali?

PS. Wahoo też hula na androidzie.

1 godzinę temu, Marek Karnecki napisał:

android będzie tak samo strzałem z armaty do wróbla jak windows na Mio Cyclo - więc nie ma tutaj żadnego plusa.
Takim byłby dedykowany od A do Z system napisany jedynie pod dane urządzenie - a to koszt milionów dolarów...

no właśnie nie koniecznie bo jeśli mamy dedykowany system to to nie będzie się różniło niczym od tego co oferuje nam Garmin czy Mio Cyclo chodzi o to żeby każdy mógł używać na gps takiej aplikacji jakiej chce 

ogólnie wydaje mi się że nie jest to aż tak trudne jak by się wydawało trzeba tylko delikatnie przeprojektować telefon wyrzucając np aparat czy głośniki a dać użytkownikowi możliwość wymiany baterii czy po prostu wpięcia paluszków i ograniczenia poboru mocy przez androida blokując zbędne funkcje